b_300_300_16777215_10_images_829305_184.jpg

اساس نیوز : آخر هفته گذشته در سرتاسر بریتانیا، نامه‌هایی در پاکت سفید با تمبر ارزان قیمت به خانه‌ها فرستاده شد که موجب نگرانی جامعه مسلمان بریتانیا شده است. در نامه‌های مذکور نوشته شده که روز ۱۴ فروردین/۳ آوریل «روز تنبیه یک مسلمان» است و اعمالی از قبیل کشیدن روسری از سر یک زن ۲۵ امتیاز، کشتن یک مسلمان ۵۰۰ امتیاز و منفجر کردن یک مسجد ۱۰۰۰ امتیاز خواهد شد.

واکنش‌ مقامات به نامه «روز تنبیه یک مسلمان»

به گزارش فرارو به نقل از یورونیوز، خانم ناز شاه نماینده پارلمان از برفورد غربی در حساب فیسبوک خود نوشته است که مردم حوزه انتخابیه‌اش از دریافت چنین نامه‌هایی ابراز نگرانی کرده اند. خانم شاه از مقامات خواسته است تا از امنیت جامعه مسلمان بریتانیا اطمینان حاصل کنند.

یک سخنگوی پلیس می گوید: «پلیس ویژه ضد تروریسم در حال بررسی این نامه ها و ارتباط احتمالی آن با پروندههای قبلی است، اما اگر کسی درباره این نامه‌ها نگرانی دارد و چنین نامه هایی دریافت کرده است به پلیس محل زندگی اش اطلاع دهد.»

سعید جاوید دیگر نماینده پارلمان در توئیتر خود نوشت که جامعه مسلمان بریتانیا باید نه در ترس بلکه در آرامش زندگی کنند و «هرچه در توانم باشد برای رسیدن به این مهم انجام خواهم داد»

واکنش‌ها در شبکه‌های اجتماعی به «روز تنبیه یک مسلمان»

مسلمان بریتانیا روز گذشته در شبکه‌های اجتماعی از ترس و اضطراب حاکم بر خانواده و اطرافیان خود نوشتند. کاربری به نام هاشم از ناراحتی خود نوشته است و این‌که دیروز صبح خواهر کوچکش ۷ ساله‌اش به او گفته بود که «امروز باید پنهان شویم».

کاربر دیگری که خبرنگار است برای زنان مسلمان ابراز نگرانی کرده است چرا که تشخیص زنان مسلمان محجبه راحت‌تر است. این کاربر از زنانی که مجبور هستند این روزها از خانه خارج شوند خواسته است حواس خود را جمع کنند.

کاربران بسیاری نیز دستورالعمل‌هایی را برای مبارزه با آزار و اذیت مسلمان در مکان‌های عمومی منتشر کرده اند.

 

مطالب مرتبط:

چهارمین بسته خبری اساس نیوز؛ از برجام تا ماه مبارک

ب

وحدت و میانه روی به جای تعصب گرایی

آمریکا همه جنگنده های پیشرفته اف 35 را زمین گیر کر

پرواز بمب افکن های آمریکا بر فراز شبه جزیره کره

برگزاری مسابقات قرآن ویژه طلاب و روحانیان اهل سنت

آخوند نوریزاد:در صورت عدم تامین امنیت حجاج رفتن به

آخوند مردانی :هیچ یک از مذاهب اسلامی رفتارهای داعش

ا

نیروهای سوری شهر مهم درعا را آزاد کردند

نسل‌کشی مسلمانان میانمار نگرانی جهانی است

ا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین تحلیل ها و مقالات

کانال تلگرام اساس نیوز