b_300_300_16777215_10_images_b_0_0_0_10_images_islaaam23.jpg

اساس نیوز : بررسی روند های عمومی چند دهه اخیر حکایت از این دارد که جامعه و تمدن اسلامی در یک سراشیبی ضعف و آشفتگی قرار گرفته است .اسلام دین پاک خداوندی از ابتدای پیدایش با جان فدائی و از خود گذری پیروان آن رشد کرده و جهانگیر شده است و همیشه با شمشیر از آن دفاع شده است بر هیچ کس و به هیچ کشوری با شمشیر قبولانده نشده ولی در مقابل کفار و دشمنان و ملحدین با شمشیر و با از خود گذشتن از آن حفاظت شده است.

چنانچه اولین کسی که در راه دین رنج و زحمات بی پایان دیده حضرت محمد -صلی الله علیه وسلم-  میباشد که ما شاهد زحمات و رنج های جسمی و روحی و محیطی و غیره آن حضرت -صلی الله علیه وسلم-  از دست کفار هستیم و بعدا چهار یار و بعدا دیگر اصحاب عالیقدر همه آنها در مقابل دین اسلام بی تفاوتی اختیار نکرده و مال، ثروت، زن و فرزند و حتی مرگ هیچ کدامشان را از راه خداوند و جهاد و تبلیغ دین مبین اسلام باز نداشت و همین امر باعث شد که دینی را که ۱۴۰۰ سال پیش پیامبر ما بنیان گذاشت تا حال وجود دارد و ملیونها انسان مشرف به دین پاک اسلام هستند.

ولی از چند دهه به این سو شأن و شوکت و افتخار اسلام و رشد و ترقی چشم گیری که در دین مبین اسلام بود وجود ندارد و باید قبول کنیم که دین مبین اسلام در خطر است.

بیایید فکر کنیم که چه عواملى باعث عقب ماندگی مسلمانان شده است؟ از جمله عوامل بیشمار، یکی از آنها عمل نکردن درست دولتمردان و حکومت داران کشور های اسلامی و همچنان تمامی مردم اهل اسلام از قوانین پاک اسلام در محیط اسلامی است. بلکه ما در محیط اسلامی زندگی کردیم، ولی از قوانین پلید و فساد بر انگیز اروپائیها و امریکائیها در جامعه اسلامی خود بکار گرفتیم.

خداوند متعال فرموده است که با کفار دوستی نکنید ولی اکثر کشور های اسلامی چنان با کفار پیوند دوستی بسته اند که همان دوستی موقت به اسارت دائمی آن کشور های اسلامی مبدل شده و ملت اسلام در گرو کفار در آمده است و با گذشت هر روز قدرت کفار در کشور های اسلامی بیشتر میشود و مسلمانان در خواب غفلت هستند وکفار از تمامی امکانات و رسانه های جمعی به تبلیغ و ترویج دین نصرانیت و به بی دینی در میان جوانان و کودکان مسلمان دست میزنند و نو جوانان ما را از صف اسلام خارج میسازند.

پس همین امر باعث شده است که دین پاک اسلام مورد تاخت و تاز کفار قرار گیرد. تمامی جامعه اسلامی را چنان در تنگنا و فشار اقتصادی قرار داده اند که اکثر مسلمانان مصروف نان و آب شب، و رزق و روزیِ فامیل خود هستند که آن هم مکمل نمیشود. و کسی وقت ندارد که در فکر دین اسلام و آینده دین و آیین خود و در فکر آموزش دینی فرزندان خود باشد. پس در چنین حالتی دشمنان اسلام فرصت را از دست نداده و جرأت پیدا کرده اند که در مقابل دین پاک اسلام انگشت انتقاد بالا کرده و حتی دست به توهین کردن سالار دین اسلام پیامبر بزرگ ما حضرت محمد -صلی الله علیه وسلم-  زنند چنانچه ما تا حال چندین بار شاهد نشر کاریکاتور های توهین آمیز آن حضرت -صلی الله علیه وسلم-  هستیم.

باید یاد آور شویم که ما نباید در مقابل چنین اعمال زشت کفار دست به تظاهرات بی مفهوم بزنیم و بشکنانیم و بریزیم و بسوزانیم بلکه از تمام مسلمانان جهان تمنا داریم که از خواب غفلت بیدار شده و به وظیفه ایمانی و دینی ای که از جانب پروردگار ما به ما داده شده است، درست عمل کنیم و بیشتر از این غرق زرق و برق ظاهری کشورهای امریکائی و اروپائی نشویم.

بلکه اول از خود و بعدا از فامیل خود آغاز کرده و تا حدی که میتوانیم قوانین پاک اسلام را بالای خود و فرزندان خود عملی کنیم و واجبات دینی که در مقابل فرزندان خود داریم آنرا درست انجام بدهیم، اطفال خود را قرآن کریم یاد بدهیم، احکام دین اسلام را به آنها بیاموزیم و به آنها بفهمانیم که حقوق بشر و آزادی این نیست که شراب بخور، زنا بکن، بی احترامیِ پدر و مادر، شوهر و خانم و دیگران را بکن، و بی حجاب و نیمه برهنه به بازار بگرد، بلکه اسلام یک مکتب کاملا پاک و مجزا از تمامی پلیدیهایی است که تو از طریق تلویزیون ها و سریال ها به تماشای شان می نشینی.

ما باید همانگونه که برای تهیه نان و لباس برای اطفال خود عرق می ریزیم، باید برای تربیت دینی آنها کوشش بیشتر و عرق ریزی بیشتری داشته باشیم. زیرا طفل برهنه و گرسنه غذا و لباس پیدا میکند ولی اگر طفل ما بی دین بزرگ شد، آنگاه همان طفل هم خود را و هم پدر و مادر مسلمان خود را و هم محیط خود را به تباهی می کشاند و در روز آخرت در مقابل خداوند عالمیان روی سیاه میشویم.

پس بیایید همه با هم در قدم اول خود را از دین و قوانین پاک آن آگاه سازیم و بعدا اطفال خود را به دین و اسلام رهنمایی کنیم و در آموختن قرآن به آنها سعی و کوشش کنیم و به آنها بفهمانیم که این است راه فلاح و رستگاری واقعی تا باشد روزی از همین کودکان ما قهرمانان پاکی چون (حضرت عمر و حضرت علی) پیدا شوند تا از ذکر نام شان تمام دشمنان اسلام به لرزه افتند.

نویسنده: احسان “مهیا

 

مطالب مرتبط:

درخواست از العبادی برای جلوگیری از تخریب مقبره کُ

ا

آمار تلفات حمله روز گذشته کابل به ۴۰ کشته و ۹۰ زخم

حکم تاریخی در مصر علیه عربستان؛ جزایر تیران و صناف

بازتاب خبر ازدواج یک خواهر و برادر در پاکستان +عکس

مقام افغان: افراد داعش از طريق شهرستان های نا امن

کشته و زخمی شدن حدود 30 هزار عراقی در سال 2015

ارتش مصر آماده حمله هوایی به مواضع حماس در غزه

عملیات شهادت‌طلبانه زن فلسطینی در اراضی اشغالی

عمان کشوری با هویت مستقل و بی طرف

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات