b_300_300_16777215_10_images_6866876888.jpg
اساس :بر اساس گزارش برخی از خبرگزاریهای منطقه گروه افراطی داعش در اوایل هفته جاری و در آستانه ماه مبارک رمضان با صدور اعلامیه ای برخی از مقررات ویژه این گروه به مناسبت فراررسیدن این ماه را منتشر کرد .

در یکساله اخیر انجام کارهای غیر منطقی و خلاف عقل از داعش برای غالب افراد به امری عادی تبدیل شده است .اما در اعلامیه جدید صادر شده بوسیله داعش که برای نخستین بار در وب سایت رسمی این گروه منتشر شد دو مساله باعث جلب توجه بیشتر رسانه ها شد .
اولین مساله ممنوعیت اقامه نماز تراویح در مناطق تحت سلطه داعش در ایام ماه مبارک رمضان بود .
این دستور در غالب سایتهای کشورهای اسلامی با حاسیت منفی بسیار زیادی مواجه شد .علت این حساسیت سایتهای اسلامی نسبت به این دستور این است که اقامه نماز تروایح در ماه مبارک رمضان به عنوان سمبل روزه داری و حضورمعنوی  مسلمانان اهل سنت  در این ماه مبارک تلقی می گردد .در این شرایط منع مسلمانان از برپا داشتن این نماز با موج محکومیت شدید علمای اهل سنت مواجه شد .
مساله دیگری که در اعلامیه اخیر داعش مورد توجه قرار گرفت صدور دستور ممنوعیت خروج زنان از خانه در طول ماه مبارک رمضان بود !!!
به بیان ساده تر داعش زنان مسلمان ساکن در مناطق تحت سلطه خود را به مدت یک ماه ممنوع الخروج کرد .این مساله نیز با حساسیتهای منفی قابل توجهی مواجه شد .البته این گروه خشن در ماههای اخیر جنایات متعدی بر علیه زنان مرتکب شده که بارزترین آن خرید و فروش زنان و دختران به وضع فجیع و غیر انسانی و سوء استفاده جنسی از زنان اسیر شده بوده است .
نکته جالب در رابطه با مساله دوم این است بر خلاف مورد اول که بازتابهای منفی آن بیشتر در سایتهای اسلامی مطرح شده بود، مساله دوم بیشتر در سایتهای غربی منعکس شده و در حاشیه صدور این دستور در رسانه های غربی تحلیل هایی نوشته شد .
مهم ترین محورهایی که در خلال برخی از تحلیل های مغرضانه غربی ها در رابطه با صدور این دستور داعش دیده می شود، زیر سوال بردن دیدگاه اسلام در مورد زن و جایگاه اجتماعی این قشر  بود .در این رابطه برخی از نویسندگان غربی با یان این برداشت مغرضانه خود که محدودیتهای اعمال شده بوسیله داعش در مورد زنان ،نمادی از نگاه دین اسلام به جنس زن است ،در صد القاء این مفهوم برآمدند که اسلام دینی زن ستیز است .
در یکساله اخیر اقدامات نابخردانه عناصر داعش در سرزمینهای تحت سلطه این گروه، بدترین ضربه ها را به چهره منور اسلام وارد کرده است .دستور اخیر این گروه هم در همین راستا قابل ارزیابی است .در پاسخ به دستورات اخیر داعش اکثر علمای شاخص دنیای اسلام اعلام کردند که اسلام هیچ مخالفتی با حضور موثر زنان در صحنه های اجتماعی نداشته و محدود و محصور کردن زنان به دیوارهای بلند منازل برداشتی قرون وسطایی از مفاهیم و دستورات شرع مقدس است .
اسلام دارای متعالی ترین نگاه به جنس زن است .بر اساس باورهای اسلامی زن مثل مروارید گرانبهایی است که با صدف حجاب از دسترس دزدان و راهزنان در امان نگه داشته می شود .اسلام بر این باور است که زنان با حفظ حدود شرعی مناسبات خود ، به عنوان نیمی از جامعه اسلامی توانایی مشارکت در همه عرصه ها و صحنه ها را دارند و باید به توانایی های آنها احترام گذاشت و با ایجاد محیطی مناسب از توانایی های این قشر در ساختن جامعه بهره گرفت .
در این شرایط گروه افراطی و تکفیری داعش در ادامه رویه یکساله خود در زمینه تخریب چهره اسلام به تحریف آموزه های اصیل اسلامی ادامه داده و متاسفانه غالب این انحرافات را بنام اهل سنت انجام

می دهد.

مطالب مرتبط:

چرا کریستیانو رونالدو هیچ خالکوبی روی بدنش ندارد؟+

ویزای آمریکا به شرط ارائه «رمز عبور» تمامی شبکه‌ها

دعوت از جامعه جهانی برای جلوگیری از نسل کشی مسلمان

اخطار جدی و رسمی ایران به ارمنستان!

کمپ صلح مذهبی جوانان در میانمار

افتتاح نخستین دانشگاه اسلامی در آمریکا

م

ناو هواپیمابر «میسترال» فرانسه هم وارد آبهای ژاپن

کمک مالی پاپ فرانسیس به فقرای شهر حلب

 

اگر مسلمانان به دستورات خداوند عمل می کردند هیچ وق

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین تحلیل ها و مقالات

کانال تلگرام اساس نیوز