ادامه مطلب...

اساس نیوز: شيخ محمدعلي اميني  مدیر مدرسه دینی سلطان العما بندرلنگه  حادثه تروريستي حمله و كشتار نمازگزاران بيگناه نيوزلند را محكوم كرد.

 ادامه مطلب...

 اساس نیوز: شیخ عبدالباعث قتالی در بیاناتی تاکید کرد اگر پایه رفتارها با همه شهروندان بر اساس اصل ملیت واحد قرار گیرد بسیاری از تبعیض ها و بی عدالتی ها رفع خواهد شد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : در دو سال گذشته  و با شروع فصل جدید از فعالیت های سایت اساس نیوز مصاحبه های ارزشمندی از علمای اهل سنت در مناطق مختلف کشور در این سایت منتشر شده است .

بر اساس ارزش و اهمیت این مصاحبه ها و با هدف بهره مندی بیشتر جوانان ما، از نصایح مفید علما تصمیم گرفتیم برخی از  مصاحبه های منتشر شده در سایت را باز نشر نماییم.این هفته مصاحبه خبرنگار اساس نیوز با مولوی عبدالباری صالحی از علمای اهل سنت تایباد را که در خردادماه 96  انجام شد ،تقدیم حضورتان می کنیم.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: بدنبال انتشار فایل صوتی توهین آمیز رئیس فدراسیون سوارکاری در مورد ترکمنها، خبرگزاری فارس با انتشار یک گزارش مشروح خواستار عذرخواهی و استعفای خلیلی از ریاست فدراسیون سوارکاری شد.

در روزهای گذشته بدنبال این رخداد تلخ با برخی از خبرگزاریهای فعال در استان تماس گرفته و خواستار توجه پررنگ تر آنها به این مساله شدیم.متاسفانه برخی از این خبرگزاریها اعلام کردند که به علت حساسیت های قومی ازپرداختن به این مساله معذور هستند. در این شرایط اقدام خبرگزاری فارس استانی قابل تقدیر است.انتظار ترکمن های استان گلستان این این که در این شرایط مدیران کشوری مزد همراهی آنها را با نظام بدهند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : از اسلام آباد تا پکن، محمد بن سلمان، ولعیهد عربستات سعودی، به مدت شش روز با رویی خندان و میلیاردها دلار قراردهای دوجانبه در صدر خبرهای رسانه‌های مختلف درخشید؛ در جریان سفری که از سوی برخی یک نمایش‌ موفق از "دیپلماسی دلبری" (charm offensive) و گامی برای بازسازی چهره "پسا-خاشقجی" ولیعهد جوان توصیف شد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: در روزهای اخیر رئیس جمهور به همراه تعدادی از وزرا مهمان مردم خونگرم استان هرمزگان بود.وی در این سفر برنامه های مختلفی داشت.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :شبکه خبری المیادین لبنان در برنامه «ایران والعالم» (میزگرد ساعت ۱۴ تا ۱۵ روز جمعه) ویژه چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی که از استودیو تهران پخش شد، بعد از بررسی «۴۰ سال رابطه ایران-فلسطین» و «۴۰ سال رابطه ایران-آمریکا»، این بار به بررسی «۴۰ سال رابطه ایران-اروپا» پرداخت، اما موضوع برنامه باز هم به روابط ایران و آمریکا کشیده شد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز:حملات هوایی و موشکی اسرائیل به برخی از اهداف در سوریه در دو روز گذشته بنظر می رسد منازعه و تقابل ایران و اسرائیل را در  سوریه در مسیری آشکارتر قرار داده است.

ادامه مطلب...

 اساس نیوز :مرکز اقدامات پیشگیرانه (CPA) شورای روابط خارجی آمریکا در گزارشی، چالش‌های 30 گانه تهدید کننده منافع و امنیت ملی ایالات متحده آمریکا را در سال 2019 مورد بررسی قرار داده و لیست 30 چالش عمده و مهم از نظر 6 هزار کارشناس آمریکایی را منتشر کرده است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : اطراف چابهار و منطقه آزاد آن چندین محله حاشیه ای واقع شده است، جایی که در ادبیات جدید به جای حاشیه نشینی می گویند، «سکونتگاه های غیر رسمی» با معضل فقر و بیکاری مواجه هستند. چابهار یکی از شهر های مهم استان سیستان و بلوچستان است که یک منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار را هم در خود جای داده است.

آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز