b_300_300_16777215_10_images_islam33333333.png

اساس نیوز/ Yasin Demir تحلیلگر ترک: یکی از اندیشمندان می گوید:" نمی دانم جنگ جهانی سوم چگونه آغاز خواهد شد , فقط می دانم که جنگ جهانی چهارم مطمئنا با سنگ و چماق خواهد شد".هدف او از این بیان این است که جنگ جهانی سوم , تمدن کنونی بشر را کاملا نابود خواهد کرد و بشر به دوران ابتدائی حیات خود باز خواهد گشت.

دونالد ترامپ که تهدید جنگ علیه چین و ایران را به لیست برنامه های خود ثبت کرده , به ناگهان وارد عرصه سیاست گردید . اصطکاک و یا درگیری آمریکا با ایران و چین می تواند آتش جنگ جهانی سوم را شعله ور سازد. در دنیای امروزی , کشورهای مستقل جهان دارای حدود مرزی مشخصی هستند و علاوه بر آن هر کشوری دارای مرزهای تاثیرگذاری نیز می باشد. در یک جنگ جهانی احتمالی , همانگونه که متفقین آمریکا – اسرائیل قابل پیش بینی هستند کشورهایی که در صف چین , ایران و روسیه خواهند بود نیز قابل پیش بینی هستند.

در واقع خط مقدم جبهه جنگ سوم جهانی احتمالی در حال حاضر  ایجاد گردیده و بازیگران اصلی از طریق جنگ افروزی بین بازیگران میانی , در حال تحکیم مواضع و محک زدن یکدیگر هستند.

متاسفانه به نظر می رسد که مرکز جنگ احتمالی , جغرافیای اسلام خواهد بود. اینکه در حال حاضر تمامی کشورهای مسلمان به نوعی درگیر جنگ هستند اثبات این مدعا است. کشورهایی مثل عراق , سوریه , لیبی و سودان که به دلیل جنگ داخلی در معرض تجزیه شدن قرار دارند و کشورهایی هم مانند ایران , ترکیه و عربستان سعودی که برای ممانعت از تجزیه کشورهایشان و همچنین برای حفظ حیطه نفوذ خود , در خارج از مرزها درگیر جنگ هستند. کشورهایی همانند افغانستان , سومالی , یمن , پاکستان و مصر نیز به دلیل جنگ داخلی در معرض فروپاشی سیاسی هستند. وضعیت کشورهایی همانند مالزی و اندونزی در شرق دور نیز با مشکلات خاص خود  مواجه هستند ...

همانگونه که ملانصرالدین گفته است " نمی دانم قیامت واقعی چه وقت اتفاق خواهد افتاد اما قیامت من با مرگ من فرا خواهد رسید " , به همین گونه نیز جغرافیای مسلمان بدون اینکه منتظر جنگ جهانی سوم بماند جنگ جهانی بین خود را آغاز کرده است . متاسفانه ریسک گسترش شعله های این جنگ به شکلی خطرناک در حال افزایش است. زیرا این منطقه محل تقاطع حساب های  بین المللی است.  مسلمانان با مسلمانان منفعت قومی و مذهبی و ... را بر منفعت امت اسلامی ترجیح داده اند. به همین دلیل نیز بجای اعتماد و توکل به خداوند , هر کدام به دنبال راضی کردن یک دولت بعنوان حامی خود هستند. درحالیکه فقط مومنان حامی مومنان هستند . قرآن کریم چنین معیاری را تعیین کرده است.

علی رغم تمامی این اتفاقات , هنوز هم فرصت برای رهایی مسلمانان از این هرج و مرج وجود دارد. حتی می توان بحران های موجود در جغرافیای اسلام را به فرصت تبدیل نمود. برای کسانی که علیه مسلمانان دام پهن کرده اند خداوند نیز بطور حتم حسابی برای آنها دارد. مسلمانان با بصیرت هرگز نسبت به  غلبه خداوند شکی به دل ندارند. در چنین شرایطی , بی شک مستکبرانی که در اندیشه آغاز جنگ جهانی سوم هستند بزرگترین بازندگان خواهند بود. پیروز جنگ جهانی احتمالی چهارم که با چوب و چماق خواهد بود نیز از قبل معلوم است.

25/433

نویسنده : Yasin Demir

سرویس بین الملل اساس نیوز / هلاکویی

 

 

مطالب مرتبط:

امام جمعه گنبد:در آموزش علوم دینی به فرزندان خود ا

 

جماعت تبلیغ در ترازوی نقد

طالبان: کنترل "دولت افغانستان" بر این کشور را محدو

 

مذاكرات صلح بين دولت افغانستان و طالبان در استانبو

پیام تبریک رهبرحزب ضداسلامی استرالیا به دونالد ترا

ا

خسارت‌ سیل‌زدگان گلستانی در کوتاه‌مدت جبران خواهد

روسیه مسلمانان کریمه را تحت فشار قرار داده است

زنان عربستانی برای خانه داری حقوق می خواهند

در حاشیه مسائل اخیر ایجاد شده در بین ایران وعربست

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات