b_300_300_16777215_10_images_photo_2019-06-02_09-40-05.jpg                                 

اساس نیوز: مولوی ابراهیم با خدا در مراسم اعتکاف مسجد جامع احناف خواف طی بیاناتی به تشریح مبانی و زمینه های آسیب پذیری نسل جوان پرداخت. اساس نیوز فراز های مهم سخنان این عالم اهل سنت را تقدیم کاربران خود می نماید.


ما انسان ها هر اندازه که شکر گزار نعمت های الله متعال باشیم باز هم توان شکر گزار ی این همه را نخواهیم داشت. بزرگترین و مهمترین نعمتی که خالق یکتا بر ما ارزانی ببخشیده، نعمت ایمان است و هیچ نعمتی با آن برابری نمی کند. اگر ذات ذوالجلال همه نعمت های دنیا را به ما می داد، اما از ایمان محروم می ماندیم، داشته هایمان معنا و مفهوم پیدا نمی کردند پس جا دارد که همیشه و در همه حال شکر گزار این نعمت بزرگ باشیم.

اکنون در برهه ای از زمان زندگی می کنیم که انواع و اقسام فتنه ها از همه سمت هجوم آورده و شرایط طوری است که برخی از میان امت اسلامی نمازخواندن را سخت می پندارند. امروز تعدادی از مساجد مسلمین خالی مانده اند. تاریخ نشان می دهد که اسلام در ابتدای طلوع خود تنها و غریب بوده است و اکنون هم تنها و غریب مانده و دوران سختی را سپری می کند. با این حال در همین زمان نیز انسان هایی هستند که از دستورات قرآن کریم پیروی می کنند تا الله متعال را از خود راضی گردانند. اکنون مسلمان واقعی با وجود آنکه در جامعه خود احساس غربت می کند، ولی تلاش می کند تا مسجدی را آباد گرداند.

همه ما می دانیم که دشمنان قسم خورده به صورت شبانه روزی می کوشند تا نسل جوان ما را به بیراهه بکشانند. در صدر اسلام جوانانی مانند حضرت مصعب ابن عمیر و اسامه ابن زید رضی الله عنهما به عنوان سفیر اسلام معرفی شده و مقام فرماندهی لشکر رسیدند. اینها کسانی هستند که علی رغم داشتن سن و سال کم، بهترین صحابه را زیر فرمان خود داشتند.

بسیاری از اولیا الهی مانند حضرت یوسف علیه السلام در سن جوانی به پیغمبری مبعوث شده و با غیرت و ایمان مثال زدنی خدمت کردند. همچنین دو امپراطوری قدرتمند ایران و روم توسط فرماندهان جوان لشکر اسلام فتح گردیدند. حال چه شده که امت اسلامی آن صلابت و شکوه گذشته خود را ندارد و و چرا ایمان در وجود جوانان ما ضعیف شده است؟!

اسلام حقیقی و کامل پویا و سرشار از انرژی و توانایی بود. دشمنان سرزمین های پهناور اسلامی، در دورانی از تاریخ سعی کردند تا با به راه انداختن جنگ های صلیبی بر امت الهی فائق آیند که در انجام اینکار موفق نبودند و بنابراین چاره کار را در تضعیف ایمان و اتحاد در بین مسلمین دیدند که این مشکل تاکنون لاینحل باقی مانده است.

هدف کنونی استکبارگران این است که تا بکارگیری ابزارهای ضد فرهنگی از قبیل چاپ کتاب های منحرف کننده، پخش نوارهای غیر اخلاقی، راه اندازی شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی ایمان و اعتقاد راسخ جوانان نا را تضعیف نمایند. طی دو دهه غربی ها با اختصاص هزینه هنگفت فیلم های مبتذل را به طور پیوسته به درون سرزمین های اسلامی تزریق کردند تا اهداف شوم شان بر آورده شود فیلم هایی که در متن داستان آنها محرم و نامحرم معنایی ندارند. هدف تضعیف غیرت در نزد مسلمین است تا امت الهی نسبت به دین خودشان بی تفاوت شوند.

بر این اساس از تمامی مسیرهایی که برایشان امکان پذیر بود ورود پیدا کردند تا مفاهیم و آموزه های اسلامی را بی معنا جلوه داده نیروی جوان ما را به سوی شهوات و شبهات سوق دهند. شهوت و شبهه عواملی هستند که همواره بر پیکر امت اسلامی ضربه می زنند. دشمنان مصرانه بر این مسئله تاکید دارند که هیچ دینی نمی تواند همزمان با علم و تکنولوژی به پیشرفت برسد و از این رو ادیان نمی توانند برنامه ای برای عصر جدید داشته باشند.

خواسته اصلی دنیای کفر از مسلمانان این است که در داخل مسجد باقی بوده و به جامعه بیرون کاری نداشته باشند، لیکن همه می دانیم که اسلام یک دین کامل و همه جانبه بوده و مسئله ای وحود ندارد که دین الهی در موردش سخن نگفته و یا برنامه ای ارائه نکرده باشد‌. ما معتقدیم دین اسلام، تنها برای عبادت کردن آورده نشده و ضمن احاطه داشتن بر معاملات، معاشرات و مسائل اجتماعی و سیاسی، برای هر یک، قوانین و برنامه هایی را تعریف کرده است.

اگر دنیای اسلام به دستورات قرآن کریم عمل می کرد بدون شک اکنون کشور فلسطین در چنگ صهیونیست ها نبود و ما در جنگ فکر و اندیشه با مشکل مواجه نمی شدیم. زنان و خواهران ما در تیررس تبلیغات ضد اسلامی قرار گرفته به نحوی که بخشی از این قشر که وظیفه تربیت فرزندان امت را بر عهده دارند، متاسفانه به مد گرایی گرفتار شده و بیشتر اوقات خود را به تماشای فیلم ها و تبلیغات شبکه های ماهواره ای می گذرانند. پس هدف بعدی دشمن ایحاد تغییر در مدل زندگی امت اسلامی است.

نیاز جوامع اسلامی در بیداری امت و پیروی از شیوه زندگی رسول خدا قرار دارد. راهی که صحابه رضی الله در پیش گرفتند و به سرافرازی ابدی نائل آمدند. باید بررسی کنیم که چه مقدار به روش زندگی نبی مکرم اسلام نزدیک هستیم و چه مقدار نیاز به اصلاح روش داریم. البته که ایشان اسوه حسنه تمامی امت اسلامی می باشد.

مطالب مرتبط:

اعزام نخستین کاروان زائران چچنی به حج

مبارزه با تروریسم و جنبه های متعارض آن در آسیای مر

هیات مذاکره کننده حج ایران وارد عربستان شد

دیدگاه یکی از کابران افغانی اساس نیوز درباره مخاطر

۱۵۳۵ زائر خراسان جنوبی در قالب ۱۱ کاروان به حج تمت

چرا داعش مسئولیت همه اعمال خشونت بار را بر عهده می

ا

شماره پلاک 400هزار دلاری برای قاری قرآن 12 ساله ام

رابین هود اینبار در چین / عکس

زنان لبنانی حملات عربستان به یمن را محکوم کردند

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات