b_300_300_16777215_10_images_n0006110054b_860x350.jpg

اساس نیوز/ Sadullah Aydın , تحلیلگر ترک: 

دنیای اسلام در دریای خون شناور است. هر روز صدای فریاد و زجه کودکان و زنان از طریق تلویزیون در منازل ما می پیچد. در این فضای دلگیر کننده , قابلیت اندشیدن با عقل سلیم و منطق را از دست داده ایم. اکنون دیگر , نه از روی عقل بلکه از روی احساسات سخن می گوییم.

نسبت به یکدیگر کینه و نفرت می ورزیم. باید گفت که رشته همبستگی امت اسلامی در حال گسستن است. بخصوص وضعیت در بین پیروان دو مذهب شیعه و سنی بسیار وخیم است .

این همان چیزی است که غرب می خواهد و برای ایجاد شدن چنین وضعیتی , سال های سال برنامه و استراتژی پیاده کرد و میلیاردها دلار هزینه کرد.یعنی , جنگ داخلی بین خود مسلمانان و  به جان هم انداختن مسلمانان از طریق حساسیت ها و تعصبات مذهبی آنها.

چه شیعه و چه سنی , هر کسی که با اقدامات خود باعث جدایی امت اسلامی از یکدیگر شود در واقع به پروژه کثیف غرب خدمت کرده است. شما را به خدا, چه زمان از این خواب غفلت بیدار خواهیم شد؟ همه ما مسلمانان , شیعه و سنی , در میان دردی عمیق , وحشت و جنایت بسر می بریم. شیعه و سنی , آیا کشوری باقی ماند که اشغال نشده باشد؟ مسلمانی هست که پریشان خاطر نشده باشد؟ یمن , سوریه , افغانستان , عراق و ... همه درحال سوختن هستند و مگر در این کشورها جایی ماند که ویران نشده باشد؟

مقدمه این روز را آمریکا تدارک دید. این یکی از پروژه های غرب بود. پروژه ای که برای خاموش کردن ستاره درخشان اسلام , به تاخیر انداختن گسترش فرهنگ تابناک اسلامی در جهان و ادامه استثمار مسلمانان به اجرا گذاشتند. مغز متفکر این پروژه " گراهام فولر" رئیس سابق بخش خاورمیانه سازمان سیا می باشد. پزوژه جنگ بین مسلمانان, جنگ بین مذاهب اسلامی...

دلیل اختلافات , درگیریهای داخلی و مسلح شدن به سلاح تکفیر  دلیل دینی و مذهبی نیست. از دین و مذهبی که پیرو آن هستیم سرچشمه نمی گیرد.همیشه در بین خود اختلافات فکری داشته ایم و در مورد بعضی از موضوعات عقیدتی و فقهی دارای اصطکاک های ملایمی بوده ایم اما این موارد هرگز باعث جنگ و نفرت بین ما نشدند. در بسیاری از کشورهای اسلامی , برادرانه درکنار هم زندگی کردیم. اکنون هم در بسیاری از کشورها اینگونه هستیم.

غرب, منشاء فتنه ای است که در بین ما وجود دارد. " گراهام فولر" رئیس سابق بخش خاورمیانه سازمان سیا , در گزارشی که تقدیم کاخ سفید کرد گفت که اشغال مستقیم کشورهای اسلامی و جنگ با مسلمانان هزینه هنگفتی را به این کشور تحمیل کرده است. وی همچنین متذکر گردید که در این جنگها تلفات مالی و جانی زیادی را متحمل شده اند و علاوه بر آن باعث متحد شدن مسلمانان و تحکیم وحدت در مقابل آنها شده و در برابر افکار عمومی نیز در شرایط نامساعدی قرار گرفته اند.

" فولر" , آمریکا و دیگر کشورهای غربی را اغنا نمود که به راه انداختن جنگ بین مسلمانان بسیار کم هزینه و موفقیت آمیز خواهد بود و بیست سال است که این استراتژی را اجرا می کنند. دهها کشور اسلامی را به نوبت گذاشته اند تا یک به یک آنها را اشغال کنند و یک سده دیگر آنها را استثمار کنند و منابع و ثروت آنان را غارت نمایند.

 شما را به خدا , اتحاد , وحدت و اخوت داشته باشیم. شما را به خدا , به خط سید جمال الدین اسدآبادی, استاد بدیع الزمان سعید نورسی و امام خمینی برگردیم . چاره ای بغیر از اتحاد نداریم. در غیر اینصورت امپریالیزم غرب از طریق کشتار بین ما , ان هم توسط خودمان , ما مسلمانان را تضعیف خواهد کرد و بعد نیز به سهولت ما را ازبین خواهد برد. شما را به خدا , با اتحاد , وحدت و اخوت , موانع پیش روی خورشید اسلام را از بین ببریم.

364/25

 نویسنده: Sadullah Aydın

مترجم: احمد هلاکویی

منبع

 

 

مطالب مرتبط:

لاوروف: آتش بس فعلی در سوریه دائمی و بدون پیش‌شرط

چرا داعش با اسرائیل کاری ندارد ؟

اضافه شدن آموزش قرآن به واحدهای درسی دانش‌آموزان پ

تخریب خانه‌های اهل‌سنت تکریت به دست داعش

رئیس سابق سیا: رفتار های ترامپ بی سابقه است

همایش دانش آموختگی طلاب اهل سنت سراوان برگزار شد

در اصابت موشک به یک عروسی در فاریاب 20 تن کشته و ز

تداوم فضا سازی سلفی ها علیه شیعیان مصر

خودکشی یک عروس 15 ساله سوریه ای در ترکیه

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

آیا با راه اندازی شبکه ماهواره ای اهل سنت ایران در داخل کشور موافق هستید؟
  • رای: 0%
  • رای: 0%
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای:

آخرین تحلیل ها

کانال تلگرام اساس نیوز