b_300_300_16777215_10_images_4343434343456666666.jpg

اساس نیوز – روزنامه"milligazete" به قلم"ABDÜLKADİR ÖZKAN": در مطالب مختلف سعی کردم دقت ها را به این مسئله جلب نمایم که اشتباه نخواهد بود اگر جنگ های افغانستان, یمن, عراق و سوریه را بعنوان جنگ جهانی سوم توصیف نماییم.

حوادثی که با اشغال افغانستان از طرف روسیه آغاز گردید و چهل سال است که بعضا آرام و بعضا شدید ادامه دارد و هنوز هم در جریان است و فقط اکنون جای روسیه اشغالگر را آمریکا گرفته است. از آغاز جنگ عراق نیز اگرچه بیش از پانزده سال می گذرد اما درگیری ها در این کشور هنوز هم پایان نیافته است و باعث تجزیه این کشور نیز شده است. در یمن نیز به دلیل جنگ های داخلی که چندین سال است ادامه دارد میلیون ها انسان گرفتار گرسنگی و بیماری هستند. از آغاز جنگ سوریه نیز هفت سال می گذرد. در بیانیه های متعددی که توسط سازمان ملل منتشر شده, اعلام شده که این جنگ باعث مرگ 511 هزار نفر و آواره شدن میلیون ها نفر شده است. در آخرین بیانیه ای که سازمان ملل منتشر نموده, گفته شده است که مدت زمان ادامه جنگ سوریه, از مدت زمان جنگ جهانی دوم نیز گذشته است. از نظرما, جنگ های داخلی ای که در دنیای اسلام با نقشه همدستی صلیبی-صهیونیستی آغاز گردیده, هم از نظر زمان و هم از جهات دیگر , جنگ جهانی دوم را پشت سر گذاشته است. زیرا در دنیای اسلام جنگ جهانی سورم در جریان است. حتی وقتی تنها به سوریه بنگریم می بینیم که ده ها کشور به بهانه متوقف کردن جنگ در آن میدان هستند. گفته می شود که شصت کشور با عضویت در ائتلاف آمریکا و بعضی نیز حتی به شکلی سمبلیک در صحنه جنگ سوریه حضور دارند. زیرا در این جنگ کشورهایی هستند که اگرچه در عمل حضور نداشته اند اما اعلام جنگ کرده اند.

 درد من نام جدید نهادن بر روی جنگ های موجود در دنیای اسلام نیست. هدف من این است که می خواهم توجه شما را به این موضوع جلب کنم که آتش جنگ با همدستی صلیبی-صهیونیستی دائما در دنیای اسلام روشن نگاه داشته می شود و شمار انسان هایی که در این جنگ از بین رفته اند از شمار کشته های جنگ جهانی دوم نیز بیشتر شده است. می خواهم نشان دهم که این جنگ ها به بهانه آوردن دموکراسی, آزادی و صلح برای کشورهای مورد نظر انجام می گیرند. وقتی کمی بیاندیشیم و ببینیم که شهرهای افغانستان, عراق, یمن و سوریه به خرابه تبدیل شده اند و بیماری و گرسنگی بیداد می کند آنوقت خواهیم دید که برای طرف صلیبی-صهیونیستی, زندگی مسلمانان در صلح و آرامش و آزادی مهم نیست بلکه هدف آنان فقط استثمار مسلمانان می باشد.

ائتلاف صلیبی-صهیونیستی, با یکسری بازی ها و وعده ها, دنیای اسلام را به هم می ریزند و تبدیل به ویرانه می کنند سپس به تماشای تلاش هایی که برای جبران این خرابی ها می شود می پردازند. شاید اشتباه نباشد اگر بگوییم که از این تماشا کردن ها همانند یک بیمار سادیسمی لذت می برند.

باید تا دیر نشده دنیای اسلام باید که در برابر این ائتلاف صلیبی-صهیونیستی , یک اتحادیه اسلامی تشکیل دهند. تاوقتی که چنین کاری انجام نشود دنیای اسلام رنگ آرامش نخواهد دید و فقط بهانه های جنگ افروز تغییر خواهند کرد. باید گفت که کشورهای اسلامی باید خودشان کنترل و اداره کشورشان را برعهده بگیرند و بیگانگان را بیرون نمایند. شرط اول این نیز به پایان رسانده جنگ های فعلی است. در غیر این صورت حوادث کنونی برای سال های متمادی ادامه خواهد یافت و ما هم مجبور می شویم فقط به انتشار آمار و ارقامی که سازمان ملل هر از گاهی منتشر می کند ادامه خواهیم داد.

 

-----پایان----

ترجمه سرویس بین الملل اساس نیوز

مطالب مرتبط:

افزایش جرائم ناشی از نفرت علیه مسلمانان در آلمان

استفاده طالبان از یک جسد برای بمب گذاری

انتقام سخت دختران ایزدی از داعش در موصل

ب

ضرب سکه نقره در اسرائیل با تصویر دونالد ترامپ و کو

دستگیری یکی از عاملان اصلی حمله انتحاری در آنکارا

ا

ترکیه حمله تروریستی پنجاپ پاکستان را محکوم کرد

راز عینک آفتابی "ملانیا ترامپ" +عکس

درگیری‌ طالبان و افراد وابسته به داعش در شرق افغان

ماموریت جدید دختران انگلیسی

س

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز