ادامه مطلب...

اساس نیوز : رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به تلاش امارات برای ایجاد روابط با ایران گفت: از هرگونه تنش زدایی باکشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و همه همسایگان استقبال می‌کنیم.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : برگزاری کنفرانس بین المللی ظرفیت های راهبردی آموزه های اسلام در تحقق همزیستی مسالمت آمیز موفقیتی برای استادان اهل سنت وبرای دولت است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :سفیر انگلیس در آمریکا طی پیام محرمانه ای به دولت متبوع خود یادآور شده است که ترامپ غیر قابل اعتماد، ناتوان و بی صلاحیت است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : در سه سال اخیر و با شروع فصل جدید از فعالیت های سایت اساس نیوز مصاحبه های ارزشمندی از علمای اهل سنت در مناطق مختلف کشور در این سایت منتشر شده است .بر اساس ارزش و اهمیت این مصاحبه ها و با هدف بهره مندی بیشتر جوانان ما، از نصایح مفید علما تصمیم گرفتیم از این به بعد در هر هفته یک مصاحبه منتشر شده در سایت را که قبلا در همان ماه انجام شده است را باز نشر نماییم.این هفته مصاحبه مولوی ابراهیم باهیئت از مدرسان حوزه علمیه احناف خواف را که در مرداد ماه سال گذشته انجام شده است تقدیم حضورتان می کنیم :

ادامه مطلب...

اساس نیوز : امام جمعه اهل سنت زاهدان با تاکید بر اینکه مشکلاتی در جهت زندگی مسالمت آمیز در کشور داریم،  گفت: هنوز آنطور که باید برخی موضوعات مربوط به اهل سنت مراعات نمی‌شود، این در حالی است که حرمت همه انسان‌ها در ادیان، مذاهب، اقوام و نژادهای مختلف باید به یک اندازه حفظ شود.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : ایالات متحده آمریکا روز شنبه برای اولین بار، جزئیاتی از طرح خود با موضوع حل و فصل اختلافات اسرائیل و فلسطینی‌ها منتشر کرد. واشنگتن اعلام کرد که قرار است در چهارچوب این طرح، یک سرمایه‌گذاری عظیم ۵۰ میلیارد دلاری با هدف بازسازی اقتصاد فسلطین و دو برابر کردن تولید ناخالص داخلی فلسطینی‌ها انجام شود.

ادامه مطلب...    

اساس نیوز : نماینده پیرانشهر و سردشت در مجلس در مورد شرایط معابر کولبری در مناطق مرزی گفت: تا زمانی که ریل گذاری و سازوکارهای کارت الکترونیک مرزی کامل نشود و تمام مجموعه یکپارچه نشود، بهتر است تمامی معابر کولبری در 4 استان  کشور به روش قبل بازگردانده شده و بازگشایی شوند.

  ادامه مطلب...

اساس نیوز : مولانا مطهری، عادت حضرت عمر(رض) در دوران صحابه پیرامون حکم به یک مسئله‌ای این بود که با آنها مشورت می‌کردند. مولانا مطهری در نشست مجمع فقهی اهل سنت خراسان که در محل حوزه علمیه احناف خواف برگزار گردید، ضمن عرض خوشامد به مهمانان محترم، پیرامون «اهمیت شوری و مشورت در مسائل فقهی» فرمودند: بحث شور و مشوره در مسائل و احکام فقهی، از همان زمان صحابه و تابعین و بزرگان دین ثابت است، که در صورت بروز یک مسأله، فقها و علما کنار هم جمع می‌شدند و با هم مشورت می‌کردند( البته در مسائلی که در کتاب و سنت، نص صریحی برای آن وجود نداشت) که این کار را  اجتهاد اجتماعی می‌گویند و این اجتهاد اجتماعی با اجماع فرق داشت.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : شهاب نادری، دبیر فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوی تفصیلی با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تقریب با اشاره به وضعیت اجتماعی و برابری شیعه و سنی در ایران گفت: با توجه به فرموده مقام معظم رهبری، ما در ایران شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی داریم که این دو خود لبه یک قیچی بوده و جز آسیب رساندن به جامعه اسلامی کار دیگری از دستشان بر نمی‌آید و هدفشان  به جان هم انداختن مسلمانان و دامن زدن به آتش اختلافات است.
 

ادامه مطلب...

اساس نیوز : در سال جاری اعلام روز عید فطر در مناطق مختلف اهل سنت نشین کشور با حاشیه هایی همراه بود.در این زمینه ، درحالی که این حاشیه ها نشات گرفته از یک اختلاف نظر فقهی و اجتهادی در زمینه اختلاف مطالع و اعتبار آن در فقه است،برخی از افراد و گروه ها تلاش کردند این مساله را به عاملی برای صف بندی بین علمای اهل سنت تبدیل کنند.

گزارش زیر حاصل گفتگوی طاهر جانی خبرنگار اساس نیوز با چند تن از علمای اهل سنت گلستان در زمینه حاشیه های رویت هلال ماه شوال و اعلام عید فطر است.اعتقاد ما بر این است که در این گفتگو باید نظرات علمایی که روز سه شنبه را به عنوان عید فطر اعلام کردند، نیز منعکس می گردید .اساس نیوز برای پوشش این نقیصه توضیحات الحاج امجد آخوند نظری امام جمعه قره بلاغ را در این رابطه در بخش پایانی این گفتگو منتشر می کند.امید زمینه ارزیابی عادلانه افکار عمومی فراهم گردد:

آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات