b_300_300_16777215_10_images_IMG09361361.jpg

اساس نیوز : هانا علی، دختر محمدعلی کلی در نامه‌ای از واقعه خونین اورلاندوی فلوریدا که دو روز پس از تشییع جنازه پدرش اتفاق افتاد ابراز تاسف کرده و نوشت: مراسم تشییع جنازه پدرم به جشنی برای زندگی او تبدیل شده بود که در آن رهبران جهان و شخصیت‌های مذهبی از ادیان مختلف در  فضایی سرشار از صلح، عشق و بردباری مذهبی به افتخار زندگی شناخته‌ترین مسلمان جهان دور هم جمع شده بودند. محمد علی مردی بودکه دین خود را دوست داشت و زندگی خود را به ترویج حقیقت و حکمت اختصاص داده بود.


اگر پدرم الان با ما بود عمیقا از بزدلی و بی‌عاطفگی غیرانسانی نشان داده شده توسط یک فرد به اصطلاح مسلمان که به نام دین رخ داد و جان بسیاری از انسان‌ها را گرفت بسیار غمگین و ناامید می‌شد.

به همان اندازه که پدرم به دین اسلام عشق می‌ورزید اما ما را به گونه‌ای بزرگ کرد که به تمامی ادیان و اعتقادات دینی احترام بگذاریم. او به ما آموخت که هیچ انسانی دانش و درک خدای متعال را نداشته  و یکی از عبارات دینی مورد علاقه او که در دروس معنوی برایمان می‌خواند این جمله بود: اگر تمامی اقیانوس‌ها به جوهر تبدیل شوند و همه درخت‌ها به قلم، برای نوشتن دانش و حکمت خدای متعال کافی نخواهند بود.

پدرم همیشه عشق را در قلب خود زنده نگه داشت. پدرِ فوق العاده ی ما به دلایل بسیاری مورد تحسین، احترام و بزرگداشت دیگران قرار می‌گرفت و بیش از همه به این دلیل که علی رغم تمام فراز و نشیب‌های زندگی، تعصبات و بی‌عدالتی‌ها و سختی‌های زندگی عشق را همیشه در قلب خود داشته بود. او هرگز به خودش اجازه نداد که به هیچ قوم و نژادی براساس اعمال عده اندکی نفرت بورزد. و هرگز تمامی پیروان یک دین را به خاطر عملکرد گروه اندکی افراط‌گرا مورد قضاوت قرار نداد. اگر پدرم امروز اینجا بود با فروتنی روبروی شما می‌ایستاد و با زمزمه نماز می‌خواند. او دیگر در این دنیا نیست و کسی نمی‌تواند به جای او صحبت کند اما ما می‌توانیم از او سرمشق بگیریم. برای اعضای خانواده‌هایی که برادر، خواهر و فرزندانشان را از دست داده‌اند دعا کرده، به این امید که قلبمان در پی این واقعه تلخ سخت نشده و همیشه در سایه عشق و بخشش شکوفا شویم.

b_400_400_16777215_10_images_IMG09361438.jpgb_400_400_16777215_10_images_IMG09361054.jpg

مطالب مرتبط:

اهل سنت و کارکرد وارونه برخی از رسانه ها

ا

نخستین ازدواج دسته جمعی اعضای داعش برگزار شد

پایگاه نیروهای خیزش مردمی در شهرستان «خواجه‌سبزپوش

دبیرکل ناتو از وخامت اوضاع در افغانستان خبر داد

استفاده از دستبندهای هوشمند برای حجاج غیر عربستانی

ماهواره های منتسب به اهل سنت در مسیر اصلاح یا انحر

تداوم تلاشها برای همسویی در اعلام حلول ماه مبارک ر

ورق بازی چهار زن در مسجدالحرام در فضای مجازی جنجال

یونیسف کشورهای جهان را به یاری مسلمانان آراکان فرا

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات