b_300_300_16777215_10_images_6397463_942.jpg

اساس نیور: در مطلبی که از روزنامه "  dogruhaber " چاپ ترکیه برای کاربران سایت اساس نیوز ترجمه شده , نویسنده از شرایط کنونی امت اسلامی شکوه کرده و در پایان روز قدس را فرصتی برای فراخوان مسلمانان جهت وحدت و اتحاد  برشمرده است :

اساس نیوز / "  dogruhaber " : ماشاالله به ما که بعنوان امت اسلامی در ماه رمضان به شکلی قابل تحسین مشغول عبادت هستیم . الحمدلله . آیا دین دیگری هست که پیروان آن این همه عبادت می کنند درحالی که بخش اعظمی از سرزمین های آن تحت اشغال است ؟ در این مطلب احساس کردم که باید به موضوع رابطه دین و سیاست بپردازیم. عبادتی که به ما نیرو , عزت , پیروزی و حاکمیت بر زمین را عطا کند...

حج عمره ماه رمضان همچون حج تمتع پر اذدهام است. هزاران انسان با آن که ساعات طولانی روزه دار و گرسنه و تشنه بوده اند بدون سستی 5-3 دقیقه بعد از افطار , نماز عشا را به جماعت برگزار می کنند. آنهایی که شاهد آن بوده اند می دانند که این صحنه بسیار باشکوه است. ما امتی منظبط هستیم. حاکم بر اراده خود هستیم .

در عبادت خداوند قادر به تحمل سختی ها هستیم. نگاه کنید به نمازهای تراویح , قرائت قرآن در وقت سحر  و روزه دارانی که تا وقت افطار صبر می کنند. از نظر تعداد نیز بسیار زیاد هستیم. اما دلیل این شکست و ناکامی چیست ؟ یمن , سوریه , افغانستان , عراق و  خیلی از کشورهای دیگر ما مسلمانان به چه دلیل تبدیل به خرابه شدند؟ آن مسلمان میانماری که برهنه به ستون بسته می شود و با شرف او بازی می شود مگر مسلمان نیست ؟ دلیل به ذلت افتادن مسلمانان در بسیاری از کشورها چیست ؟

بله ,آیا  کسانی که اصطلاحات دین و سیاست را در کنار هم نمی آورند و یا از آن ناخرسند هستند مگر تاریخ اسلام را مطالعه نمی کنند؟ اگر هم نمی خوانند حداقل صفحات  آن را ورق بزنند. خواهند دید که , بدر , تبعید بنی قینقاع ؛ احد, تبعید بنی نظیر ؛ خندق , اعدام بنی قریظه ؛ تبوک , سفیران دولت اسلامی مدینه , سفیرانی که از طرف دیگر قبایل و دول آمدند و پیامبری که در راس یک دولت بود . .. ما امت همان پیامبری هستیم که دولتی  بنا کرده  , دولتی را اداره کرده  و دشمنان خود را به ذلت نشانده است .

امت این پیامبر سیاست گزار به مدت 1200 سال سعی کرد در سطح جهان اصلاح و عدالت را برقرار نماید . اما دویست سال اخیر باعث شکست امت و زجر کشیدن بشریت شدند. باور کنید اگر امت اسلام شکست نمی خورد حوادث هیروشیما و ناکازاکی اتفاق نمی افتادند. هزاران انسان توسط بمب اتم از بین نمی رفتند. حتی کفار در آرامش به سر می بردند.

سیاست و دین مکمل یکدیگر هستند. ببینید مکه و مدینه که با ارزش ترین مکان های امت اسلام هستند توسط دولتی که به مفهوم سیاسی تحت کنترل کفر قرار گرفته به چه وضعی افتاده است ؟ پادشاهی که از دادن میلیاردها دلار به رئیس جمهور آمریکا طفره نمی رود همسایه خود یمن را بمباران می کند و در یمن هر ده دقیقه یک کودک از گرسنگی تلف می شود. در سوره ماعون کتابی که به آن ایمان داریم آیه "ارایت الذی یکذب بالدین", به نظر می رسد که به پادشاهان سعودی اشاره می کند . و آیه "  فويل للمصلين  "مگر نشان دهنده  دیدگاه خداوند در مورد کسانی که گرسنگان را سیر نمی کنند و نماز می خوانند  نیست ؟

امامان کعبه به هنگام قرائت قرآن گریه می کنند . خداوند از آنها راضی باد اما آیا همین قرآن در روز قیامت از اینکه علیه پادشاهان ظالمی که فرامین قرآن را نادیده گرفته اند  قیام نکرده اند از آنها شاکی نخواهد شد ؟ عربستان یکی از عوامل اصلی وضع فعلی سوریه و یمن می باشد . باید اینها را دید و از آنها سخن گفت. درد بزرگ است...

روز جمعه پیش رو , آخرین جمعه ماه رمضان است . مرحوم امام خمینی , آخرین جمعه ماه رمضان را بعنوان روز جهانی قدس اعلام کرده بود . به همین مناسبت بسیاری از مسلمانان در آخرین جمعه ماه رمضان به کوچه و خیابان ها سرازیر شده و فریاد مرگ بر اسرائیل سر می دهند و قطعنامه هایی قرائت می کنند که در آنها نابودی اسرائیل طاعون خواسته می شود.

امام خمینی پیر عاشقی است که با صهیونیسم و امپریالیسم مبارزه کرده است . بویژه انقلاب و  اقدامات امت مدارانه او بعد از انقلاب باعث شد تا شیعه و سنی برای اولین بار این قدر به یکدیگر نزدیک شوند . خصوصا یکی از شعارهای او " نه شرقی , نه غربی ..." و  امروز چقدر زیاد به این شعار احتیاج داریم ؟

سر دادن شعار علیه صهیونیسم و احیا چقدر هم شایسته آخرین جمعه رمضان است ! امت را خطاب قرار دهیم و فریاد  ای امت اسلامی " فَأَيْنَ تَذْهَبُونَ  " (به کجا می روید؟ ) سر بدهیم که امروز  برای ما مسلمانان که دچار تفرقه شده ایم شدیدا مورد نیاز می باشد .

خداوند به کسانی که در پی ایجاد دشمنی بین شیعه و سنی هستند فرصت ندهد. خداوند ما را علیه کفر متحد سازد . خداوند تمامی ساجدین کعبه را علیه ظالمان تجمیع نماید .

25/502

منبع: dogruhaber

ترجمه سرویس بین الملل اساس نیوز 

 

مطالب مرتبط:

پیدا شدن فرزند نامشروع ترامپ

مولانا ملازهی : حیا و غیرت خط قرمز ماست و اگر حیا

چهره یک زن رنگین‌پوست بر "سکه آزادی" در آمریکا

ایوانکا ترامپ: پیشرفت عربستان در حوزه زنان "دلگرم‌

روبرت هاوارد از پذیرش پیشنهاد ترامپ خودداری کرد

بزرگترین قرآن گیاهی؛ در انتظار ثبت در گینس

عالم افغانی: مسلمانان باید اختلاف را کنار بگذارند

ابراز نگرانی رسانه‌های غربی در مورد جمعیت مسلمانان

گفتگوی تلفنی وزیرخارجه ترکیه با همتای آمریکایی خود

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات