ادامه مطلب...


اساس نیوز : صبح سه‌شنبه 28 آبان 1398 شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید به‌منظور شرکت در همایش‌های دانش‌آموختگی خواهران فاضله منطقه بزمان و جلگه، دیدار با مردم دلگان و شرکت در گردهمایی تجلیل از بانوان فعال ایرانشهر و نشست علمای شهرستان ایرانشهر و سراوان بزرگ برای سفری سه‌روزه زاهدان را به مقصد مناطق مذکور ترک کردند. ایشان در تمام همایش‌ها و نشست‌ها به‌عنوان مهمان ویژه به ایراد سخن پرداختند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : امام‌ جمعه اهل‌ سنت تایباد هفته وحدت را نمادی برای همه ایام و یک یادآوری عمومی دانست و گفت: آحاد ملت ایران نشان داده‌اند در سایه وحدت در تمام عرصه‌ها استوار و متحد در کنار یکدیگر هستند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در نامه‌ای با ادبیاتی به شدت غیرمحترمانه و دور از آداب دیپلماتیک، به «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه توصیه کرده است که از کشتار در سوریه خودداری کند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : انقلاب اسلامی ایران با پشتوانه مردم ونیرویی که از بطن مردم برخواست در دوران هشت سال دفاع مقدس با تمام وجود از انقلاب ومیهن اسلامی دفاع کرده وجلوی تجاوز دشمن را گرفت .

  ادامه مطلب...     

اساس نیوز : خبر ناگوار تصادف یک دستگاه مینی بوس در سه راهی قره ماخر گنبدکاووس موجی از تاسف و تالم را در بین همشهریان عزیز گنبدی برانگیخت.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : شیخ خلیل افرا ، محقق و پژوهش‌گر اهل سنت استان بوشهر و عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با بررسی منابع اهل سنت در خصوص فضائل امام حسین علیه‌السلام سبط نبی مکرم اسلام و واقعه اندوه‌بار عاشورا، گفت: حادثه کربلا از وقایع مهم تاریخ اسلام است که مفاهیم والا و پرارزشی را دربر دارد. عمق این تراژدی و فاجعه و مصیبت به‌قدری بزرگ است که با گذشته چندین قرن، با فرارسیدن روز عاشورا و ایام  و روزهای اول ماه محرم‌الحرام خاطره اندوه‌بار شهادت مظلومانه سیدنا حسین رضی‌الله‌عنه و یاران با وفایش در اذهان میلیون‌ها انسان مؤمن و آزاده تداعی می‌شود و موج عواطف و احساسات انسانی و ایمانی در سینه‌هایشان به تلاطم می‌افتد.

ادامه مطلب...


اساس نیوز : عبداله آخوند خوش نظر مدير مدرسه علميه ربانيه و امام جمعه اهل سنت روستاي تازه ياب با اشاره به فضايل امام حسين(ع) و جايگاه ايشان در ميان مسلمانان اظهار داشت: رسول مكرم اسلام(ص) در رابطه با امام حسين(ع) فرمودند، حُسَيْنٌ مِنِّي وَ أَنَا مِنْ حُسَيْنٍ، حسين از من است و من از حسين کسى که حسین را دوست بدارد، خداوند او را دوست دارد .

ادامه مطلب...

اساس نیوز : مولانا محمدحسین گرگیج با اشاره به سفر اخیر خود به حرمین شریفین ضمن انتقاد از خدمات ضعیف عربستان سعودی در موسم حج از سران این کشور خواستند نسبت به ارائه خدمات بهتر تدبیری بیندیشند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : مولوی حسنعلی حسنی ،استاد حوزه علميه الصديق بيرجند پيرامون "روز جهانی مسجد" اظهار داشت: مساجد نقش ویژه ای در اسلام دارند، از اولین مسجدی که در تاریخ اسلام بنا شد، بعد از هجرت پیامبر اکرم(ص) به مدینه منوره یعنی درست بعد از اینکه پیامبر(ص) تصمیم گرفتند که دولت نوپای اسلامی جایی را برای جمع شدن و مشورت و عبادت داشته باشند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : آخوند عبدالجبار میرابی ، در نشست آغازین همایش نسل ماندگار (2شهریور98) در جمع سادات اهل سنت غرب گلستان در مسجد سیدی روستای قلعه کریم ایشان شهرستان گمیشان گفت: برگزاری همایش سادات استان گلستان، تودهنی بزرگی برای منحرفین و دشمنان اسلام خواهد بود که سعی بر ایجاد تفرقه و اختلاف انگیزی دارند.

آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات