b_0_0_0_10_images_asas_1003.jpg

اساس نیوز: در دیدار هیات تحریریه سایت اساس نیوز با ماموستا عبدالرحمان خدایی امام جمعه اهل سنت سنندج، ایشان طی مقدمه ای در خصوص دلایل مشکلات امروز دنیای اسلام گفت: «خداوند متعال دین اسلام را بری هدایت انسانها برگزیده است. دیگر ادیان الهی در زمان های خودش آمده و رفته است، اما دین اسلام برای همیشه جاودانه باقی می ماند».

 

امام جمعه اهل سنت سنندج افزود: «این دین الهی از زمان رسالت نبی مکرم اسلام صلی الله علیه وآله و سلم تا به امروز دشمنان زیادی داشته است و دارد. اینها گروهی هستند که با تشکیل نیروهای به اصطلاح ضداسلامی  خودشان را فریب می دهند و نیازی نیست که حتما شیطان آنها را بفریبد. امروز امت اسلامی به دلیل فعالیت دشمنان دین، دسته دسته شده و هر کدام به یک فرقه خاص پیوسته است. لذا چنددستگی باعث این اختلاف شده و مشکلات کنونی را رقم زده است».

 

ماموستا خدایی اظهارداشت: «با همه ترفندها و فتنه هایی که دشمنان اسلام بکارمی بندند، تقدیر بر این است که عاقبت دنیای اسلام به پیروزی نهایی خواهد رسید؛ زیرا اسلام، دین برحق است و پیروان فتنه و نفاق درگمراهی خود غرق شده و دراین گمراهی ازبین خواهند رفت».

 

امام جمعه اهل سنت سنندج با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری تاکید کرد: «دلیل شکست دشمنان در داخل کشور به دشمن شناسی مردم ایران برمی گردد. مردم ما درگذشته رنج ها وسختی های زیادی را که از ناحیه دشمنان می رسید تحمل کرده و مسائل را به خوبی تشخیص می دهند».

 

این عالم اهل سنت ادامه داد: «امروز به برکت نظام اسلامی، مردم رویه وحدت و انسجام اسلامی را درپیش گرفته اند و این اتحاد باعث شده است تا دشمنان و فتنه انگیزان نتوانند به اهداف پلید خودشان دست پیدا کنند. شرایط فعلی دنیای اسلام به نحوی است که دشمنان، سخت درتلاش هستند تا با توسل به انواع و اقسام فتنه ها، در میان امت چند دستگی ایجاد کنند؛ لیکن این نقشه ها دیگر قدیمی شده است و ملت ما هوشیاری لازم را به دست آورده است».

 

امام جمعه اهل سنت سنندج گفت: «مفسرین دین به این یقین و باور رسیده اند که امت اسلامی هر چه بیشتر به دستورات و فرمایشات قرآن کریم عمل کنند، نصرت و مدد خدای متعال با آنها بیشترخواهد بود. بنا به معارف قرآن کریم، مسلمانان باید برادر یکدیگر باشند. آرزوی ما این است که تمام مسلمین جهان پشتیبان هم بوده و با تأسی از فرمایشات گهربار پیامبرگرامی اسلام  صلی الله علیه وآله و سلم، هرچه زودتر به اتحاد مورد نظر برسند. در این میان، وظیفه علمای اسلامی این است که به رسالت خود در زمینه ارشاد و راهنمایی آحاد مختلف جامعه بیش ازپیش اهتمام  بورزند».

 

ماموستا خدایی در پاسخ به سوالی راجع به فعالیت برخی گروه های افراطی درجهت انحراف جوانان به سوی عقاید تند اظهار داشت: امروز هرچه علاقه مندی جوانان به دین بیشتر شود، دشمنان مکارتر و حیله گرتر می شوند و برخی از آنان در پوشش اسلامی درصدد انحراف جوانان به سوی افکار تند و ضد دین برمی آیند. از این رو لازم است تا با ارشاد و راهنمایی نیروهای جوانان ازطریق استناد به آیات کتاب الهی و احادیث شریف، ذهن آنها را نسبت به عوامل منحرف آگاه کنیم. هیچ چیزی بهتراز قرآن کریم و احادیث نمی تواند در ذهن اقشار جوان تاثیر گذار باشند. اگر جوان ما به این نتیجه برسد که دین الهی، دین رحمانیت است و میانه ای با خشونت  ندارد به سوی افکار منحرف کشیده نخواهد شد».

 

امام جمعه اهل سنت سنندج خاطر نشان ساخت: «دین اسلام، ما را از آزار رساندن به مورچه ای نیز منع کرده است. خشونت از نگاه  اسلام  منفور است. در این راستا لازم است ارتباط علما و جوانان به تقویت برسد. مسلّم بدانید زمانی که ارتباطات بیشتر شود محبت متقابل و قلبی حاصل خواهد شد. پس جوانان نباید خودشان را ازعلما دور نگه دارند. الان، عصری است که تعدادی زیادی از علما خودشان هم جوان هستند و این امتیازی است که اقشار جوان می توانند با استفاده از آن ارتباط خود را نزدیک ترکنند.

 

خبرنگار: طاهر جانی

مطالب مرتبط:

دلیل اصلی برکناری بن نایف از مقام ولیعهدی عربستان

تداوم هزینه سازی جریان تکفیر برای دنیای اسلام

ارتش آمریکا : آمریکا فشار‌های نظامی به طالبان را ا

علی یونسی:وزیر خارجه برای انتصاب سفیران اهل سنت تح

صدای اذان پس از ۸۵ سال در ایاصوفیه استانبول طنین‌ا

مبانی تروریسم و شیوه های مبارزهء با آن (قسمت دوم)

رشدروزافزون گرویدن به دین اسلام در کشورهای آسیای م

انهدام گروهک وابسته به داعش درمصر

امریکا سفیر فلسطین را از این کشور اخراج کرد

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات