b_300_300_16777215_10_images_965895222222.jpg

اساس:خبرنگار بخش خاورمیانه ایندیپندنت در مقاله اخیر خود نوشت که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه برای تجدید دوستی گذشته خود با بشار اسد آماده می شود.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز به نقل از پایگاه اینترنتی «جمهوریت» ترکیه , رابرت فیسک خبرنگار بخش خاورمیانه نشریه ایندیپندنت چاپ انگلیس در مقاله خود به موضوع حمله اخیر به یک مراسم عروسی در غازی عینتاپ و گسترش روابط ترکیه – روسیه پس از دیدار اخیر اردوغان و پوتین پرداخته است.

فیسک در مقاله خود تحت عنوان « طویل تر شدن لیست دشمنان ترکیه درحالیکه اردوغان برای دوستی با پوتین در سوریه آماده می شود» با اشاره به اردوغان و بشار اسد نوشته است :« آیا سلطان (اردوغان) به تجدید دوستی با شیر دمشق(بشار اسد) می اندیشد؟ مطمئن باشید که چنین است».

 

"اسد, در لیست سیاه اردوغان نیست"

خبرنگار بخش خاورمیانه ایندیپندنت همچنین با ذکر اینکه پس از حمله اخیر به یک مراسم عروسی در غازی عینتاپ , محمد شیمشک معاون نخست وزیر ترکیه , با بیان لیست سیاه طویل , پ.ک.ک , داعش و جماعت فتح الله گولن را بعنوان دشمنان کشورش نام برد ,اضافه نمود که نام بشار اسد در این لیست سیاه نیست.

در بخشی از این مقاله آمده است " در لیست سیاه ترکیه , تضادهایی وجود دارد. این کشور پ.ک.ک و داعش را در یک لیست کنار هم قرار داده است . در عین حال , «YPG» را نیز که در شمال سوریه علیه داعش می جنگد را نیز با پ.ک.ک در یک سطح قرار می دهد.«YPG» با پشتیبانی هوایی آمریکا بر علیه داعش در حال جنگ می باشد و بسی جای تعجب است که در این لیست سیاه , نام بشار اسد که اردوغان در چهار سال اخیر در پی ازبین بردن وی بود وجود ندارد".

 

"دلیل نبودن نام اسد در لیست سیاه , عادی شدن روابط با روسیه است"

رابرت فیسک دلیل نبودن نام بشار اسد در لیست سیاه ترکیه را سفر اخیر اردوغان رئیس جمهور این کشور به روسیه و پس از آن آغاز روند عادی سازی روابط ترکیه و روسیه می داند. وی در این مقاله قید کرده است که " عده بسیار اندکی از ترک ها دست داشتن مستقیم حکومت سوریه در حمله اخیر در غازی عینتاپ را باور خواهند نمود". فیسک همچنین نوشته است" سلطان اردوغان , پس از سفر به روسیه پی برده است که باید تعداد دشمنان خود را کاهش دهد".

خبرنگار بخش خاورمیانه ایندیپندنت همچنین نوشته است" تزار (ولادیمیر پوتین) در دیدار با اردوغان ,بطور حتم موضوع علاقه خود به اسد و نقش ترکیه در اقداماتی که برای براندازی حکومت بشار اسد انجام می گیرد را مورد بحث قرار داده است . آیا سلطان (اردوغان) به همین دلیل سعی دارد با شیر دمشق (بشار اسد) دوستی گذشته خود را تجدید کند ؟ از این بابت مطوئن باشید.

 

"خشونتی که اکنون عادی شده نتیجه دخالت در جنگ سوریه است"

نویسنده در این مقاله تاکید کرده است " اردوغان , در حادثه حمله به مراسم عروسی در غازی عینتاپ انگشت اتهام را به طرف هرکسی هم که نشانه بگیرد باید قبول کند این خشونتی که اکنون در کشور ترکیه به موضوعی عادی تبدیل شده نشانه مستقیم دخالت این کشور در جنگ سوریه است".

رابرت فیسک در پایان مقاله خود نوشته است " می گویند پس از پایان جنگ , سوریه هرگز سوریه سابق نخواهد شد اما واقعیت این است که ترکیه نیز هرگز همانند ترکیه سابق نخواهد شد . اگر آن روز فرا برسد دیدن اینکه چه کسی رئیس جمهور ترکیه خواهد شد بسیار جالب خواهد بود".

25/116

منبع مطلب "جمهوریت" ترکیه

مطالب مرتبط:

مسجد جابری در قلب بازار بندرعباس؛ نماد وحدت شیعه و

فرار داعشی‌ها به دلیل کاهش دستمزد!

سرقت لپ تاپ سرویس مخفی امریکا

نگرانی ها از افزایش مساجد گروه های افراطی در قرقیز

روستاهایی با نام «اسلام» در کرواسی

مولانا گرگیج : تخریب دیگران و ترور شخصیتی افراد نا

 

آمریکا:هیچ نقطه‌ای از سوریه تحت تسلط داعش نیست

رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس: حمله موشکی سپاه، ‌قدرت

فراخوان داعش برای ترور علمای مسلمان

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز