ادامه مطلب...

اساس نیوز: سید عبدالباعث قتالی از علماء اهل سنت استان هرمزگان بیش از 20سال است که منصب امامت جمعه اهل سنت شهر بندر عباس را عهده دار می باشد. ایشان از علمای فعال جنوب کشور بوده و در صحنه های اجتماعی نیز حضوری  پرثمر دارند .

ادامه مطلب...

اساس نیوز: مولوی گل محمد مومن استاد حوزه علمیه احناف خواف و امام جماعت مسجد محمد رسول الله این شهر، تمام طول دوره تحصیلات دینی اش را در حوزه یاد شده به پایان رسانده است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: سومین نشست از سلسله نشست های تخصصی موسسه فرهنگی اجتماعی اساس جهان اسلام با حضور فعالان رسانه ای و مطبوعاتی اهل سنت گلستان درمحل دفتر موسسه برگزار شد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : در ادامه نشست های تخصصی موسسه فرهنگی و پژوهشی اساس جهان اسلام نشست هم اندیشی فعالان رسانه ای اهل سنت گلستان در محل این موسسه برگزار شد .

ادامه مطلب...

اساس نیوز: شهرهای خواف و سنگان هر چند که در حوزه استان خراسان رضوی واقع هستند؛ اما گویش بومی مردم آن جا تحت تاثیر منطقه خراسان جنوبی من جمله قائنات و منطقه زیرکوه، شامل شهرها و تعداد زیادی روستاهای دور و نزدیک به هم قرار دارد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: قربان محمد آخوند پاکزاد ازعلمای اهل سنت  گنبد کاووس طی بیاناتی به تشریح بندگی انسان مومن در برابر خدای متعال پرداخت.

ادامه مطلب...

اساس نیوز ؛ دکتر ارازمحمد سارلی استاد دانشگاه و مدیر موسسه انتشاراتی فراغی درجریان دومین نشست تخصصی بررسی مسائل جهان اسلام، چالش ها و راهکارها، بحث فرایندهایی که کشورهای اسلامی طی سنوات گذشته شاهد بوده اند را ازمهم ترین مشکلات حال حاضر دنیای اسلام دانست و گفت: «متاسفانه ما از انجام تدبیر لازم و گرفتن عنان کار به دست خود، غافل شده ایم».

ادامه مطلب...

اساس نیوز: مولوی خیرالله نیکخویی تمام دوران تحصیلات خویش را در حوزه علمیه احناف خواف سپری نموده و در سال 85 شمسی، به دنبال فارغ التحصیلی به جرگه مدرسین آن حوزه نام آشنا پیوست. مولوی نیخکویی درحال حاضر  علاوه بر امر تدریس، از خطیبان جوان اهل سنت بوده و بیانات ایشان که از تریبون نماز جمله ایراد می شود، غالبا از طریق سایت مختلف اهل سنت بازتاب داده می شوند. با ایشان در محل حوزه علمیه احناف خواف گفتگویی را ترتیب دادیم که از نظر گرامیتان می گذرد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: مولانا مطهری مدیر حوزه علمیه احناف خواف طی بیاناتی موضوع وحدت حوزه و دانشگاه را مورد توجه قرار داد.

      

ادامه مطلب...

اساس نیوز تلاش می کند حلقه ارتباط بین اهل سنت در مناطق مختلف کشور باشد.

  • فرایند اخذ مجوز برای موسسه اساس جهان اسلام با مشکلات فراوانی مواجه بود و مجوز سایت تا به امروز هنوز صادر نشده است.
  • اساس نیوز در دو محور مسائل جهان اسلام و موضوعات مرتبط با اهل سنت ایران فعالیت می کند.
  • فقدان تفاهم و تعامل راهبردی مهم ترین مشکل جهان اسلام است .
  • برای تقویت همگرایی ملی باید به سمت تقویت اعتماد متقابل نظام و اهل سنت حرکت کنیم .
  • ایجاد شبکه تلویزیونی فراگیر اهل سنت ایران از اولویت های مهمی است که خلاء آن باعث تک تازی شبکه های ماهواره ای منتسب به اهل سنت در بین ما شده است.

آخرین تحلیل ها و مقالات

کانال تلگرام اساس نیوز