b_300_300_16777215_10_images_4447588676665.jpg

اساس نیوز: در مطلبی که به قلم " ممیش حوجا ممیشجه " به تحریر درآمده و در پایگاه اینترنتی روزنامه " گونش" چاپ ترکیه درج گردیده , نویسنده به ظلم و فتنه اسرائیل در خاورمیانه و دلایل آن پرداخته است. اساس نیوز ترجمه این مطلب را تقدیم شما می کند :

اساس نیوز / "Memiş Hoca Memişce" روزنامه "Güneş " چاپ ترکیه : هیچ فتنه و فسادی نمانده که اسرائیل در خاورمیانه انجام نداده باشد . اسرائیل که سعی می کند خاورمیانه را در راستای منافع خود دیزاین کند با فتنه افکنی و فسادگری خویش , کشورهای عراق , سوریه , یمن , تونس و مصر را به آشوب کشاند . این کشورها اکنون در شرایطی نیستند که بتوان در آنجا زندگی نمود . زیرا  همه آن کشورها به دلیل فتنه اسرائیل درگیر جنگ داخلی هستند. عراق و سوریه که گرفتار جنگ داخلی هستند شاید در آینده ای نزدیک هر یک به دو یا سه کشور تجزیه خواهند شد .چرا اسرائیل خواهان تجزیه کشورهای خاورمیانه است ؟ زیرا کنترل کشورهای کوچک سهل تر می باشد . پس فلسطین چه ؟ سالهای سال است که مورد ظلم اسرائیل می باشد .  ظلم ها و کشتارهایی که در فلسطین و غزه علیه مردم مسلمان روا داشت . اسرائیل در سال 2004 میلادی 1300 غیرنظامی فلسطینی را به قتل رساند . در سال 2008 نیز 350 نفر را به قتل رساند که 140 تن از آنان نیروهای پلیس فلسطین بودند . در سال 2009 در بمباران غزه توسط اسرائیل 1600 فلسطینی کشته و بیش از 6000 نفر نیز زخمی و آواره شدند . همچنین اسرائیل 18 فلسطینی را در سال 2011 و 341 نفر را در سال 2012 و 202 نفر را در سال 2014 به قتل رساند و 1400 فلسطینی را نیز مجروح نمود. کشتارها محدود به این ارقام نیستند . بی شرف ها هر از گاهی به قتل فلسطینیان ادامه می دهند . به هنگام این کشتارها , دنیا و بخصوص کشورهای اسلامی چه می کنند ؟ هیچ کاری انجام نمی دهند . زیرا اسرائیل کنترل همه را بدست گرفته است .

 

حمایت از کشتارهای اسرائیل

اگر اسرائیل پی در پی با بهانه های مختلف به کشتار فلسطینیان دست می زند البته که باید بهانه ای برای این کار داشته باشد . در پس این ظلم ها و کشتارها علاوه بر کشورگشایی , کنترل جمعیت فلسطینیان نیز نهفته است. آمریکا , انگلیس و کشورهای اروپایی در مقابل کشتار فلسطینیان توسط اسرائیل سکوت اختیار می کنند . سکوت این کشورها قابل درک است و درواقع این کشورها از کشتارهای اسرائیل حمایت نیز می کنند . ترامپ , رئیس جمهور آمریکا در سفر به عربستان سعودی به ارزش 380 میلیارد دلار تسلیحات نظامی فروخت . آیا می دانید عربستان با این سلاح ها چه خواهد کرد ؟ باز هم در نتیجه فتنه افکنی های آمریکا و اسرائیل , به کشورهای مسلمان همانند یمن حمله خواهد کرد . خداوند همه آنها را به جزای اعمالشان برساند .

 

b_400_400_16777215_10_images_IMG08060943.jpg

نتانیاهو هرگز منصرف نخواهد شد

در شرایطی که انسان های صاحب وجدان در دنیای مسیحیت و حتی در خود اسرائیل , نسبت به ظلم اسرائیل معترض می شوند هیچ صدایی از کشورهای مسلمان شنیده نمی شود . در همین چند روز گذشته , در سالگرد اشغال قدس شرقی در سال 1967 توسط اسرائیل , بعضی از اسرائیلی های باوجدان که در میدان رابین تجمع کرده بودند به نتانیاهو هشدار دادند که :" به مردم فلسطین ظلم نکن , مذاکرات صلح را آغاز کن , تجاوز به تمامیت ارضی فلسطین را متوقف کن ".

قاتلی به نام نتانیاهو که از سیاست هراس افکنی و خشونت تغذیه می کند هرگز از قتل عام فلسطینیان منصرف نخواهد شد . خداوند متعال به مسلمانان صمیمیت با یکدیگر را , اجرای قرآن و سنت پیامبر را و وحدت در مقابل کفر را عنایت نماید . خداوند , در این دنیای فانی برای همه ما زندگی توام با آرامش و بدور از تعصبات دینی , زبانی و قومی عطا نماید .

 

25/492

منبع: "Güneş "

ترجمه سرویس بین الملل اساس نیوز 

 

مطالب مرتبط:

عبور بمب‌افکن‌های روسیه از آسمان ایران

ا

پیام تشکر مولانا مطهری از اقشار مختلف مردم، جهت بر

ا

اعزام نیروهای بیشتر آمریکا به خاورمیانه

نحوه جنگ داعشی ها در روستای المریر در جنوب القیاره

ملکه انگلیس از سوی داعش تهدید به مرگ شد

اسماعیل هنیه : تصمیم آمریکا در خصوص قدس، ضربه به ص

داعش هشت نفر را غرق کرد

حجاب اسلامی بازیگر سریال لاست در قطر

آغازبکارمرکزتلفنی پاسخ به سوالات دینی ومذهبی درقرق

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات