ادامه مطلب...

اساس نیوز: مولوی عبدالمجید موحدی امام جماعت مسجد حضرت علی خواف دوران تحصیلش را در حوزه علمیه احناف آن  شهر گذرانده و جزو قدیمی ترین علما اهل سنت خراسان رضوی بشمار می رود. با ایشان در جریان سفر اخیر به خواف پیرامون فضیلت ماه رمضان، تربیت فرزندان و دیگر مسائل جهان اسلام  گفتگویی را ترتیب دادیم که از نظر گرامی تان می گذرد.

ادامه مطلب...

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در آذرماه سال گذشته  فرمان خود در زمینه انتقال سفارت آن کشور به بیت المقدس را اعلام کرد. این تصمیم علی رغم مخالفت های بعمل آمده، روز گذشته به اجرا در آورد. بدین جهت اظهارات تنی چند از علمای اهل سنت درباره انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس که سال گذشته در این سایت به انتشار رسیده بود را مجددا منتشر می نماییم.

مولانا سید ابراهیم فاضلی حسینی: جهاد مناسب ترین راه برای مقابله با تصمیم ترامپ است. عبدالرحمان آخوند کر: اقدام اخیر ترامپ شاهد خوبی بر دیوانه بودن وی است. ماموستا قادر قادری: در طول 20 سال گذشته حتی یک گلوله به طرف رژیم صهیونیستی شلیک نشده است.  افندی محمد هاشمی: هدف ترامپ، غارت ثروت  کشورهای اسلامی است. اسماعیل آخوند قدیری: تصمیم اخیر ترامپ، فتنه جدیدی بر علیه اتحاد مسلمانان است. مولوی محمد مقدسی: سکوت برخی سران کشورهای اسلامی باعث  تفرقه و شکاف دربین مسلمانان شده است. حوزه علمیه اهل سنت الصدیق بیرجند: آمریکا با این تصمیم هرگز نمی تواند امنیت رژیم صهیونیستی غاصب را تضمین و تامین نماید. ...

ادامه مطلب...

اساس نیوز: مدرس حوزه علمیه احناف خواف در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه این هفته، درباره نقش روزه در تقویت تقوا و اهمیت تقوا برای شخص مسلمان، به ایراد سخن پرداخت.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: به دنبال تهدیدهای چندباره دونالد ترامپ و گمانه زنی های کارشناسان، هفته گذشته، ایالات متحده بالاخره از توافقنامه 5 + 1 یا همان «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) خارج شد و اعلام کرد که تحریم های ضد ایرانی سابق را مجددا برقرار خواهد کرد. این خبر، علاوه بر پاسخ های ارائه شده از جانب ایران، واکنش های مختلفی را از سوی جامعه بین الملل و کشورهای مختلف برانگیخت. کارشناسان مختلفی به ارائه دیدگاه های خود پر داختند و برخی ها در واکاوی دلایل این تصمیم و بر خی دیگر نیز در ارزیابی نتایج حاصل از آن اظهار نظر کردند. در این میان، عرصه این واکنش ها از نخبگان و علمای اهل سنت نیز خالی نبود و هر یک از ایشان، در خصوص تصمیم جدید رئیس جمهور آمریکا دیدگاه های خویش را اعلام کردند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز:تصمیم جنجالی ترامپ برای خروج از برجام، واکنش تعدادی از علمای اهل سنت کشور را به همراه داشت.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: افغانستان از جمله کشورهایی است که در نمایشگاهبین المللی کتاب تهران در سال 97 بیش از یک غرفه فروش در اختیار دارد. در جریان بازدید اخیرمان از این نمایشگاه فرصتی پیش آمد و با مولوی نجیب الله شاهد از ایالت قندوز افغانستان که مدیریت فروش یکی از غرفه های فروش کتب دینی را برعهده دارد، پیرامون نمایشگاه کتاب و مسائل مختلف گفتگویی را ترتیب دادیم که مشروح این گفقتگو از نظر گرامیتان می گذرد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران پس از دو دوره برگزاری متوالی در «شهر آفتاب»، با شعار "نه به نخواندن کتاب" هم اکنون در محل مصلای امام خمینی (ره) تهران درحال برگزاری است. این نمایشگاه در فضایی به مساحت صد و سی و پنج هزار متر مربع طراحی شده و دو هزار و پانصد ناشر داخلی و خارجی، کتاب های خود را در این مجموعه عرضه کرده اند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : دوباره سوریه در صدر اخبار بین الملل قرار گرفت و این بار تصمیم دونالد ترامپ مرد اول جمهوری خواه کاخ سفید برای حمله هوایی به مواضع سوریه در خاک سوریه سبب شد که یک بار دیگر خاورمیانه تحت تاثیر تحولات جدیدی قرار بگیرد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: مولوی موحدی نژاد پیش از آنکه وارد حوزه علمیه احناف خواف شود به حفظ قرآن کریم علاقه نشان می داد. وی در اواخر دهه هفتاد شمسی مدتی به تربت جام رفت و از سال هشتاد و یک  در شعبه حفظ حوزه علمیه احناف خواف به فراگیری آیات قرآن کریم همت گذاشت. این عالم جوان اهل سنت سپس جهت تحصیل در حوزه علمیه به پاکستان رفته و تحت تعلیم علمای آن کشور قرار گرفت.

ادامه مطلب...

اساس نیوز - بهروز قزل: اگرچه ممکن است جانشینی سردار بردی­ محمداف مغایر با اصول آرمانی و دموکراتیک باشد، اما از آنجایی که این جریان به دنبال ایجاد یک حاشیه امن حداکثری برای تضمین ثبات سیاسی خود است، قطعا به سوی تعامل با ایران نیز حرکت خواهد کرد.

آخرین تحلیل ها و مقالات

کانال تلگرام اساس نیوز