b_0_0_0_10_images_IMG_6465.jpg

اساس نیوز : زنان بخش مهمی از جامعه اسلامی ما را تشکیل می دهند.بر اساس آمارهای ارائه شده در مناطق مختلف ،حداقل نیمی از جمعیت کشور را زنان به خود اختصاص می دهند.

این عامل باعث شده است که بخشی از فعالان دینی با هدف بالا بردن آگاهی و معرفت دینی و اجتماعی این قشراقدام به برگزاری کلاس های متعددی نمایند.

این کلاس ها در پاره ای از اوقات توسط مدرسان مرد و در پاره ای اوقات دیگر توسط خود بانوان مدیریت و اداره می گردد.ناگفته پیداست که فعالیت درحوزه بانوان جامعه اگر ازطرف خود این قشر انجام پذیرد، مقبولیت بیشتری داشته و حاشیه های آن به حداقل خواهد رسید.

با در نظرگرفتن این شرایط درمناطق مختلف اهل سنت نشین،شنیده می شود تعدادی از بانوان ما فعالیت های چشمگیری را درخصوص آگاهی بخشی به جامعه انجام می دهند.یکی ازاین بانوان آسیه حاجی میرزاعلی ساکن شهرستان آق قلا دراستان گلستان است.

  درآغاز سال جاری از طرف سایت اساس نیوز با ایشان گفتگوی تلفنی در زمینه برنامه ها و فعالیت هایشان انجام گرفت ،اما امروز نخستین دیدار حضوری ما با این بانوی فعال اهل سنت و شوهر ایشان (شیخ خلیقی از فعالان مذهبی و تحصیل کرده اهل سنت) صورت پذیرفت.

b_0_0_0_10_images_IMG_6466.jpg

خانم میرزاعلی ضمن این دیدار تاکید داشت که اساس اصلاح جامعه بر اصلاح خانواده استواراست.درخانواده مناسبات زن و شوهر وشیوه های صحیح تربیت فرزندان جزو اولویت های اصلی بشمار می رود.

این بانوی اهل سنت افزود:اسلام دین اعتدال و میانه روی است.بر این اساس به خانواده ها سفارش می کنیم که درهمه امور زندگی شان میانه روی را سرلوحه کارهایشان قرار دهند.امروز تربیت فرزندان مهم ترین دغدغه والدین مسلمان است.ما باید وقتی بچه هایمان به خارج از منزل می روند به مراودات آنها بادیگران اهمیت زیادی می دهیم ومراقبت می کنیم تا در دام دوستان ناباب گرفتار نشوند. اما آیا به امورات دینی و مذهبی آنها هم همین اندازه دقت و توجه نشان می دهیم؟

خانم میرزاعلی درادامه اظهارداشت:مسلما مدیریت و تربیت اسلامی بانوان ما بر روی بچه ها تاثیرمستقیم بر جای می گذارد.بانوان ما اگربچه هایشان را برطبق دستورات اسلامی وآموزه های دینی تربیت دهند، دنیا تبدیل به گلستان خواهد شد و در طرف مقابل اگر چنانچه زنان ما بخواهند زندگی شان را روی پایه های مدپرستی بنا نمایند، اثرات مخرب این شیوه به مرور از فجایع بمب های اتمی هم بیشترخواهد بود.

وی خاطر نشان ساخت:اگردرخانه های ما آموزه های دینی برقرار باشد، شهرها آباد خواهند شد و زمانی که شهرها آباد شوند کشور نیز به آبادانی می رسد.

   امروز و در دردوره ما تفکرات متفاوتی در جامعه حاکم است.گاهی اوقات شنیده می شود که برخی دختران ما بدون درک فلسفه ازدواج و تشکیل زندگی مشترک پا به دوران متاهلی می گذراند.در این شرایط عدم آگاهی از وظایف همسرداری مشکلات عدیده ای را در جامعه پدید می آورد.

   خانم میرزاعلی گفت:اگر قرار براین باشد که یک دختر مسلمان برای رسیدن به امیال شخص خود ازدواج کند و ا هدفی در کار نباشد زندگی مشترک به زودی به بن بست می رسد.

آسیه حاجی میرزاعلی در ادامه با اشاره به برنامه های تابستانی دارالقرآن خود اعلام کرد : تعداد شاگردان کلاس های تابستانی دارالقرآن ام الابرار را 300 الی 350 نفر دانست و یادآور شد:ما ضمن این کلاس های که برای خردسالان برگزار می کنیم برای محصلین و کارمندان بانو نیز جلسات فقهی ترتیب می دهیم.

لازم به ذکر است که در دارالقرآن ام الابرار آق قلا در ابتکاری نوین در کنار آموزش قرآن و آموزه های دینی آموزش زبان انگلیسی برای خواهران را نیز در برنامه های خود قرار داده است .در این کلاش ها مدرسان بانو به صورت رایگان مکالمه زبان انگلیسی را آموزش می دهند.

لازم به ذکر است که با تلاش های خانم میرزاعلی و همسرشان ، مجوز احداث مجتمع آموزشی و فرهنگی ام الابرار نیز اخذ شده و در آینده فعالیت های این مجموعه در بخش های مختلق قرآنی و فرهنگی گسترش قابل توجهی خواهد یافت .

خبرنگار:طاهر جانی

b_0_0_0_10_images_photo_20170812_192435.jpgb_0_0_0_10_images_photo_20170812_192444.jpgb_0_0_0_10_images_IMG_6474.jpgb_0_0_0_10_images_IMG_6469.jpg

 

 

مطالب مرتبط:

امید به زندگی تا سال 2030 افزایش می یابد

ا

عربستان: باکمک روسیه به‌هر قیمتی ثبات‌بازار نفت را

 

انتشار پوسترهای اسلام‌ستیز در ادمونتون کانادا

ا

حرکت انسان دوستانه مسلمانان پس از حادثه منچستر انگ

اسلام و جایگاه زن در دو سوی انکار و افراط

پاکسازی شهرک صنعتی «لیرمون» در مجاورت جاده «کاستیل

د

مراسم تعویض پرده کعبه برگزار شد

بدنسازی زنان در عربستان

نیویورک تایمز: معامله قرن رویایی آشفته و پریشان اس

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات