ادامه مطلب...

اساس نیوز : در دو سال اخیر و با شروع فصل جدید از فعالیت های سایت اساس نیوز مصاحبه های ارزشمندی از علمای اهل سنت در مناطق مختلف کشور در این سایت منتشر شده است .

ادامه مطلب...

 Asasnews :در دو سال اخیر و با شروع فصل جدید از فعالیت های سایت اساس نیوز مصاحبه های ارزشمندی از علمای اهل سنت در مناطق مختلف کشور در این سایت منتشر شده است .

 ادامه مطلب...

Asasnews :در دو سال اخیر و با شروع فصل جدید از فعالیت های سایت اساس نیوز مصاحبه های ارزشمندی از علمای اهل سنت در مناطق مختلف کشور در این سایت منتشر شده است .

ادامه مطلب...

Asasnews:در دو سال اخیر و با شروع فصل جدید از فعالیت های سایت اساس نیوز مصاحبه های ارزشمندی از علمای اهل سنت در مناطق مختلف کشور در این سایت منتشر شده است .بر اساس ارزش و اهمیت این مصاحبه ها و با هدف بهره مندی بیشتر جوانان ما، از نصایح مفید علما تصمیم گرفتیم از این به بعد در هر هفته یک مصاحبه منتشر شده در سایت را که قبلا در همان ماه انجام شده است را باز نشر نماییم.این هفته مصاحبه خبرنگار اساس نیوز با افندی عزت شیخ از علمای شاخص اهل سنت تالش را که در شهریور ماه سال قبل انجام شد ،تقدیم حضورتان می کنیم.

ادامه مطلب...

Asasnews: دارالحفاظ مرکزی روستای آق قمیش در استان گلستان از جمله قدیمی ترین مراکز تعلیم و تربیت دانش آموزی اهل سنت در سطح کشور می باشد. هر سال با فرار رسیدن فصل تابستان دانش آموزان زیادی از اقوام مختلف ترکمن و بلوچ به این دارالحفاظ رفته و ایام تعطیلی خود را به فراگیری تعالیم دینی اختصاص می دهند. دارالحفاظ مرکزی آق قمیش از جمله مراکزی است که به حافظان راه های دور، امکان اقامت شبانه روزی داده و آنها را از سرویس های ویژه بهره مند می سازد.

این دارالحفاظ همچنین دارای چندین طلبه اهل سنت می باشد که با گذارندن دوران تحصیل به افتخار فارغ التحصیلی نائل می آیند. استاد یحیی قاری رایگان فرزد مرحوم الحاج نورجان قاری که عمری را در راه خدمت به دین اسلام گذراند و قاری گلدی محمد محمدی (گلدی قاری) ازجمله اساتید حوزه مذکور بشمار می روند. گزارش تصویری تهیه شده از دارالحفاظ مرکزی آق قمیش از نظر گرامی تان می گذرد.

ادامه مطلب...ادامه مطلب...ادامه مطلب...ادامه مطلب...ادامه مطلب...ادامه مطلب...ادامه مطلب...ادامه مطلب...ادامه مطلب...ادامه مطلب...

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...

 

خبرنگار: طاهر جانی

ادامه مطلب...

Asasnews: مولوی احمد خانی امام جماعت مسجد حضرت بلال رضی الله عنه روستای دارآباد از توابع گالیکش، پس از گذراندن دوره تحصیلات مقدماتی درمشهد، راهی بلوچستان شده و تا پایان تحصیلات ازعلمای گرانقدر آن جا کسب فیض برد. ایشان به دلیل علاقه به امور مسجد، خدمت درخانه خدا را پیشه خود ساخته و ازحدود یک  و نیم سال پیش، در دارآباد اسکان دارد. با مولوی خانی در خصوص مکتب خانه دانش آموزی و مسائل فضای مجازی گفتگویی را ترتیب دادیم که از نظر گرامی تان می گذرد.

 ادامه مطلب...

Asasnews: همه ساله با فرا رسیدن ماه ذی الحجه بازار فروش البسه و دام در میادین عمومی در اقصی نقاط ترکمن صحرا ،حال و هوای خاصی پیدا کرده و با نزدیک شدن روز عید قربان به اوج خودش می رسد. امروزدوشنبه بیست و نهم مرداد ماه در بندرترکمن بازار هفتگی برقرار بود و این روز مصادف با آماده شدن مردم برای استقبال ازعید بزرگ مسلمانان است. با توجه به اینکه قیمت انواع دام های قربانی به نسبت سال های گذشته افزایش چشمگیری پیدا کرده است، برآن شدیم تا سری به هر دو بازار زده از کیفیت اجناس و احشام عرضه شده گزارشی تهیه نماییم.

ادامه مطلب...

Asasnews: مدرس حوزه علمیه دارالعلوم(مکی) زاهدان در گفتگو با اساس نیوز بر نقش مهم خبرنگاران اهل سنت در جهت دهی مثبت به آحاد مختلف جامعه تاکید کرد.

ادامه مطلب...

Asasnews:در دو سال اخیر و با شروع فصل جدید از فعالیت های سایت اساس نیوز مصاحبه های ارزشمندی از علمای اهل سنت در مناطق مختلف کشور در این سایت منتشر شده است .بر اساس ارزش و اهمیت این مصاحبه ها و با هدف بهره مندی بیشتر جوانان ما، از نصایح مفید علما تصمیم گرفتیم از این به بعد در هر هفته یک مصاحبه منتشر شده در سایت را که قبلا در همان ماه انجام شده است را باز نشر نماییم.این هفته نصایح مرحوم مولانا محمد یوسف حسین پور مدیر فقید حوزه علمیه عین العلوم گشت سراوان را در دیدار با هیات خبری اساس نیوز ، تقدیم حضورتان می کنیم .یاد و خاطره این عالم بزرگوار اهل سنت را گرامی می داریم.الله با صحابه و صلحا محشورشان نمایند.

ادامه مطلب...

Asasnews: تا پیش از دهه شصت خورشیدی روستایی به نام "دارآباد" (از توابع شهرستان گالیکش) روی نقشه کشور وجود نداشت. درحدود چهل سال پیش، بخشی از جمعیت روستای بلوچ نشین "منجلو" که در روی بلندی تپه جنگلی مشرف به جاده گالیکش به تنگراه واقع شده است، زندگی جنگل نشینی  خود را رها کرده و به زمین های حاصل خیز پایین دست رو آوردند که امروزه به آن، دارآباد گفته می شود.

آخرین تحلیل ها و مقالات

کانال تلگرام اساس نیوز