b_300_300_16777215_10_images_v.jpg

Asasnews :در عصر جدید که عصر ارتباطات نامیده می‌شود وجود ماهواره‌ها با پخش برنامه‌های مبتذل و منحرف‌کننده، سایت‌های غیراخلاقی، وفور شبکه‌های منحط اسلام‌ستیز و از همه بدتر استفادۀ نامشروع و خلاف فرهنگ دینی و اجتماعی از موبایل و ارائه مطالب ضددینی توسط اسلام‌ستیزان، همه و همه ناهنجاری‌ها و نابسامانی‌هایی هستند که ذهن، فکر و استعداد نسل جوان ما بالخصوص دانشجویان را شدیداً تهدید نموده و بسیاری از جوانان و نوجوانان دختر و پسر را در دام مفسده‌های ویرانگر اخلاقی و اعتقادی گرفتار کرده است!

شبکه‌های مجازی و صفحات اینترنتی به بلای جان و اعتقاد جوانان ما تبدیل گشته‌اند. این شبکه‌ها از عدم آگاهی جوانان ما نسبت به اعتقادات و حقایق تاریخی و اعتقادی سوءاستفاده نموده و به بیان مطالبی اشتباه و سراسر تخطئه و دروغ با هدف ایجاد شک و تردید نسبت به عقاید و باورهای دینی می‌پردازند و با کمال تأسف در این زمینه موفق هم بوده‌اند.

بحران هویت و ناآگاهی جوانان ما عوامل بسیاری دارد که اسلام‌ستیزان با درک این موضوع کمال استفاده را برای پیشبرد اهداف پلید خود برده‌اند؛ به‌طوری‌که در ذهن جوان مسلمان چنان شبهات و سوالاتی به وجود می‌آید که به‌کلی او را مخالف دین و متنفر از شعائر دینی می‌کند. صحبتم غمناک است و وضعیت تأسف‌بار.

برای نجات از این فتنۀ بزرگ، جهادی عظیم لازم است و لحظه‌ای درنگ در انجام این وظیفه عواقبی بس خطرناک دارد. چند مورد از بهترین روش‌ها را برای انجام این کار بیان می‌کنم و امیدوارم هر مسلمان آگاه به‌ویژه علمای بزرگوار، صاحبان قلم و سخن و تمام کسانی که حکم مرجعیت را برای ملت دارند، این کار را وظیفۀ خود دانسته و در انجام آن سُستی نکنند.

- احساس درد نسبت به دین؛ اگر شخصی بیمار باشد و درد را احساس کند حتما به دنبال چاره و درمان می‌رود، در این موضوع نیز احساس درد دین اولین عامل برای انجام وظیفه و مقابله با تهاجم اعتقادی و فرهنگی دشمن است.

- تقویت بینش دینی جوانان و بیان هویت اسلامی هر مسلمان از عوامل مهم نجات از توطئه‌های دشمنان است. ایمان سبب هدایت شخص بوده به‌طوری‌که خداوند متعال در قرآن می‌فرماید: «...یَهْدِیهِمْ رَبُّهُمْ بِإِیمَانِهِمْ....؛ پروردگارشان به سبب ایمان‌شان هدایت‌شان می‌کند.»

- اگر جوانان به عقاید دینی خود آگاه شوند و حقایق تاریخی و مذهبی خود را بدانند هرگز اطلاعات اشتباه اسلام‌ستیزان آنها را دچار سردرگمی نمی‌کند و این کار وظیفه اصلی علما و صاحبان قلم و سخن است که به بیان این موارد بپردازند.

- علمای بزرگوار به عنوان مرجع دینی مردم، علی‌رغم تمام زحمات و خدمات شبانه‌روزی، باید این مورد (یعنی بیان عقاید صحیح اسلامی برای جوانان و رد شبهات اسلام‌ستیزان) را نیز جزو مهمترین وظایف خود دانسته و به انجام آن کمر همت ببندند و تعلّل در این کار را شکست بزرگ بدانند. جوانان نیز ارتباط نزدیکی با علما داشته باشند و در صورت ایجاد کوچکترین شبهه و سوال به علما مراجعه نموده و ذهن خود را از شبهات پاک بدارند.

- استفاده از تمامی امکانات روز از قبیل شبکه‌های اجتماعی، کانال‌های ماهواره‌ای، کتاب و بروشورهای ارزنده برای بیان عقاید و اندیشه‌های اسلامی می‌تواند در کنار ارتباط علما با جوانان، عامل مهمی برای نجات از فتنه‌های اعتقادی باشد.

در پایان امیدوارم این چند سطر باعث آگاهی و هوشیاری ملت مسلمان شده باشد و بیش از پیش برای نجات جوانان‌مان قدم برداریم./ مدرسه دارالقرآن سراوان

عبدالحق سپاهی

منبع : سنی آن لاین

مطالب مرتبط:

ترکیه: از جمهوری آذربایجان حمایت می‌کنیم

خریداری هتلی در قدس توسط آمریکا برای انتقال سفارت

بیانیه 142 روشنفکر ترکیه برای آزادی سیاستمدار برجس

ا

باراک اوباما : کره شمالی یک تهدید واقعی برای جهان

عراق پایگاههای اینترنتی داعش را مسدود کرد

شمار آوارگان عراقی به بیش از 3 میلیون نفر رسیده اس

شعار مرگ بر ابوبکر البغدادی در رادیو داعش پخش شد!

ا

دستگیری یک عامل انتحاری در بیروت لبنان

ا

زن ایزدی: 12 بار فروخته شدم و به دفعات مورد تجاوز

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات