b_300_300_16777215_10_images_gallery_4178.jpg
اساس :چند روز قبل مقاله ای از افراد شاخصی که در غرب به دین اسلام مشرف شدند مطالعه می کردم .وقتی اسامی و جایگاه این افراد را دیدم به مسلمانی خود افتخار کردم.

غالب افرادی که در سالهای اخیر در غرب به دین اسلام مشرف شده اند از بدنه نخبه و برگزیده دنیای غرب بودند .البته این بیان به این مفهوم نیست که در بین مردم عادی تشرف به اسلام وجود ندارد ،بلکه این عبارت به این معنی است که دین اسلام تاحدی کامل و جامع است که تحصیل کرده ها و نخبه های فکری شاخص غربی بعد از بررسیهای فراوان  به سمت این دین گرایش پیدا می کنند.
باید این را قبول کنیم که وقتی که یک فرد نخبه به سمت یک آیین گرایش پیدا می کند، در عقبه این گرایش مطالعات و بررسیهای علمی وی وجود دارد .به عبارت ساده تر یک فرد نخبه بعد از انجام تحقیقات و بررسیهای لازم به جمع بندی می رسد .در این شرایط و با توجه به مقدمه فوق وقتی که شاخص ترین نخبه های فکری در غرب به دین مبین اسلام گرایش پیدا می کنند ما باید به داشتن این دین افتخار کنیم .
متاسفانه در چند دهه اخیر جریان معنادار و هدایت شده ای در جهان اسلام تلاش دارد چهره دین مان را در نزد نسل جوان مسلمان تخریب نماید .در این چارچوب این جریان این گونه تبلیغ می نماید که اسلام دین خشونت است و کشورهای مسلمان هیچ وقت در مدار توسعه قرار نخواهند گرفت .
منشا پیدایش و ترویج این تفکر بر همه ما روشن است .منشا پیدایش این برداشت ،غرب و دشمنی سنتی مسیحیان با اسلام و آموزه های آن است .اسلام از همان آغاز بعثت حضرت رسول اکرم (ص)با دشمنی و کینه ورزی کفار مواجه بوده است .
در صدر اسلام این دشمنی ها با درایت و دوراندیشی رسول خدا (ص)و خلفای راشدین رضی الله عنهم خنثی شد .اما هر قدر که از صدر اسلام فاصله می گیریم مشاهده می کنیم که مسلمانان ازدرک این دشمنی ها فاصله گرفته و بجای اینکه توان خود را برای عزت اسلام و مسلمانان صرف کنند ،انرژی خود را صرف برادر کشی می کنند.
نمونه روز این برادر کشی در یمن در حال رخ دادن است .اگر از فضای تعصبات مذهبی فاصله بگیریم و به عنوان یک انسان به شرایط مردم مسلمان یمن (چه شیعه ،چه سنی )نگاه کنیم قلب انسان به درد می آید .سوال مهم دراین جریان این است که آیا دخالت در اختلاف داخلی رخ داده در یمن و ریختن دهها تن بمب و موشک بر سر مردم مسلمان این کشور بوسیله برخی از کشورهای منطقه اولویت دارد یا آزادی کوکان و زنان مظلوم فلسطین از زیر بردگی و خفت رژیم اسرائیل اولی تر است .
پاسخ این سوال کاملا روشن است .به ضرس قاطع مقابله با اسرائیل و آزادی ملت در بند فلسطین اولویت اول همه ما مسلمانان است .اما در وادی عمل می بینیم که مسلمانان در نهایت بی تفاوتی به قتل و عام برادران دینی خود مشغول هستند .
همین فضا هم باعث سرخوردگی برخی از جوانان ما از اسلام شده است .این جوانان می گویند اگر اسلام و مسلمانی این است، ما این دین را نمی خواهیم .در پاسخ به این دیدگاه به این جوانان عزیز باید بگوییم که دین اسلام مشکلی ندارد و اشکال در مسلمانی ماست .باید به نسل جدید مسلمان بگوییم که متاسفانه دین ما در شرایط امروز اسیر سیاست بازیهای برخی از حکام وابسته در جهان اسلام شده است .
در این زمینه هم تنها چیزی که مد نظر این حاکمان نیست عزت و سربلندی اسلام ومسلمانان است .اما جوانان مسلمان در کشورهای مختلف باید بدانند که این شرایط پایدار نیست و با توجه به رشد آگاهی نسل جوان مان این امید وجود دارد که در آینده کمتر اسیر دسیسیه های دشمنان اسلام شویم .

مطالب مرتبط:

بیانیه 20 کشور صنعتی درباره مبارزه با تروریسم

اف 35 امریکایی یا سوخوی 35 روسی

ظاهر شدن شهری معلق در آسمان چین

ا

دکتر کشمیری: تکفیری های امروز ادامه خوارج صدر اسلا

پلیس پنج هزار قرص اکستازی به شکل ترامپ کشف کرد

لباس‌های نایک برای ورزشکاران محجبه یکی از بهترین ا

دولت جدید مصر تا یک هفته دیگر تشکیل می شود

امام جمعه اهل سنت بخش اسالم: مردم برای یاری رساندن

حمله داعش به افطاری النصره

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

آیا با راه اندازی شبکه ماهواره ای اهل سنت ایران در داخل کشور موافق هستید؟
  • رای: 0%
  • رای: 0%
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای:

آخرین تحلیل ها

کانال تلگرام اساس نیوز