b_300_300_16777215_10_images_6989644.jpg

اساس نیوز: مدرس حوزه علمیه زین الدین ابوبکر تایبادی در جلسه تقدیر از حفاظ حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد که اخیرا برگزار شد به بیان مطالبی چند درباره اهمیت حفظ قرآن کریم پرداخت.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز، مولوی بهزاد فقهی طی بیاناتی گفت: «این گونه جلسات به دلیل آنکه بر مبنای اهداف دنیوی برگزار نمی شوند، ارزشمند هستند. همه کسانی که این جلسه حاضر شده اند، هریک از جاهای مختلفی آمده اند؛ اما هدف همه ما یکی است و رنگ خدایی دارد».

وی حفظ قرآن کریم را مهم دانست و افزود: «چیزی که باعث قوت قلب خادمان قرآن کریم می شود این است که به آن خدمت می کنند. کسی که با کلام الله مجید ارتباط دارد جزو عزیزترین انسان های روی زمین است وجایگاه وی از شخصی  که با کعبه الله و ذکرالله سروکار دارد برتر خواهد بود. بدانید که مقام خادم قرآن کریم از شخصی که به حج می رود و از عارف بالاتر است».

مولوی فقهی دشمنی استکبار با اسلام را اقدامی هدفمند و درجهت تضعیف ممالک مسلمان خواند و ادامه داد: «امروز تمام ملت کفر به این نتیجه رسیده است که تنها با اتحاد خود می ‌تواند درمقابل امت اسلامی بایستد. امروز می بینیم یک فوتبالیست مصری ( محمد صلاح) درمیدان مسابقه ورزشی و جلوی چشم میلیون ها ببیننده در پیشگاه خدای متعال سجده می ‌کند.

 وی درهواپیما قرآن کریم می خواند و روزه می گیرد و با برجای آوردن واجبات دینی، اروپا و جهان را به وجد آورده است. مسلما کفار از این جذابیت اسلام ترس و هراس دارند».

مدرس حوزه علمیه زین الدین ابوبکر تایبادی اظهارداشت: «یک زن مسلمان، با حجاب و پوشینه و نقاب اسلامی غرب را به چالش می‌کشد و دشمنان غربی به خوبی می دانند که این زن نقاب پوش قرآن به دست می ‌تواند با تاسی ازدین مبین اسلام و انجام تکالیف و دستورات الهی، موج اسلام خواهی را در جامعه اروپا به راه اندازد. اقبال لاهوری در سفر به افغانستان یک جلد قرآن کریم را به پادشاه افغانستان هدیه داد، تا به وی بفهماند که اگر می‌خواهد بدرخشد و عزت از دست رفته را برگرداند، باید رو به قرآن کریم بیاورد».

مولوی فقهی با انتقاد از سیاست حکام اسلامی در برابر تهدیدات بیگانه عنوان نمود: «برخلاف ما که در قبال سیاست های خصمانه دولتمردان غربی حالت تدافعی به خود گرفته ایم، اقبال لاهوری، این فیلسوف غرب دیده بر فرهنگ آنها تاخت وعزت نفس و خودباوری را به جامعه اسلامی تزریق کرد. سلطان صلاح الدین که سند عزت امت اسلامی یعنی بیت المقدس را آزاد کرد، هرشب چهار جزء از قرآن کریم را می خواند».

این عالم سخنور اهل سنت، داشتن سه خصلت را رمز موفقیت امت اسلامی برشمرد وخاطر نشان ساخت: «یک فرد مسلمان برای رسیدن به موفقیت باید متقی باشد، با دیگران متحد شود و مصلح گردد. وحدت امت اسلامی باید بر معیار قرآن کریم و چنگ زدن به حبل الله و آموزه‌های دینی رقم بخورد».

مولوی فقهی متذکر شد: «درعصر کنونی یهود می‌خواهد با استفاده از ابزار رسانه، امت اسلامی را با قرآن کریم بیگانه کند. آنها می خواهند به جوان مسلمان این مسئله را القا کند که اسلام نمی‌تواند دنیا را اداره کرده ومدیریت نماید. تاریخ نشان می دهد ما زمانی پیروز می شدیم که شب‌ها مشغول تلاوت قرآن کریم بودیم و روزها جهاد می ‌کردیم. امروز یهود و مسیحت و کومونیست بر قبر صحابی نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله وسلم بمب می ‌ریزند».

مدرس حوزه علمیه زین الدین ابوبکر تایبادی تجمعات قرآنی را نوید بخش و امیدوار کننده توصیف کرد و تاکید ورزید: «باید بدانیم که حرکت لاک پشتی ما جوابگوی حرکت خرگوشی دشمنان نبوده و نخواهد بود. توجیه ما این نباشد که با یک گل بهار نمی‌شود. هرمسلمان اگر حرکت کند می‌تواند گلستان بسازد. زمانی بود که جوان مسلمان را با خون شهادت دفن می ‌کردند و اکنون با الگوهای غربی کفن می کنند. زمانی بار کفن نمی کشیدیم؛ اما حالا بار مد غرب را با ذلت می‌کشیم».

مولوی فقهی درپایان سخنانش در جلسه تقدیر از حفاظ حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد گفت: «کار این حافظان که قرآن کریم را حفظ کردند، بزرگ است؛ ولی کار پدران شان بزرگتر و هنرشان بیشتر است؛ چرا که توانستند چنین فرزندانی را تربیت کرده و تحویل جامعه دهند».

خبرنگار: طاهر جانی

 

 

مطالب مرتبط:

دکتر جلالی زاده : مهم ترین خواسته ی زلزله زدگان با

اوباما:داعش نتیجه حمله آمریکا به عراق است

رئیس جمهور قرقیزستان : لزوم تدوین استراتژی واحد بر

دفاع اوباما از بی‌اعتنایی فوتبالیست آمریکایی به سر

محدودیت‌های جدید داعش برای کافی‌نت‌های رقه

سخنان حاج ماموستا ملا قادر قادری در خطبه‌های مورخه

ترامپ:من خیلی مظلوم هستم

آب دمشق برای سه روز قطع شد

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه ؛ همدردی با خانواده درگ

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز