b_300_300_16777215_10_images_Smoke_rising_from_the_Grand_Mosque_Mecca_1979.jpg

اساس نیوز عبا آخوند محمدنژاد: یکی از مهمترین جریان های تکفیری، فرقه انحرافی وهابیت است که از زمان ظهور آن در قرن دوازده هجری، قتل و کشتار و خشونت به نام دین در جهان اسلام نهادینه شد. محمدبن عبدالوهاب با تکفیر کردن دیگران و به کمک آل سعود توانست فرقه وهابیت را تاسیس کند وهمه مسلمانانی که با عقیده خود مخالف می دید را، کافر دانست وبه جنگ با آنان پرداخت. جالب این است که بیشتر کشته شدگان دوره اول وهابیت، از هم کیشان خود عبدالوهاب بود. آنچه که در پی می آید نیم نگاهی به جنایات و وحشی گری های وهابیت بر مسلمانان است.

 

جنگ تربه

در سال 1337ه.ق. سربازان وهابی در محلی به نام تربه با حمله به سپاه شریف مکه، به قتل وغارت آنان پرداختند وپی در پی آنان را ذبح کردندتا آنجا که نهری از خون در شهر جاری شد.

سپس اموال آنان را غارت کردند.فقط شریف عبدالله ودوازده نفر از سربازان همراه وی توانستند از این معرکه جان سالم به در ببرند. ریحانی نوشته است: « از میان سپاهیان شریف فقط شش فرمانده ودوازده سرباز زنده ماندند واز میان صحرانشینان وبدویان فقط هزار نفر باقی ماندند. در این جنگ بیش از پنج هزار نفر فقط به خاطر جهل وغرور کشته شدند ».

حافظ وهبه درباره شدت کشته شدگان نوشته است: «در حالی صبح شد که زمین از بدن های پاره پاره واجساد مردم بیگناه پوشیده شده بود».

 

حمله به طائف در1924م

اواسط 1342ه.ق. لشکر عبدالعزیز به سوی طائف حرکت کرد و مرتکب جنایتی هولناک علیه مردم طائف شد که در خارج از جزیرة العرب نیز شهرت یافت. هذلول نیز در این باره می نویسد: «سپاه عبدالعزیز بسیاری از مردم بی گناه را کشت». حافظ وهبه نوشته است: «وهابی ها بسیاری از مردم بی گناه را کشتند واموال آنان را غارت کردند».علی الوردی درباره جنایات وهابی ها در جریان حمله به طائف چنین می نویسد: «وهابیان همانند سیل ویرانگر وارد شهر طائف شدند. آنان در کوچه وبازار می گشتند وهر که را می دیدند به آتش می کشیدند. درهای خانه ها را می شکستند وبه زور وارد خانه ها می شدند.اموال را غارت کرده واهل خانه را می کشتند. آنان جز خودشان، همه را کافر می خواندند وجان ومالشان را بر خود حلال می دانستند. چنان که شیخ زواری، مفتی شافعی مذهبان، وپسران شیخ عبدالقادر الشیبی، از خادمان کعبه را کشتند».

 

فتح مکه وتخریب ضریح ها ومقبره های قبرستان مکه

سپاه عبدالعزیز در سال 1338ه.ق. وارد مکه شد. فیلیبی نوشته است: شریف حسین از مکه گریخت. سلطان بن نجاد به سادگی بر مکه تسلط یافت. مردم مکه مقاومتی نشان ندادند. سلطان بن نجاد به ساکنان مکه امان داد. سپاهیان بن نجاد قصر شریف حسین را به غارت، وتمام مقامات، قبرها وضریح های ائمه اسلام را تخریب کردند.

 

این مطلب در تاریخ نجد ابن بشر چنین آمده است: هنگامی که شعود ومسلمانان از عمره فارغ شدند افرادی را به اطراف فرستاد تا هر چه گنبد بر روی قبرها است خراب کنند. مسلمانان بیش از ده روز مشغول به خراب کردند مقابر بودند. آن ها از اول صبح تا آخر روز بقعه ها را خراب می کردند و با این کار، به خداوند تقرب می جستند به حدی که در مکه چیزی از گنبدها نماند وهمه را با خاک یکسان کردند.

 

کشتار حجاج بیت الله الحرام

در پنجم ذی الحجه 1407ه.ق. هزاران نفر از حاجیان بیت الله الحرام با ملیت های مختلف وگوناگون در حالی که لباس احرام به تن داشتند، پس از خواندن نماز عصر، اقدام به برگزاری راهپیمایی برائت از مشرکان کردند. نیروهای امنیتی عربستان با انواع سلاح های گرم وسرد وگازهای سمی به مردم حمله کردند وحدود 400 حاجی را به شهادت رساندند واین روز را روز جمعه خونین نامیدند.

 

تخریب مساجد واماکن مقدس

تخریب مساجد واماکن های مقدس از جمله اقدامات جنایات کارانه وهابیان است. فقط در منطقه حجاز بیش از 24 مسجد قدیمی به دست وهابیان تخریب شد که اسامی این مساجد در کتاب فاجعة البقیع، اثر جلال معایش، صفحه 103 آمده است. محل ولادت پیامبر اکرم (ص)، خانه حضرت خدیجه، محل ولادت حضرت فاطمه و... از جمله مکان های مقدسی بود که در این سال ها وهابیان ویران کردند.

 

تهیه و تنظیم: هیئت تحریریه اساس نیوز

 

مطالب مرتبط:

مهم ترین مشکل حوزه علمیه اهل سنت بیرجند کمبود فضای

دوترته: توافق امنیتی با آمریکا را پاره می‌کنم

شیخ عبدالکریم میمنی: نگاه ما به تربیت کودکان باید

کمک ۱۱۶ میلیون دلاری سالانه مهاجرین به اقتصاد افغا

ا

دیدار محرمانه رئیس موساد و مشاوران امنیتی ترامپ

مولوی بهزاد فقهی : نیت اصلی انسان باید جلب رضایت ا

داماد شدن کودک 7 ساله در خوزستان

آزادی بزرگترین میدان گازی سوریه از دست داعش

امانوئل ماکرون توافقنامه جی-7 را بدون ترامپ امضا م

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز