b_300_300_16777215_10_images_2256722.jpg

اساس نیوز :ایران هراسی و فضاسازی گسترده رسانه ای برای تبدیل ایران به عنوان مهم ترین دشمن اعراب، یکی از روند های جاری در سال های اخیر بوده است .در این مسیر روزانه در فضای رسانه ای کشورهای عربی دهها مطلب و فیلم منتشر می شود .

صابر الدقاسمه نویسنده و مقاله‌نویس مشهور اردنی روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۷  در مقاله ای ، به بررسی این روند پرداخته است .ذیلا مقاله این نویسنده عرب به خوانندگان اساس نیوز تقدیم می گردد:

هر روز صبح ، پس از هر وعده غذایی و قبل از خواب به ایران ناسزا و توهین می کنند و آن را شیطان می نامند و از یک دیو خیالی بنام * تشیع * وحشت دارند .. شما از فرط جهالت ، نمی دانید که در ایران بیش از ۲۰ میلیون سنی زندگی می کنند که کسی به زور آنان را شیعه نکرده و در تاریخ ایران هیچ کدام به مذهب شیعه نگرویده اند !!

با این اوصاف ، این همه کینه کور کورانه اعراب نسبت به ایران از کجا نشات می گیرد ؟

آیا ریشه آن ، عقده کمبود در مقابل کشوری است که به رغم سی و پنج سال تحریم و شدیدترین مجازات هایی که تا کنون بشر به چشم خود دیده است ، به زانو در نیامده و جهان را مجبور به قبول برنامه هسته ای خود کرده است ؟!

آیا این کینه و حقارت به این علت است که ایران امروز به رغم تحریم های گسترده به یک قدرت اقتصادی و یک دژ علمی جهانی ، صنعتی و نظامی تبدیل شده است که ماهواره های گوناگون به فضا می فرستد ، هواپیماهای پیشرفته بدون سرنشین می سازد و موشک های قاره پیما طراحی می کند ؟!

آیا این کینه به این علت است که ایران امروز یک کشور دارای حاکمیت مستقل است و حیوان صفتان وهابیون در عراق ، سوریه ، لیبی ، لبنان و یمن ، حتی جرات فکر کردن و نزدیک شدن به مرزهای این کشور را ندارند و ایران کشوری است که در آن داعشی وجود ندارد که جرئت کند به شهروندان این کشور آسیب رساند یا آثار باستانی آن را نابود کند یا گورهای آن ها را ویران کند یا اماکن مقدسه را منفجر و نابود کند ؟!

  آیا علت این کینه نسبت به ایران این است که این کشور با برگزاری انتخابات منظم به صورت هر چهار سال یکبار از زمان شکل گیری انقلاب ،اعراب را رسوا می کند و به آنان درسی می آموزد که در طول سال های حکومت خود  از درک آن عاجزند ؟! 

یا علت این کینه این است که ایران از سال ۱۹۸۰ میلادی ، قهرمانانی که دشمنانشان ( بعثي ها ) را شکست دادند ، خاکشان را تا آخرین وجب آزاد کردند و اسیرانشان را به آغوش مادرانشان باز گرداندند ، حمایت مطلق می کند ؟! 

این در حالی است که اکنون عرب ها جلوی پای اسراییل خم می شوند و با وقاحت تمام با آن ائتلاف تشکیل می دهند و از این خیانت خود خوشحالی می کنند ؟!

من ( نویسنده ) بحران روانی و سرخوردگی و  افسردگی شدید کسانی را که میلیاردها دلار برای تاسیس دولت تروریسم به سرکردگی زهران علوش و ابو محمد جولانی در سوریه را هزینه کردند، به خوبی درک می کنم ...

روی سخن من با شهروند اردنی است که در طول حیات و زندگی خود با یک ایرانی روبرو نشده است ، پس حجم عظیم این همه تعصب از کجا نشات می گیرد ؟!

متاسفانه و بدون هیچ تردیدی ، سرچشمه اصلی این تبلیغات دیوانه وار علیه ایران ، قطعا بوجود آوردن کینه وسیع و تحریک نژاد پرستانه وهابیون است ..

وهابیونی که قوم آن ها دست آورد علوم دینی و تجارب علمی خود را پس از ۱۰۰ سال صرفا در قالب رساله هایی در مورد : حلال و حرام ، نکاح،عورت زن و مرد ، سکس ، حوری و پری ، جماع ، حیض ، نفاس ، جنب شدن‌، شرایط ورود به توالت ، نواقص وضو ، آداب ادرار کردن ، کشتن تارک الصلاه ، عذاب قبر ، مارهای کشنده ، درجه حرات جهنم ، هم بستر شدن با زن شوهر مرده ( بیوه ) ، حرام دانستن گفتن تبریک به مسیحیان در اعیاد آن ها ، بوجود آوردن مشکلات در زندگی آنها ، ممنوعیت برگزاری مجالس عزاداری ، نوشیدن ادرار شترها ، ازدواج با دختران کم سن و سال ، جهاد نکاح ، و سرانجام تفاوت بین باد معده صدا دار و بی صدا ، منتشر می کنند !! 

در حالی که ایران در زمینه پژوهش و آزمایش سلول های بنیادین جایگاه نخست را در جهان دارد و در حالی که ارکستر سمفونی تهران در کلیساهای اروپایی موسیقی کلاسیک می نوازد ، وهابیون با اهدای داعش ، جبهه النصره ، جیش الاسلام ، احرار شام ، جیش الفتح ، نورالدین زنکی ، جندالاقصی و اکناف بیت المقدس به جهان بشریت ، تمدن انسانی را به استثمار گرفتند و به صلیب کشیدن انسان ها ، خوردن جگر کشته شدگان ، به بردگی گرفتن زنان و دختران و فروختن آنان در بازارها ، سر بریدن کودکان ، آتش زدن انسان ها ، غرق کردن آن ها ، زیر گرفتن انسان ها با خودرو و له کردن آن ها ، پرتاب جسدها از روی پشت بام ، سربریدن وحشیانه ، گردن زدن ، نبش قبر ، بمب گذاری و تخریب مساجد ، تخریب موزه ها ، آتش زدن

کلیساها ، ربودن راهبه ها ، ویران کردن شهرهای باستانی ، تخریب اماکن مقدسه را به جهانیان یاد دادند .. و با نشان دادن این همه خشونت و جنایت ، جشن می گیرند  !!

مطالب مرتبط:

وزیر بهداشت تونس در یک مسابقه دو درگذشت

جوانان و پدیده مسجد گریزی

دستگیری چهار عضو داعش در ترکیه

ا

آخوند عبدالکریم جاور : یکی از خطرناک ترین مسائل در

پرداخت رشوه 600 میلیونی برای فرار از بازنشستگی

پیام شدیداللحن الازهر مصر به اسرائیل

«اعتکاف» و اعمال دهه اخیر رمضان در کلام مفتی محمدق

وزیر دارایی ترکیه:شخص ترامپ در کاهش ارزش لیر مقصر

مسلمانان مالزی خواستار طراحی پوشش اسلامی بر اساس «

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات