b_300_300_16777215_10_images_gallery_012.jpgاساس : رسانه های جریان ساز !!! این لقبی است که رسانه های بزرگ به خودشان داده اند .غولهای بزرگ رسانه ای اعتقاد دارند افکار عمومی مردم در کشورهای بزرگ مانند کشتی بزرگی است که ناخدای آن رسانه ها و صاحبان آن هستند .این ناخداها افکار عمومی مردم را به هر سمتی که با اهداف و نیات خودشان سازگار باشد هدایت می کنند .

رسانه های مسلط در دنیای غرب هر وقت رویدادی بر خلاف میل و اهداف تعیین شده برای آنها باشد آن خبر را بایکوت کرده و به سرعت به حاشیه می برند .در مواقعی هم چنان یک خبر کوچک را بزرگ می کنند که انگار با آن رویداد مسیر حرکت دنیا عوض شده است .
این رسانه ها و درراس آن شبکه خبری  بی بی سی در رابطه با تحولات دنیای اسلام رندی و شیطنت های خاص رسانه ای خود را دارند .تلاش عمده اینها در رابطه با دنیای اسلام در راستای سیاست عمومی غرب در تقابل با اسلام و آموزه های اسلامی بوده است .
اجازه بدهید دو مورد از شیطنت های مشهود بی بی سی و سایر رسانه های غربی در رابطه با تحولات اخیر منطقه را بیان کنیم :
اولین شیطنت رسانه ای این شبکه های خبری این است که از روی عمد و بر اساس یک هدف گذاری پلید در اخبار خود در رابطه با تحولات مربوط به داعش همیشه گروه تروریستی داعش را دولت اسلامی یا خلافت اسلامی خطاب می کنند .
این رسانه ها با این کار در صدد القاء این مفهوم هستند که الگوی مطلوب دولت و حکومت داری در اسلام همین گروه خشن است .قداست زدایی از مفهوم مقدس خلافت و رهبری در جامعه اسلامی نیز از جمله اهدافی است که در این زمینه مد نظر رسانه های غربی بوده است .
دومین نمونه شیطنت رسانه ای غربیها در رابطه با این گروه تروریستی نحوه پوشش خبرهای مربوط به عملیات ارتش و نیروهای مردمی عراق بر علیه داعش در تکریت بود .
در این زمینه در حالی که رسانه های غربی از همان روزهای شروع بمباران گزینشی مواضع داعش توسط ائتلاف تشکیل شده بوسیله آمریکا، اخبار این بمبارانها را  با آب و تاب فراوان پوشش می دادند؛ در زمینه عملیات آزاد سازی تکریت بوسیله ارتش و نیروهای مردمی (سنی و شیعه )عراقی با توجه به اینکه هیچ نقشی  برای غربی ها در این عملیات در نظر گرفته نشده بود تلاش کردند این جنگ را به جای جنگ ارتش عراق با یک گروه شناخته شده افراطی بنام داعش ،جنگ و نزاع شیعه و سنی معرفی نمایند .
در این زمینه غالب رسانه های شناخته شده غربی و در راس آن شبکه جهانی بی بی سی در راستای اهداف شوم خود برای تشدید اختلاف در بین مسلمانان با خبر سازی کذب و بزرگ نمایی از برخی از رویدادهای اتفاقی تلاش کردند چنین وانمود کنند که عراق در حال حرکت به سمت جنگ شیعه و سنی است .
نکته جالب این است که این رسانه ها تا همین دیروز که بمباران مواضع داعش بوسیله هواپیماهای غربی انجام می شد برای اینکه نفرت جامعه اهل سنت بر علیه دولتهای غربی را شاهد نباشند به کرات اعلام می کردند که ما در حال جنگ با اهل سنت نیستیم و داعش نمایندگی اهل سنت را نمی کند .
اما امروزه با توجه به اینکه ارتش عراق با هدایت یک وزیر دفاع از اهل سنت در حال پیروزی بر داعش در یک عملیات مهم جنگی است رندانه تلاش می کنند این جنگ را به عنوان جنگ شیعه و سنی معرفی نمایند.
متاسفانه برخی از رسانه های شاخص فعال در سطح منطقه هم دراین دام افتاده و تلاش می کنند در جهت تحریک احساسات اهل سنت حرکت کنند.گویا این رسانه ها فراموش کرده اند که داعش اعلام کرده است که یکی از اهداف بعدی این گروه بعد ازعراق مکه و مدینه خواهد بود و بسیار محتمل است که این عقرب پرورش یافته بوسیله برخی از عوامل منطقه ای و فرامنطقه ای ؛در آینده  بر اساس ذات حیوانی خود دست صاحبان و تربیت کنندگان خود را نیز نیش بزند.

مطالب مرتبط:

آغاز شانزدهمین کنگره جامعه مسلمانان آمریکایی در شی

تحریم های ضدروسی آمریکا به مثابه اعلام «جنگ تمام ع

تعطیلات عید قربان در کشورهای اسلامی چند روز است؟

حاشیه ای بر دستگیری متهمان حادثه تروریستی چابهار

داعش چگونه کودکان را به عملیات انتحاری وا می‌دارد؟

مدرسه‌ بثنال گرین آکادمی لندن خاستگاه دختران هوادا

دیدار مولانا فاضلی مدیر حوزه علمیه شورک ملکی با عل

همکاری سازمان ملل و سازمان کنفرانس اسلامی برای مقا

ب

خداحافظ خانم فرماندار!

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات