b_300_300_16777215_10_images_3211e016f8f10a4b7da5cb.jpg

اساس نیوز : حکومت مرکزی چین با وعدۀ توسعۀ اقتصادی، عقاید مذهبی و فعالیت‏های فرهنگی مردمش را به‌شدّت کنترل می‏کند؛ برهمین‌اساس در اجرای سیاست‌های تبعیض‌آمیز علیه مسلمانان اویغور بسیار فعّالانه عمل کرده است؛ به‌گونه‌ای که در فاصلۀ بین سال‌های 1989 تا 1996 میلادی 938 باب مدرسۀ علوم دینی در منطقۀ سین‏کیانگ به صورت تدریجی از فعالیت بازداشته شده‌اند. در سال 2005 نیز 37 دانش‏آموز به جرم آموختن دین اسلام در کلاس‏های آموزشی دستگیر شده و تاکنون دانشجویان زیادی به جرم شركت در فعالیت‌های دینی، از دانشگاه‏ها اخراج شده‌اند.


مسلمانان چین از جمله اقلّیت‌های مسلمانی به‌شمار می‌روند كه تحت شدیدترین فشارها از سوی دولت حاكم بر سرزمین مادری‌شان قرار دارند. دولت چین یك دولت كمونیستی و ضداسلامی است و بدیهی است كه هیچ‌گاه با جامعۀ مسلمان این كشور به تفاهم نخواهد رسید و فشارها بر مسلمانان چینی هم‌چنان روند روبه‌رشدی خواهد داشت. در چنین وضعیتی باید از فشارهای بین‌المللی به‌خصوص از سوی كشورهای اسلامی‌، به‌عنوان تنها سلاح كارآمد در دفاع از مسلمانان مظلوم این سرزمین یاد كرد.

انتظار می‌رود سران كشورهای اسلامی ضمن درك این حقیقت، حفظ روابط دیپلماتیك با دولت كمونیستی چین را بر حمایت خود از مسلمانان مظلوم این كشور ترجیح ندهند و وابستگی‌های سیاسی اقتصادی، آنان را به اتخاذ سیاست سكوت و انفعال در برابر چنین جنایاتی واندارد.

یعقوب شه‌بخش

مطالب مرتبط:

اظهارات خصمانه خاخام اسرائیلی درباره فلسطینیان

(خبرفوری یورونیوز ) وزیر خارجه آمریکا: بدون پیش‌شر

 

مولانا چابهاری: بعد از پیامبر اکرم هیچ کس مقام صحا

استان صلاح الدین کاملا آزاد شد

اعلام آمادگی حوثی‌های یمن برای حمله به 300 هدف در

شهر پیامبران آماده برای ماه مبارک رمضان است

مولانا گرگیج:کشورهای اسلامی سرمایه های خود را بر ع

ترکیه داعش را در حلب بمباران کرد

القاعده خواستار حمله به خطوط راه آهن در اروپا و آم

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات