b_300_300_16777215_10_images_b_0_0_0_10_images_mol-8497-1024x683.jpg                  


اساس نیوز : شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید، صبح روز یکشنبه (16 تیر 1398) در درس ترجمه و تفسیر قرآن مجید در مسجد جامع مکی زاهدان، با انتقاد شدید از ظلم و تبعیض دولت چین در حق اقلیت مسلمان این کشور، سکوت کشورهای اسلامی و سازمان‌های جهانی به این ظلم را «جنایت» دانستند.


به گزارش اساس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه اهل‌سنت زاهدان، شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید با اشاره به اقدام اخیر دولت چین مبنی بر جدا کردن فرزندان مسلمان از خانواده‌هایشان، خاطرنشان کردند: متاسفانه طبق اخبار و گزارش‌های منتشرشده، دولت چین فرزندان مسلمانان را از آنها جدا می‌کند تا آنان را در مدارس خاص با معیارهای غیراسلامی مدنظر خودشان تربیت کنند.

ایشان سکوت و بی‌توجهی کشورهای اسلامی نسبت به ظلم دولت چین در حق اقلیت مسلمان این کشور را «جنایت» دانستند و گفتند: متأسفانه دولت‌های اسلامی به‌خاطر روابطی که با چین دارند در قبال این اقدامات سکوت کرده‌اند که این جنایت است.
 مدیر دارالعلوم زاهدان تصریح کردند: اگر دولت‌های اسلامی در این زمینه از خود ناتوانی و عجز  نشان بدهند و در اعتراض به این ظلم و تبعیض روابط‌‌شان را با چین قطع نکنند، مجرم به‌شمار می‌روند. حقوق بشر، سازمان‌های بین‌المللی و دولت‌هایی که ادعای دفاع از حقوق انسان را دارند باید علیه سیاست‌های ظالمانه و جنایات‌ چین اعتراض کنند.

مولانا عبدالحمید دولتمردان چین را «تنگ‌نظر» توصیف کردند و گفتند: کشور چین علی‌رغم اینکه در عرصه‌های مادی و صنعت و تکنولوژی پیشرفت کرده است، اما سران و دولتمردان این کشور هنوز از لحاظ فکری و فرهنگی تنگ‌نظر هستند.
ایشان خاطرنشان کردند: با وجود اینکه تمام دنیا به این نتیجه رسیده است که باید آزادی بیان و اعتقاد وجود داشته باشد، اما در چین هنوز فشار و تنگ‌نظری و محدودیت‌های دینی و مذهبی ادامه دارد؛ مسلمانان را شکنجه می‌دهند، اجازۀ برگزاری نماز، تعلیم قرآن و گرفتن روزه را به آنها نمی‌دهند و علیه اقلیت مسلمان این کشور ظلم‌ و اجحاف می‌کنند. اگر حکومت چین به جرم و جنایت‌ در حق مسلمانان ادامه دهد، خداوند آنها را به عذاب گرفتار خواهد کرد.

ایشان در پایان خاطرنشان کردند: سران روسیه بعد از نزدیک به یک قرن استبداد، سرکوب و ایجاد محدودیت، به این نتیجه رسیدند که باید به مسلمانان و همه ادیان آزادی داده شود، اما جای تعجب است که سران چین در سیاست‌های خود هنوز گرفتار تنگ‌نظری و بدبختی هستند.

مطالب مرتبط:

تغییرتقویم قمری به میلادی در عربستان

استفاده داعش از اینترنت برای فروش آثار باستانی

ی

رودخانه ای در کانادا ظرف چند روز ناپدید شد/تصاویر

51 درصد از مردم آمریکا موافق تقویت جایگاه دین در ج

ا

مسجدی که هفتاد پیامبر در آن نماز خوانده اند

آمار خسارات وارده به داعش در موصل

تاکيد اندونزی بر مقابله با افراط گرايی و تروریسم

ا

نماینده ترکمن ها در پارلمان عراق خواستار مشارکت در

خود مشغولی مسلمانان و فاجعه میانمار

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات