b_0_0_0_10_images_494986846922.jpg

اساس نیوز: شیخ محمد بهجت امام جمعه اهل سنت بندرلنگه طی سخنانی با انتقاد از سیاست های حکام برخی کشورهای اسلامی گفت: امروز برخی حکام اسلامی با دشمن همکاری می کنند. هدف دشمنان ایجاد اختلاف در بین امت اسلامی است. نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و اله و سلم از خداوند متعال در مورد امت خویش سه درخواست کرده است اولین درخواست این بود که مسلمانان دچار قحطی و خشکسالی نشوند. دوم، دشمن و مظالم بر امت اسلامی حاکم نشوند و سوم، مسلمانان به اختلاف و تفرقه دچار نگردند.

وی افزود پیامبر ما با دلسوزی به فکر امت بود و با ناراحتی امت ناراحت می شد. اختلاف امت عذاب است. حکام و مسئولین کشورها باید سلاح های کشتار جمعی را کنار گذاشته و با مسالمت و رایزنی به راه حل مناسب برسند. پیامبر صلی الله علیه و سلم در حجه الوداع صحابه و امتش را به صلح دعوت کرده و به آنها فرمود: بعد از من به کفر برنگردید. اینطور نباشد که برخی همدیگر را بکشند و شمشیر علیه یکدیگر بگیرند. پس باید دست از اختلاف برداشت و در جهت وحدت حرکت کرد. این اختلاف همان چیزی است که شیاطین و دشمنان خواهان آن هستند.

این عالم اهل سنت در بخش بعدی سخنانش ضمن قرائت سوره نصر اظهار داشت: امت اسلامی باید صلوات بسیار بر نبی مکرم اسلام بفرستد چون این صلوات ها و درودها به ایشان انتقال داده می شود. به خصوص در روز جمعه که بهترین روزها است. بدانید آن حضرت صلی الله علیه و سلم جواب درود و سلام ما را می دهد. این یک امتیاز برای امت اسلام به شمار می آید.

شیخ بهجت ادامه داد: فرمایش نبی اکرم است که خدای متعال فرشتگان خود را مامور قرار داده تا سلام امتم را بر من ابلاغ کنند. ما در تشهد نماز با گفتن «السلام علیک ایهاالنبی ...» بر ایشان درود می فرستیم و فرشتگان این پیام ما را به آن حضرت صلی الله علیه و سلم می رسانند. این همان پیامبری است که می فرماید خداوند روحم را به من برمی گرداند تا جواب سلام آنها را بدهم.

امام جمعه اهل سنت بندرلنگه خاطر نشان ساخت: انسان هرچه بیشتر عمر می کند باید بیشتر به عبادت، ذکر و تسبیح باریتعالی مشغول شود؛ لیکن کسانی هستند که سنشان هر اندازه بالا می رود از ذکر و عبادات غافل مانده و بیش از پیش در گناه و معصیت گرفتار می شوند. نبی مکرم اسلام با آنکه معصوم بود اما همه اوقات، حق تعالی را ذکر و عبادت  می کرد. کسانی که زبان خود را به ذکر الهی و درود پیامبر صلی الله علیه و سلم عادت می دهند، مورد لطف باریتعالی قرار می گیرند. به یاد داشته باشید مرگ انسان را خبر نمی کند و ممکن است هرلحظه از راه برسد.

شیخ محمد بهجت در پایان افزود: محل تدفین هیچ یک از انبیاء الهی مانند نبی مکرم اسلام به طور کامل معلوم و مشخص نیست. نبی اکرم صلی الله علیه وسلم در منزل حضرت عایشه رضی الله عنها مدفون هستند و سالانه میلیون ها نفر به زیارت ایشان مشرف می شوند. این افتخار بزرگی برای امت پیامبر صلی الله علیه و سلم به حساب می آید. مردم باید به وحدت واقعی که خواست قرآن کریم و رسالت خاتم النبیین است برسند؛ لذا باید با این وحدت دشمنان اسلام را مایوس کنیم.

خبرنگار: طاهر جانی

مطالب مرتبط:

برگزاری جشن های روز کودک و روز حاکمیت ملی در ترکی

آمار هولناک جنایات یک ماهه صهیونیستها در فلسطین

اختصاص بخشی از مهریه عروس ها به داعش

انتقال مخفیانه یهودیان یمنی به اسرائیل

ا

بیش از 369 مدرسه طی سال گذشته در "افغانستان" بسته

پیونگ یانگ٬ کره جنوبی و آمریکا را متهم به طراحی نق

موسیچوک: روسیه را نابود خواهیم کرد

برگزاری جشن فارغ التحصیلی برای کودکان یتیم سوری در

افغانستان سه سفارت خانه خود را تعطیل می کند

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات