b_300_300_16777215_10_images_tru6ei7e5oi6e7i.jpg

اساس نیوز به نقل از روزنامه ایندیپندنت ، این رسانه انگلیسی سپس با اشاره به روایتی که رسانه‌ها از اسلام با استفاده از تصاویر جهادی‌های نقاب زده به تصویر درآورده‌اند، می‌نویسد: این گروه‌های جهادی که از مسلمانان افراط‌گرایی تشکیل شده‌اند خودشان را هواداران اسلام معرفی کرده و حملات تروریستی انجام می‌دهند و اقدامات خود را با استناد به قرآن توجیه می‌کنند. این در حالی است که اکثریت مسلمانان در سرتاسر دنیا این جنایات را محکوم می‌کنند.

مطالعه قرآن نشان می‌دهد، اسلام از این اعمال تروریستی حمایت نکرده و از دیدگاه قرآن جنگ تنها زمانی شایسته و قابل توجیه است که برای دفاع از حق و عدالت باشد. با توجه به آیات قرآن جنگ تنها برای دفاع در مقابل متجاوزان، یا برای کسانی که از خانه‌ها و سرزمین‌هایشان بیرون رانده شده‌اند مجاز می‌باشد. همچنین زمانی که مسلمانان و هم‌پیمانان آن‌ها زیر حملات سنگین دشمنان بی‌دفاع مانده باشند و نیاز به کمک داشته باشند، جنگ جایز است. آخرین علت جنگ از دیدگاه قرآن زمانی است که میان دو گروه از مومنان درگیری رخ داده باشد و گروهی علی‌رغم پیشنهاد آتش بس حاضر به پایان جنگ نباشد.

با توجه به آیات قرآن، جنگ محدودیت‌ها و قالب‌های مشخصی دارد، زمانی که دشمنان پیشنهاد صلح دادند، مسلمانان بایستی جنگ را متوقف کنند. و آیه 190 سوره بقره می‌فرماید: در راه خدا با کسانی که با شما می‌جنگند، بجنگید و از حد نگذرید، زیرا خدا تجاوزگران را دوست ندارد.

مطالب مرتبط:

ورزشکاری که کمک به نفر اول آسیب دیده را به قهرانی

مسلمانان ایرلند خواستار ایجاد قوانین مبارزه با اسل

بازداشت نوجوان مسلمان آمریکایی به دلیل ساخت کاردست

بغداد ، توافق با آنکارا درباره عملیات موصل را رد ک

هدیه خداحافظی اوباما؛ ۲۶ هزار حمله هوایی در کشورها

آخوند بهلکه:کشورهای استعماری با دمیدن بر اختلافات

افزایش خشونت علیه مسلمانان در هند

 

مسلمانان نیویورک در مقابل فرودگاه جان اف کندی نماز

راه و بیراهه؛نسخه شفابخش مبارزه با بدعت و انحراف د

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات