b_300_300_16777215_10_images_khavarej22.jpg

اساس نیوز: استعمارگران بهترین حامیان خویش را در جریان های تکفیری به منظور تحقق اهداف شان در ضربه زدن به اسلام و تفرقه گستری واختلاف انگیزی پیدا کرده اند. برای آنان چیزی گواراتر از این نیست که کار به دست خود مسلمانان انجام گیرد وآنان به جان هم بیافتند و با هم بجنگند.

 

کینه غرب با اسلام یک دشمنی دیرینه است. فیلسوفان غرب در نوشته های خود از دشمنی با اسلام سخن می گویند و اسلام را به تعصب وصف می کنند «در اسلام سادگی و وحشت آوری اندیشه های سامی وجود دارد که باعث کوچک شدن مغز انسان می شود و در آن هیچ روزنه ای به روی یک اندیشه لطیف یا یک احساس رقیق و یا یک تامل و نگرش منطقی باز نیست» (1).

 

نسبت دادن برخی حوادث تروریستی مانند قتل عام و به آتش کشیدن انسان ها به اسلام، توهین به اسلام است و این گمان را در اذهان دشمنان تقویت می کند که اسلام دین ستمگری و عقب ماندگی و خشونت و وحشی گری است. از این رو استعمارگران شروع به حمایت و پشتیبانی و تجهیز گروه های تکفیری کرده و به آنان یاری می رسانند تا لوله تفنگ هایشان را به سوی مسلمانان بگیرند و به دست خود مسلمانان، این جوامع اسلامی از بین برود.

 

استعمارگران در حمایت از این گروه های تکفیری دخالت مستقیم دارند. استعمارگران که منادی طرفداری از دموکراسی هستند از تروریست ها حمایت مالی می کنند و از طرفداران دموکراسی حمایتی نمی کنند. آنان سعی دارند تا اسلام را از درون منهدم کنند. تکفیری ها سربازان مسلمانان را می کشند و رعب و وحشت ایجاد می کنند و قبور انبیای الهی و اولیا را ویران می کنند، ولی با آثار یهودیت کاری ندارند. حال این گروه های تکفیری ساخته و پرداخته یهود نیستند؟ به هرحال هدف آنان غصب سرزمین های مسلمانان و لگدمال کردن حیثیت و غارت اموال مسلمین است.

 

گروه های تکفیری کشتن کسانی را که تکفیرشان کرده اند، از ضروریات دین و آن را باعث تقرب به خدا می دانند. همان گونه که در تلمود یهودیان بدان اشاره شده است «عادلانه است که فرد یهودی هر کافری را به دست خویش بکشد. چون هر کس خون کافری را بریزد یک قربانی به درگاه خداوند تقدیم می کند» (2).

 

آیا این تشابه به تلمود و اعمال تکفیری ها یک تصادف است؟ و یا با هماهنگی های قبلی انجام شده است؟

«ما باید حرف اول را در میان دولت ها بزنیم. سپس باید در میانشان فتنه انگیزی کنیم و آن ها را به جان هم بیندازیم و بترسانیم تا با هم بجنگند و ما به سودی بزرگ دست یابیم» (3).

 

هر اندازه که بر سلاح تکفیری ها افزوده می شود از دانش آنان می کاهد، زیرا اگر نیت، صادقانه در خدمت اسلام بود این اموال فراوان به جای خریدن تجهیزات نظامی، صرف نشرعلم می شد نه ایجاد رعب و وحشت در دنیا و این اموال برای حفظ جان ها به کار گرفته می شد نه در گرفتن جان ها. برای پیش گیری از قتل و خونریزی استفاده می شد نه در ریختن خون و قتل و ترور.

 

چیزی که باعث بدتر شدن اوضاع می شود، کمک رسانه های مشکوک و انواع کانال های ماهواره ای است که در خدمت تکفیری ها قرار گرفته است. ظهور جریان های تکفیری نشأت گرفته از نتیجه فعالیت های رسانه های غربی صهیونیستی توهین کننده به اسلام است. از جمله فعالیت این شبکه ها ایجاد تفرقه افکنی در میان صفوف مسلمانان است.

 

در برخی از نقاط آشکارا و بی پرده به نام اسلام جوانان ما را درس می دهند و می گویند: این علماي اسلام با کتاب هاي زرد رنگ تعلیم و تربیت شده و چیزي از اسلام نفهمیده اند. می گویند: مجتهدین چهارگانه و سـایر علمـاي دین چون معصوم نیستند، پس پیروي از ایشان واجب نیست و بدین وسیله تمام قواعد و اصول مربوط بـه اجتهـاد و تقلید را نادیده گرفته اند و جاي تعجب این که خود ایشان از کسانی پیروي می کنند که نه تنها معصوم نیستند بلکـه از لحاظ دیانت و تقوا اصلاً قابل مقایسه با علماي سلف نمی باشند. می گویند: ما در پـی تشـکیل حکومـت دینـی هستیم و اما چه عجب که به جاي متحد نمودن مسلمانان باب اختلاف و جدال را با جمهور آنان گشوده، مقدسـات، شعائر، مراسم هاي مذهبی و خیر خواهانه ایشان را مورد توهین و تقبیح قرارمی دهند و از جمله، بسـیار بـی باکانـه حدیث پیامبر صلی االله علیه و سلم را رد نموده و هیچ ارزشی براي فقه و فقهاي مذاهب چهارگانه قائل نیستند.

 

خداوند می فرماید:{قد بدت البغضاء من افواههم وما تخفی صدورهم اکبر}(4).

بغض و غضب آنان نسبت به علماي اسلام از گفتارشان هویدا و مکنونات قلبشان بـه مراتـب از بغـض زبـانی ایشان شدیدتر است. بهترین دلیل بر این مدعا بی ادبی رهبرانشان است، این بی ادبان نیز درس بی ادبی را از اساتید خود آموخته و به همین خاطر در برابر علماي دین، کینه توز و بی ادبند، جوانان را فریفته و از آثار اصیل دانشمندان حقیقی اسلام محرومشان ساخته اند و با رساله هاي رنگارنگ و زهـرآگینی که در آمریکا، انگلستان و فرانسه طراحی می شوند، آنان را پرورش می دهند و نام اسلام را بر آن می نهند.

 

جهان اسلام شاهد رشد روزافزون جریان های تکفیری و جهادی است. افراد وگروه هایی که با تشبث به هویت دینی، مرتکب شنیع ترین جنایت ها می شوند. اما فقط جهان اسلام نیست که از چنین عارضه دردناکی در رنج است. جامعه جهانی در تمامیت خود گرفتار رشد جریان های تندروی مذهبی و غیر مذهبی بوده است و دامنه فعالیت این جریان ها ازمرزهای جهان اسلام فراتر می رود.

 

تکفیری ها که شاخص های متعددی در تشابه آن ها به خوارج دوره علوی و دوره اموی وجود دارد، در حال حاضر با استفاده از مفتی های منحرف، به شدت در حال تخریب نام اسلام در جهان هستند و رسانه های غربی ضد اسلام، در طول این مدت بیشترین بهره ها را از نابه سامانی اوضاع مسلمین (به دست تکفیری ها) در تقویت پایه های اسلام هراسی خود برده اند. حال پرسش اساسی این است که خوارج که بودند؟ چه کردند؟ شباهت آن ها با جریان های تکفیری که در سرزمین های اسلامی، از جمله سوریه و عراق در حال فعالیت هستند چیست؟

 

دشمنان اسلام در کمین نشسته اند و با دسیسه های خود در انتظار اختلاف افکنی هستند. اگر متفرق شویم ضعیف تر می شویم و شکست خواهیم خورد و بزرگی و ابهت ما شکسته و پایمال خواهد شد. اگر این تفرقه به دست دشمنان صورت بگیرد، ارکان ما از درون گسسته خواهد شد. با ایجاد آشفتگی و اختلاف و درگیری، بهترین هدیه ها را به دشمنان خود تقدیم نکنیم.

 

گردآورنده: عباآخوند محمدنژاد

 

منابع:

1-ارنست رنان؛ فیلسوف سکولاریزم، مساهمه الشعوب السامیه فی تاریخ الحضاره

2-التمود، اسراروحقایق ص 151

3-نفس المصدر

4- آل عمران118

مطالب مرتبط:

شورای مرکزی مسلمانان آلمان ، از نهادهای مرکزی و اص

عکاظ: لیست تروریسم جدیدی در راه است که قطر را می‌ل

جنجال کشف حجاب در ریاض(عربستان)

ا

بیان احکام حج (فقه حنفی) قسمت اول

حمله انتحاری در مسجدی در نیجریه ۵۰ کشته بر جای گذا

رد پای یک زن دیگر در زندگی جمال خاشقجی

شیخ قتالی:پیوند اهل سنت با ایران اصیل و ماندگار اس

رهبر کاتولیک‌های جهان : سال ۲۰۱۷ را سال ننگ و دروغ

کمک و انفاق مسلمانان به بی خانمان های لندن در کریس

ا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین تحلیل ها و مقالات

کانال تلگرام اساس نیوز