b_300_300_16777215_10_images_ramadann2.jpg

اساس نیوز :ماه مبارک رمضان و روزه داری مسلمانان در این ماه عزیز یکی از نمادهای شاخص دنیای اسلام است .در این ماه روزه داری مسلمانان  جلوه ای نورانی به جامعه اسلامی می دهد .

در ماه  مبارک رمضان  به برکت این ایام قلب ها صیقل یافته و دل های مسلمانان به هم نزدیک می شوند و قرآن و آموزه های آن نمادی پررنگ تر در بین مسلمانان پیدا می کند .اما چند سالی است ،رمضان مسلمانان و جهان اسلام حال و هوای دیگری دارند .جنس رمضان مسلمانان در چند سال اخیر از جنس نزدیکی دلها و قلبها نیست .

چند سالی است دنیای اسلام در آتش اختلاف و کشمکش می  سوزد .
امسال هم  در شرایطی به استقبال این ایام مبارک رفتیم که در مناطقی مثل عراق،سوریه و یمن شعله های جنگ سر به آسمانها کشیده و برادر کشی در جریان است .شیعه و سنی هم هر دو قربانی این شرایط هستند .
تصاویر آواره گی زنان و بچه های مسلمان این روزها به دردآورترین صحنه ها در رسانه های خبری تبدیل شده است .
ما در گذشته به دیدن تصاویر آواره گی برادران فلسطینی مان  درسرزمینهای اشغالی  عادت کرده بودیم .فلسطین شده بود خار در گلوی همه ما مسلمانان .
درد فلسطین کم بود، درد برادر کشی هم به آن اضافه شد.

اگر درفلسطین برادران مسلمان ما بوسیله سربازان اسرائیلی قتل و عام می شوند ، در جنگ هایی که در حال حاضر در منطقه در حال وقوع است مسلمانان به قتل و عام یکدیگر مشغولند .
درد اینجاست برادر !!!
در دو ساله اخیر جریانی از خشونت و انزجارمسلمانان  نسبت به یکدیگر در منطقه به راه افتاده و ثمره آن نیز سر بریدن هایی در مسیر محاسبات و طراحی های  دشمنان اسلام است .
  غالب این خشونت ها و برادر کشی ها هم به اسم اسلام و اجرای دستور خدا صورت می گیرد .در این فضای غبار آلود همه مدعی اجرای حدود الله هستند .اما   نمی دانیم در کجای کتاب خدا گفته شده است که سر برادردینی مان را ببریم و با ندای الله اکبر در توهمات مان در زیر سایه در ختان بهشت  از آب کوثر بنوشیم.
در این روزها هم که با فرارسیدن ماه مبارک روزه خداوند متعال بندگانش را به مهمانی خود در آسمانها دعوت کرده است ،بندگانش بر روی زمین بر سر مسائلی در حال جنگ و نزاع هستند که درک آن در هیچ قاموس و عقل منطقی نمی گنجد .
متاسفانه بخشی از ما اهل سنت هم در این فضای غبار آلود از دیدن عقبه برخی از جریانات ایجاد شده برای امت اسلامی غافل هستیم و امید به گروهها و تفکراتی بستیم که به هیچ اصل انسانی پایبند نیستند.این گروه ها انسانها را مثل گوسفند سر می برند و به مانند قرون وسطی محکومان را در قفس به آتش می کشند.
درد ما این است که در در فضای موجود هر چی می خوریم از برادر دینی مان و خودی ها می خوریم نه کفار و غریبه .       ای کاش این شرایط بوسیله کفار بر ما تحمیل می شد تا در این شرایط لااقل دلمان را به این راضی می کردیم که این طایفه از همان اول نسبت به ما بغض داشتند .
خدایا خودت به داد امت محمدت برس.خدایا به حق این ماه مبارک شر فتنه افراط و برادر کشی را از سر مسلمانان بردار .خدایا خودت به داد ما برس!!!

 

مطالب مرتبط:

ترکیه احتمال خروج از ناتو را بررسی می کند

مولانا مطهری: مشورت در امور فقهی از رویه های صحابه

 

پیامک‌های جعلی با عنوان قطع یارانه

 

تکذیب ادعای چهار تا هشت ساعت تماشای تلویزیون ترام

اعزام نظامیان امریکایی به عربستان

 

بسم الله ایرلاینز

وزیر دفاع قطر: مردم تصمیم می‌گیرند در شورای همکاری

امارات سفیر ایران را احضار کرد

قدیمی ترین قرآن خطی جهان در نمایشگاه بین المللی کت

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات