b_0_0_0_10_images_asas_1003.jpg

اساس نیوز: در دیدار هیات تحریریه سایت اساس نیوز با ماموستا عبدالرحمان خدایی امام جمعه اهل سنت سنندج، ایشان طی مقدمه ای در خصوص دلایل مشکلات امروز دنیای اسلام گفت: «خداوند متعال دین اسلام را بری هدایت انسانها برگزیده است. دیگر ادیان الهی در زمان های خودش آمده و رفته است، اما دین اسلام برای همیشه جاودانه باقی می ماند».

 

امام جمعه اهل سنت سنندج افزود: «این دین الهی از زمان رسالت نبی مکرم اسلام صلی الله علیه وآله و سلم تا به امروز دشمنان زیادی داشته است و دارد. اینها گروهی هستند که با تشکیل نیروهای به اصطلاح ضداسلامی  خودشان را فریب می دهند و نیازی نیست که حتما شیطان آنها را بفریبد. امروز امت اسلامی به دلیل فعالیت دشمنان دین، دسته دسته شده و هر کدام به یک فرقه خاص پیوسته است. لذا چنددستگی باعث این اختلاف شده و مشکلات کنونی را رقم زده است».

 

ماموستا خدایی اظهارداشت: «با همه ترفندها و فتنه هایی که دشمنان اسلام بکارمی بندند، تقدیر بر این است که عاقبت دنیای اسلام به پیروزی نهایی خواهد رسید؛ زیرا اسلام، دین برحق است و پیروان فتنه و نفاق درگمراهی خود غرق شده و دراین گمراهی ازبین خواهند رفت».

 

امام جمعه اهل سنت سنندج با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری تاکید کرد: «دلیل شکست دشمنان در داخل کشور به دشمن شناسی مردم ایران برمی گردد. مردم ما درگذشته رنج ها وسختی های زیادی را که از ناحیه دشمنان می رسید تحمل کرده و مسائل را به خوبی تشخیص می دهند».

 

این عالم اهل سنت ادامه داد: «امروز به برکت نظام اسلامی، مردم رویه وحدت و انسجام اسلامی را درپیش گرفته اند و این اتحاد باعث شده است تا دشمنان و فتنه انگیزان نتوانند به اهداف پلید خودشان دست پیدا کنند. شرایط فعلی دنیای اسلام به نحوی است که دشمنان، سخت درتلاش هستند تا با توسل به انواع و اقسام فتنه ها، در میان امت چند دستگی ایجاد کنند؛ لیکن این نقشه ها دیگر قدیمی شده است و ملت ما هوشیاری لازم را به دست آورده است».

 

امام جمعه اهل سنت سنندج گفت: «مفسرین دین به این یقین و باور رسیده اند که امت اسلامی هر چه بیشتر به دستورات و فرمایشات قرآن کریم عمل کنند، نصرت و مدد خدای متعال با آنها بیشترخواهد بود. بنا به معارف قرآن کریم، مسلمانان باید برادر یکدیگر باشند. آرزوی ما این است که تمام مسلمین جهان پشتیبان هم بوده و با تأسی از فرمایشات گهربار پیامبرگرامی اسلام  صلی الله علیه وآله و سلم، هرچه زودتر به اتحاد مورد نظر برسند. در این میان، وظیفه علمای اسلامی این است که به رسالت خود در زمینه ارشاد و راهنمایی آحاد مختلف جامعه بیش ازپیش اهتمام  بورزند».

 

ماموستا خدایی در پاسخ به سوالی راجع به فعالیت برخی گروه های افراطی درجهت انحراف جوانان به سوی عقاید تند اظهار داشت: امروز هرچه علاقه مندی جوانان به دین بیشتر شود، دشمنان مکارتر و حیله گرتر می شوند و برخی از آنان در پوشش اسلامی درصدد انحراف جوانان به سوی افکار تند و ضد دین برمی آیند. از این رو لازم است تا با ارشاد و راهنمایی نیروهای جوانان ازطریق استناد به آیات کتاب الهی و احادیث شریف، ذهن آنها را نسبت به عوامل منحرف آگاه کنیم. هیچ چیزی بهتراز قرآن کریم و احادیث نمی تواند در ذهن اقشار جوان تاثیر گذار باشند. اگر جوان ما به این نتیجه برسد که دین الهی، دین رحمانیت است و میانه ای با خشونت  ندارد به سوی افکار منحرف کشیده نخواهد شد».

 

امام جمعه اهل سنت سنندج خاطر نشان ساخت: «دین اسلام، ما را از آزار رساندن به مورچه ای نیز منع کرده است. خشونت از نگاه  اسلام  منفور است. در این راستا لازم است ارتباط علما و جوانان به تقویت برسد. مسلّم بدانید زمانی که ارتباطات بیشتر شود محبت متقابل و قلبی حاصل خواهد شد. پس جوانان نباید خودشان را ازعلما دور نگه دارند. الان، عصری است که تعدادی زیادی از علما خودشان هم جوان هستند و این امتیازی است که اقشار جوان می توانند با استفاده از آن ارتباط خود را نزدیک ترکنند.

 

خبرنگار: طاهر جانی

مطالب مرتبط:

شیخ مرتضی فرزین:تکیه بر ایمان مسلمانان را از مشکل

دختری 19 ساله نزدیک کلیسا چشم خود را درآورد

بازداشت مردی در فلوریدا به اتهام تهدید ترامپ

ا

مولانا محمد عثمان : تمام قلب ها برای دکتر عبدالشکو

مصاحبه اسپوتنیک با یکی از شاهدان عینی حادثه چابهار

داعش مرگ عمر شیشیانی را پذیرفت

مردم ترکمنستان، مقام ارشد دولتی را کتک زدند

اوضاع امنیتی و کسب وکار مردم سوریه بعد از آتش بس ب

سردار آزمون و غبار حاشیه ها!

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز