b_300_300_16777215_10_images_523355885.gifاساس :امروز در صفحه فیس بوک سایت  اساس یکی از برادران اهل سنت سوال مهمی را مطرح کرد .

سوال این دوست مان این بود که با توجه به تحولات کنونی دنیای اسلام و روند نگران کننده ای که در منطقه خاورمیانه داریم، آیا اولویت اصلی مسلمانان جهاد و دست به اسلحه بردن است یا اتحاد و همدلی با یکدیگر؟
از نگاه ما این سوال می تواند مهم ترین سوال همه نخبگان و دلسوزان واقعی امت محمدی (ص) در شرایط کنونی باشد.بله برادر عزیز مهم ترین سوال ما مسلمانان باید این باشد که واقعا اولویت مهم و اساسی جامعه اسلامی کدام است ؟
ما تلاش داریم از منظر خودمان به این پرسش پاسخ بدهیم و اعقاد داریم این پاسخ ما محتاج نقد و ارزیابی سایر برادران دینی مان است .بر این اساس منتظر نقدهای مشفقانه شما هستیم .
به اعتقاد ما جهاد به عنوان یکی از واجبات مسلم فقهی و دینی ما مساله ای است که در ضرورت آن هیچ شک و شبهه ای وجود ندارد .اما شارع مقدس برای تحقق این واجب و شرایط اجرای آن حدود و اصولی را ذکر کرده است .
  ما قصد نداریم در این مطلب کوتاه به ذکر شرایط و حدود شرعی جهاد بپردازیم،  اما این را می دانیم که گروههایی که در یکساله اخیر به اسم جهاد دست به اسلحه برده اند، هدفشان نه تنها  ترویج و توسعه دین اسلام نیست، بلکه حدود و ثغور جهاد را رعایت نمی کنند.این گروهها نعوذ بالله با ندای الله اکبر که شریف ترین ذکرهای مسلمانان است به جنایاتی دست می زنند که حتما همه از ابعاد آن خبر دارند .
در این شرایط، ما دامن زدن به فضای خشونت طلبی و قتل و عامی که در حال حاضر به اسم جهاد در دنیای اسلام به راه افتاده است را به نفع کلیت جامعه اسلامی نمی دانیم و عاقبت به خیری مسلمانان از این راه را هم غیر ممکن می دانیم .
بر اساس این شرایط بنظر ما ضرورت اول و آخر امت اسلامی در مقطع کنونی هوشیاری و همدلی در برابر فتنه های پیرامونی است .امروز بیش از هر زمانی به اتحاد نیاز داریم .
شاهد این ادعای ما وضعیت کنونی دنیای اسلام است .در وضعیت کنونی، مسلمانان با فراموش کردن دشمنان اصلی دین خود لوله تفنگهای خود را به سمت برادران خود نشانه گرفته و با افتخار به ذبح مسلمانان دیگر می پردازند .امروز دین ما بیش از هر زمانی در خطر است .
باور کنید خطری که الان دین اسلام را تهدید می کند از خطر حمله قوم مغول هم بدتر و شدید تر است .دفع این خطر هم محتاج هوشیاری و همدلی هاست .ما مسلمانان و بویژه اهل سنت باید با دوری از تعصبات کوری که بوسیله طراحان پروژه نابودی اسلام تشدید شده است ،نگاهمان را به محیط پیرامون تغییر دهیم .ما باید بدانیم که مسلمان کشی و تکفیر  برادران دینی مان در سایر مذاهب همان دامی است که دشمنان اسلام می خواهند ما را در آن گرفتار نمایند . پس ای مسلمان هوشیار باش.ای مسلمان آگاه باش!!!


مطالب مرتبط:

اردوغان :تحریم های ایران اشتباه است/ تبعیت نمی کنی

سناتور آلمانی : معلمان مسلمان با روسری سرکلاس حاضر

ماموستا ملا قادر قادری : ثبات و ایستادگی بر عقیده

شورای مسلمانان انگلیس: آماده همکاری با دولت علیه

خلبان برزیلی بر فراز مکه مکرمه مسلمان شد

"انقلابِ مسلحانۀ" عشایر فلوجه علیه داعش

گزارشی محرمانه انگلیس درباره منبع مالی سازمان های

آخوند پاکزاد: اذعان به عظمت خدا باید همراه با عمل

امام جمعه اهل سنت سقز : امنیت پایدار کشور در گرو ح

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز