ادامه مطلب...

 اساس نیوز :مرکز اقدامات پیشگیرانه (CPA) شورای روابط خارجی آمریکا در گزارشی، چالش‌های 30 گانه تهدید کننده منافع و امنیت ملی ایالات متحده آمریکا را در سال 2019 مورد بررسی قرار داده و لیست 30 چالش عمده و مهم از نظر 6 هزار کارشناس آمریکایی را منتشر کرده است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : اطراف چابهار و منطقه آزاد آن چندین محله حاشیه ای واقع شده است، جایی که در ادبیات جدید به جای حاشیه نشینی می گویند، «سکونتگاه های غیر رسمی» با معضل فقر و بیکاری مواجه هستند. چابهار یکی از شهر های مهم استان سیستان و بلوچستان است که یک منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار را هم در خود جای داده است.

 ادامه مطلب...

اساس نیوز: در ماه های اخیر هشدارها و نگرانی های علما و فعالان دینی اهل سنت نسبت به فعالیت گروه های انحرافی و بویژه گروه های تبشیری مسیحیت در جامعه افزایش داشته است .اساس نیوز با در نظر گرفتن این دغدغه ها به سراغ چند عالم اهل سنت در مناطق مختلف کشور رفته و دیدگاه آنها را در این زمینه جویا شده است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : امروز که سر کار بودید، همکارتان گفت که چقدر اندامتان به هم ریخته است و از شما خواست تا بیشتر مواظب هیکلتان باشید؟ همکارتان وقتی می‌خواهد با شما صحبت کند، بیش از اندازه خودش را نزدیک می‌کند؟ میان صحبت‌های روزمره‌اش فحش‌های جنسی می‌دهد؟ اگر جوابتان به این پرسش‌ها مثبت است، پس شک نکنید که همکارتان یک خشونت‌گر جنسی است. حالا چه زن باشد؛ چه مرد!

ادامه مطلب...

اساس نیوز :دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از "بازنشستگی" جیمز متیس وزیر دفاع این کشور خبر داده است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :عبدالرحمن پیرانی، دانش‌آموخته مدارس علوم دینی و فارغ‌التحصیل حقوق و دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح از تشکل‌های اهل سنت ایران، پس از انتشار ترجمه‌ جدیدالانتشار قرآن کریمِ توسط اساتید اهل سنت درباره ابعاد و اهداف این اثر توضیحاتی را مطرح کرد که مصاحبه با وی در ادامه می‌آید
 

 ادامه مطلب...

اساس نیوز :محورهای مهم مصاحبه مولانا عبدالحمید با اعتماد آن لاین :

مهم این است که ما دل ملت ایران را به دست آوریم/ دغدغه اهل سنت است که در تهران مسجدی داشته باشند/ بعضی از قوانین در این چهل سال جواب نداده‌اند

ادامه مطلب...

اساس نیوز:اهل سنت همواره در تمامی انتخاباتی که تا امروز در کشور برگزارشده، نقش فعال و مؤثری داشته است. مولوی عبدالحمید امام‌جمعه اهل سنت زاهدان همواره از گزینه‌های اصلاح‌طلبان حمایت به عمل‌آورده و ایرانیان اهل سنت نیز به دلیل اعتمادی که به او دارند رأی خود را به نام همان گزینۀ معرفی‌شده داخل صندوق انداخته‌اند. در انتخابات 29 اردیبهشت‌ماه نیز مجدد به همین شکل رفتار شد، با اعلام حمایت مولوی عبدالحمید از حسن روحانی، آرای مناطق سنی‌نشین به نام او به صندوق‌ها ریخته شد.

 

ادامه مطلب...

اساس نیوز : محمود بلوچی یکی از شاهدان عینی حادثه تروریستی چابهار در ایران در یک گفتگوی کوتاه با خبرگزاری اسپوتنیک در تهران ضمن محکومیت شدید عملیات تروریستی اظهار داشت این عملیات صبح امروز با هدف حمله به مقر فرماندهی نیروی انتظامی چابهار انجام شد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : روزنامه گاردین در گزارشی خبر داد که فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) تحقیقاتی را در مورد اتهام‌های "سوءاستفاده جنسی" از اعضای تیم ملی فوتبال زنان افغانستان توسط "کارمندان مرد" فدراسیون فوتبال افغانستان آغاز کرده است.

آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز