b_300_300_16777215_10_images_3211e016f8f10a4b7da5cb.jpg

اساس نیوز : حکومت مرکزی چین با وعدۀ توسعۀ اقتصادی، عقاید مذهبی و فعالیت‏های فرهنگی مردمش را به‌شدّت کنترل می‏کند؛ برهمین‌اساس در اجرای سیاست‌های تبعیض‌آمیز علیه مسلمانان اویغور بسیار فعّالانه عمل کرده است؛ به‌گونه‌ای که در فاصلۀ بین سال‌های 1989 تا 1996 میلادی 938 باب مدرسۀ علوم دینی در منطقۀ سین‏کیانگ به صورت تدریجی از فعالیت بازداشته شده‌اند. در سال 2005 نیز 37 دانش‏آموز به جرم آموختن دین اسلام در کلاس‏های آموزشی دستگیر شده و تاکنون دانشجویان زیادی به جرم شركت در فعالیت‌های دینی، از دانشگاه‏ها اخراج شده‌اند.


مسلمانان چین از جمله اقلّیت‌های مسلمانی به‌شمار می‌روند كه تحت شدیدترین فشارها از سوی دولت حاكم بر سرزمین مادری‌شان قرار دارند. دولت چین یك دولت كمونیستی و ضداسلامی است و بدیهی است كه هیچ‌گاه با جامعۀ مسلمان این كشور به تفاهم نخواهد رسید و فشارها بر مسلمانان چینی هم‌چنان روند روبه‌رشدی خواهد داشت. در چنین وضعیتی باید از فشارهای بین‌المللی به‌خصوص از سوی كشورهای اسلامی‌، به‌عنوان تنها سلاح كارآمد در دفاع از مسلمانان مظلوم این سرزمین یاد كرد.

انتظار می‌رود سران كشورهای اسلامی ضمن درك این حقیقت، حفظ روابط دیپلماتیك با دولت كمونیستی چین را بر حمایت خود از مسلمانان مظلوم این كشور ترجیح ندهند و وابستگی‌های سیاسی اقتصادی، آنان را به اتخاذ سیاست سكوت و انفعال در برابر چنین جنایاتی واندارد.

یعقوب شه‌بخش

مطالب مرتبط:

«علت ها» و «دلایل» پنهان بحران مسلمانان در میانمار

پاکستان حمله هوایی آمریکا را محکوم کرد

نشریه فوکوس گزارش داد احساس ناامنی روزافزون در بی

رئیس پارلمان جدید مصر انتخاب شد

کلیپ عربی و طنز با چاشنی داعش - بسیار با حال

 

دنیای اسلام و ضرورت های ائتلاف و اتحاد

مفتی مصر: اسلام دین شناخت است و پیروان خود را به ط

شیخ نظرپور :دشمنان اسلام در پی بزرگ نمایی از اختلا

آقای روحانی،حال که به گلستان می آیید ....!؟

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز