b_300_300_16777215_10_images_gfdgdgg.jpg

اساس نیوز :اگر در گذشته دشمنان اسلام نمی توانستند به جوانان دین دار نفوذ کنند اکنون به کمک سلفی تکفیری ها،این کار در حال انجام است .

 وهابیتی که مبنای کارش درگیری و مشرک خطاب دادن مسلمانان و توهین به علمای گذشته و حتی متأخر اهل سنت است و بیشترین ضرر را نیز اهل سنت و جماعت وارد می کنند چون هم عده ی کثیری از جمعیت اسلامی را تشکیل می دهند و هم وهابیان به دروغ خود را اهل سنت و جماعت معرفی می کنند.
اما افرادی که از فرقه ها و مذاهب مختلف هستندآیا تاکنون از خود پرسیده اند که دعوای فرقه ای چه خدمتی به دشمنان اسلام می کند؟
چیزی که روشن است این است که هر مذهب برای خودش دلایلی دارد و مذاهب نباید به بزرگان و عقیده ی مذهب دیگر توهین کنند و بحث باید علمی باشد و اگر شبهاتی است باید با شریعت و عقل و  رعایت ادب موضوع مطرح گردد و سوال پاسخ داده شود .
اما تکفیری ها هزاران نفر از عالمان گذشته و حال اهل سنت و جماعت را که به صوفیه اعتقاد دارند و توسل و زیارت قبور و امثال این را در کنار سایر مسائل دینی با دلایل شرعی پذیرفته اند را تحت شدید ترین اهانت ها قرار می دهند و حتی تهمت سنگین شرک را به عالمانی می زنند که در علم و شریعت متخصص هستند و کتاب های آنها به عنوان کتب مرجع در دانشگاه های اسلامی تدریس می شود.
بر اساس شرایط فوق می توان گفت پدیده ای که  که در حال حاضر به عنوان غده ی سرطانی در جامعه ی اسلامی رشد کرده است  سلفی گری وتکفیری است. آنها  در ظاهر خود ، ادعای پیروی از اهل سنت را دارند ولی از بزرگترین دشمنان اهل سنت اند. متأسفانه عده ی کثیری از مردم به علت آگاه نبودن به اعتقادات این گروه بصورت ناخواسته افکار آنان را پیدا کرده اند و خودشان نیز از حقیقت آنان بی اطلاع اند.
اساس کار تکفیری و وهابیان تأویلات و تفسیرات اشتباه است. آنان از آیات و احادیث به نفع افکار حزبی و گروهی ، تأویل و تفسیر اشتباه می کنند و به نظر بزرگان گذشته بی احترامی می کنند.
 حال این که حضرت رسول صلوات الله علیه می فرمایند: بپرهیزید از نقل حدیث از طرف من مگر آنچه را که می‌دانید از طرف من است، زیرا کسی که بر من عمداً دروغ بگوید باید جایگاه خود را در دوزخ قرار دهد و کسی که قرآن را به رأی خود، تأویل و تفسیر کند جای خود را در دوزخ قرار داده است. و نیز ابن ابی شیبه با سند صحیح روایت کرده که : کسی قرآن را بدون علم تأویل و تفسیر و ترجمه کند جای خود را در دوزخ قرار داده است.( صحیح بخاری و صحیح مسلم و صحیح ترمذی).
  اگر به اعمال وهابیان نگاه کنید بجای این که به فکر جوانانی که اسیر اعتیاد و پوچ گرایی و جهالت و بی دینی شدند باشند و بجای این که از یهود و دشمن اسلام کینه بگیرند، تمام هزینه های مادی و معنوی خود را صرف این کرده اند که مردم مسلمان را مشرک بدانند و هیچ کاری با دشمنان اسلام و یهود و نصاری نداشته باشند.
 بله دوستان عزیز این انگلیس شیطان صفت و تفرقه افکن خوب دانست که برای نابودی اسلام چه باید کرد و این غده ی سرطانی وهابیت را به وجود آورد .وهابیتی که با هم نیز مشکل دارند بطوری  در داخل خود نیز عقاید کاملا مخالف هم را دارند و همدیگر را نیز به شرک متهم می کنند.
واقعاً جای سوال است که اگر وهابیان تکفیری ادعا می کنند اهل سنت هستند پس چرا علمای اهل سنت را قبول ندارند؟
آیا می شود به راحتی از علم  و تخصص علمی  امام نووی ، امام سیوطی ، امام غزالی ، امام فخر رازی ، امام ابن حجر هیتمی ، قاضی عیاض ، ابن کثیر ، قرطبی ، امام یافعی ،  زرکشی  ، رافعی ، بیهقی ، قشیری ، زرقانی ، شهاب الدین جزری ، سبکی ، ابن حجر عسقلانی ، قرطبی ، ابن کثیر ، شهاب الدین رملی ، نسفی ، ابن عساکر ، خطیب بغدادی ، امام الحرمین ، ابن فوزک ،  و هزاران عالم دیگر اهل سنت گذشت؟
اگر به فعالیت سلفی ها دقت کنید متوجه خواهید شد که  میلیاردها دلار از پول بیت المال ممالک اسلامی توسط آنان صرف توهین به بزرگان دین می شود.
برای مثال زمانی که یک مسلمان می خواهد اثر ازرشمند امام محمد غزالی رحمته الله علیه یعنی کیمیای سعادت را بخواند یادش می آید که ملای وهابی گفته که امام محمد غزالی چون توسل می کرده پس مشرک است(نعوذبالله) و دیگر دنبال این کتاب نمی رود چون نویسنده ی کتاب به فتوای ملای وهابی مشرک است!! و انسان نباید از مشرک چیزی را یاد بگیرد!! و کتابی که همه اش برگرفته  از قرآن و حدیث است و دارو و سازنده ی درون و شخصیت آدمی است با یک فتوای وهابیان کنار گذاشته می شود و این چنین آگاهانه یا ناآگاهانه کتب ارزشمند اخلاقی از دست جوانان مسلمان ربوده می شود. و این خدمتی به دشمنان اسلام است.
 چیزی که در بین اکثر سلفی ها مشهود است نداشتن اخلاق و تربیت اسلامی است و آنها با مفاهیمی همچون تواضع ، ادب و احترام طرف مقابل و بیشتر اخلاقیات بیگانه اند و این را بر اساس تجربه ام از برخورد با وهابیان می گویم.
در حالی که مسائل اخلاقی و تربیتی از اموری هستند که دشمنان اسلام برای نابودی آن از جامعه ی اسلامی باید زحمات زیادی بکشند ولی وهابیان با توهین به صوفیه ی اسلامی که به تواضع و خوش اخلاقی معروف اند کار دشمنان اسلام را تا حدود زیادی راحت کرده اند.
 سلفی وتکفیری ها همانند خوارج زمان حضرت علی رضی الله تعالی عنه هستند و بسیار تندرو و ادعای دین دارند ولی در اصل گمراهند و حضرت عبدالله بن عمر رضی الله تعالی عنه در مورد خوارج نکته ی زیبایی فرمودند که در مورد وهابیان صدق می کند به این بیان که : (خوارج به آیاتی  که در شأن کافران نازل شده بود تمسک جستند و آن آیات را بر مؤمنان حمل می کردند.)

تهیه وتنظیم: عبا آخوند محمدنژاد

Save

Save

مطالب مرتبط:

اقرار پنتاگون به بمباران مسجدی در شمال سوریه

پادشاه عربستان ملاقات ممنوع شد

انتقاد مسلمانان انگلیس از قوانین مبارزه با تروریسم

کره شمالی در حال آماده کردن موشکی با قابلیت رسیدن

اولین ماهواره جهان اسلام با نام «بدر یک» که به فضا

روسیه صادرات سلاح و تجهیزات نظامی را افزایش می دهد

داعش در جنوب القیاره - نینوا- عراق

 

زنی 7000 هزار دلار را خورد

داعش ده‌ها نفر را در موصل اعدام کرد

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

آیا با راه اندازی شبکه ماهواره ای اهل سنت ایران در داخل کشور موافق هستید؟
  • رای: 0%
  • رای: 0%
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای:

آخرین تحلیل ها

کانال تلگرام اساس نیوز