b_300_300_16777215_10_images_IMAGE635418045595076086.jpg

اساس نیوز: نشست فوق العاده سازمان همکاری کشورهای اسلامی درباره قدس شریف در استانبول ترکیه برگزار شد. این نشست ویژه که به دنبال تصمیم اهانت آمیز دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده در به رسمیت شناختن قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم صهونیستی برگزار شد، دست یابی به راهکاری عملی و مؤثر برای مقابله با پایمال شدن حقوق اسلام و مسلمانان را مدّنظر قرار داده بود. این نشست فوق العاده که با حضور بسیاری از سران کشورهای اسلامی، مقامات عالیرتبه مسلمان و حتی سران برخی کشورهای غیرمسلمان برگزار شد، حاوی یک نکته قابل تأمل بود؛ عربستان، امارات و بحرین، سه کشور مدعی اما غایب این نشست بودند.

 

کشورهای عربستان سعودی، امارات متحده عربی و بحرین، در این نشست که به منظور جستجوی راهی برای رهایی قدس شریف از چنگال رژیم صهیونیستی و جلوگیری از اهانت به قبله اول مسلمین برگزار شد، شرکت نکردند.

 

مشارکت نکردن این سه کشور عربی در نشست فوق العاده برای رهایی قدس شریف، خود جای تأمل بوده و حرف های زیادی برای گفتن دارد. اما نکته دیگری که نباید از آن غفلت شود، این است که همسو با این سه کشور عربی، برخی از شبکه های ماهواره ای مدعی اسلام و اهل سنت نیز در برابر نشست رهایی قدس شریف سکوت کردند. این شبکه های ماهواره ای سکوت کردند و از پوشش خبری و اطلاع رسانی این نشست مهم، چشم پوشی کردند. شبکه های ماهواره ای مدعی اسلام و اهل سنت که در برابر اخبار و مسائل پیش پا افتاده ای جار و جنجال به پا می کردند، در برابر تلاش کشورهای اسلامی برای مقابله با رژیم صهونیستی سکوت کردند و از پوشش رسانه ای مسائل و مشکلات قدس شریف خودداری کردند. اما چرا؟

 

آیا ارتباطی میان جهت گیری سیاست خارجی کشورهای امارات، عربستان و بحرین از یک سو و جهت گیری اطلاع رسانی و تولید برنامه این شبکه های ماهواره ای وجود دارد؟ آیا قرار است این شبکه ها فقط اخبار و تولیدات دیکته شده از سوی سرویس های اطلاعاتی و امنیتی این کشورها را پخش کنند و قرار است تنها مجری دستورات دستگاه سیاست خارجی امارات، عربستان و بحرین باشند؟

 

«دم خروس» این شبکه های ماهواره ای از تنبان اماراتی، عربستانی و بحرینی آنان بیرون زده است! این مدعیان دروغین فراموش کرده اند که مسئله قدس، مسئله این کشور و آن کشور نیست، مسئله این پادشاه و آن امیر نیست، مسئله قدس، مسئله جهان اسلام و مسئله همه امت اسلامی است.

 

انشاالله قدس شریف به آغوش اسلام بازخواهد گشت و آن روز، این مدعیان چه حرفی برای گفتن خواهند داشت؟ آن روز، این مدعیان دروغین چگونه در برابر امت اسلامی پاسخگو خواهند بود؟ آیا آن روز هم به آغوش امارات، عربستان و بحرین خواهند گریخت؟

 

تهیه شده در سرویس سیاسی اساس نیوز

مطالب مرتبط:

ساخت 80 مسجد توسط بنیاد امور دینی ترکیه در شمال سو

کشته شدن دو نماینده پارلمان سومالی بر اثر انفجار د

رایزنی کره جنوبی برای برگزاری مانور مشترک با ناوگر

روسیه از آمریکا خواست اقدام جدی علیه «جبهه النصره»

کشته شدن ۱۰ نظامی مصری در سیناء

چند درصد جمعیت افغانستان امنیت غذایی ندارد ؟

سفر حجاج حداقل 28 و حداکثر 41 روز / تقسیم کاروان‌ه

وزیر دفاع عربستان: یمن را از صفحه روزگار محو خواهی

اتحادیه عرب: ترکیه از عراق بیرون برود

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز