b_300_300_16777215_10_images_FT_180724_uslims_featured640px.jpg                

اساس نیوز : وقتی که دشمنان اسلام و مسلمین بهتر از مسلمین معنای وحدت مسلمین را درک کردند بر آن شدند تا با تمام قدرت در برابر این وحدت ایستادگی کنند تا این وحدت شکل نگیرد تا مجبور نشوند با مسلمانانی که از هر لحاظ قدرتمند هستند مقابله کنند برای همین یکی از روش های شان را بدبین کردن مسلمانان با فرقه های مختلف نسبت به یکدیگر تعریف کردند.

دشمنان سعی کردند این حس را در بین مسلمین تقویت کنند که اتحاد با وجود اختلافات هیچگاه ممکن نیست و هر صدایی را هم که برای از بین بردن اختلافات بلند شد را بریدند،حال این صدا از گلوی مردم عادی بود یا عالمان دین!!!

دشمنان فهمیدند که وقتی اختلاف پیدا شود،وقتی تفرقه و سوء ظن بوجود آید،وقتی مسلمانی برادر دیگرش را خائن خطاب کند صمیمیت از بین می رود و "تذهب ریحکم" معنی پیدا میکند!!!!

حال مسلمین باید این موضوع را بدانند که در دو مذهب وجود اختلاف در اصول و فروع بسیار بدیهی است و در بسیاری دیگر نیز اتحاد وجود دارد اما اختلاف نباید موجب دشمنی شود،البته ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که در درون مذاهب هم اختلافات فقهی،چه در اهل تسنن چه در اهل تشیع وجود دارد ولی این موجب کشتار نمیشود!!!

مسلمین باید بدانند که پیامبر،قرآن،کعبه،نماز،حج و بسیاری دیگر از فرایض متعلق به مذهب خاصی نیست و مربوط به همه مسلمین است و اختلاف در بین آنان نیز آب در آسیاب دشمن ریختن است!!! مسلمانان باید هوشیار باشند....!

مطالب مرتبط:

اتحادیه اروپا لغو محاصرۀ غزه را خواستار شد

طالبان 11 سرباز افغان را کشت

آخوند غراوی: سیره پیامبر اسلام (ص) الگوی سازنده زن

مفتی عربستانی : چه کسی گفته است که مرگ در راه مسجد

فایل صوتی ابوبکر بغدادی : از هواداران خود خواسته ت

بیکاری و فرار مغزها معضل این روزهای "افغانستان"

اردوغان: اسلام تا قیامت هرگز تغییر نخواهد کرد

پاپ فرانسیس : به شدت نگران طرح آمریکا در خصوص قدس

ممنوعیت سفر حج برای افراد زیر ۴۰ سال در تاجیکستان

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات