b_300_300_16777215_10_images_resized_554307bad93caarakan.jpg

اساس نیوز : خانه های مسلمانان آراکان به اجبار باید چوبی باشد و اگر خانه ای آتش بگیرد و بسوزد صاحب آن به بهانه آسیب رساندن به اموال دولتی به شش سال حبس محکوم می شود. بیشتر بخوانید:

اساس نیوز / "milligazete" : با شنیدن کلمه " آراکان " , به ذهن ما "  انسان های مظلومی که در معرض گرسنگی و فقر می باشند" خطور می کند و چنین متصور می شویم که مسلمانان آنجا در مکانی زندگی می کنند که امکان دسترسی به آنها وجود ندارد. آن قدر محو جادوی دنیا شده ایم که به چیزی بغیر از منافع خود نمی اندیشیم .

اخوت اسلامی بر اساس رابطه ای بسیار قوی تر از اخوت همخونی (خویشاوندی) شکل یافته است . به همین دلیل نیز آنان در هر کجای دنیا هم که اقامت داشته باشند تفاوتی نمی کند , وقتی آسیبی به برادران و خواهران دینی ما وارد می شود برای اینکه بتوانیم مرهمی بر زخم آنان باشیم وارد عمل می شویم و یا باید که وارد عمل شویم . فقط به هر دلیلی , آنگونه که  در عراق , سوریه , مصر , فلسطین و یمن هست در آراکان نیز بین ما وبرادران و خواهران دینی ما که تحت ظلم قرار دارند موانعی وجود دارد که نمی توانیم آنها را به کنار بزنیم و به آنها دست یابیم . نمی توانیم مرهمی بر زخم آنان باشیم و به همین جهت هم به " آه " کشیدن اکتفا می کنیم.

در ورای آن فقری که از آراکان در ذهن ما نقش بسته , قتل عام ها وجود دارند . نسل کشی ای که در مقابل چشمان کور جهانیان انجام می شود ,  امیدهای خاموش شده مردمی  که از روی ناچاری سر تسلیم فرود آورده اند . امروز , بخش اعظمی از مسلمانان منطقه مجبور به مهاجرت شده اند یا اینکه سرزمین آنان تحت اشغال قرار گرفته است . در میانمار , با مسلمانان آراکان که در باریکه ای بین مرگ و زندگی بسر می برند بعنوان شهروند درجه دوم رفتار می شود.

اقدامات خشونت بار راهبان بودائی علیه مسلمانان  که در ماه آخر سال 2016 آغاز گردید هنور هم ادامه دارد. روز 26 ماه اوت امسال (2017) , 850 تن از ساکنان دهات مسلمان به طرزی بی رحمانه کشته شدند . هم اکنون نیز مسلمانانی که در پی نجات خویش هستند سعی می کنند خود را به درون مرزهای بنگلادش برسانند . اما بسیاری از آنان , پیش از رسیدن به مرز جان خود را از دست می دهند . در منطقه آراکان بیش از 700 خانه , مسجد , کلاس قرآن و کارگاه نابود گردیده اند . سربازان رژیم میانمار , مسلمانان را از خانه هایشان گرفته و آنا را به کار اجباری می گمارند. مردم مسلمان حق هیچگونه اعتراضی به این فشارها و تحمیل ها ندارند . چاره ای جز تسلیم شدن ندارند .

خانه های مسلمانان آراکان به اجبار باید چوبی باشد و اگر خانه ای آتش بگیرد و بسوزد صاحب آن به بهانه آسیب رساندن به اموال دولتی به شش سال حبس محکوم می شود . اگر یک مسلمان بخواهد محل کسب و کار برای خود ایجاد نماید مجبور است ابتدا برای خود یک شریک بودائی پیدا کند . مسلمانان حق ندارند فرزندان خود را در دانشگاه ها ثبت نام کنند . مسلمانان جوان میانماری حق رفتن به دانشگاه ندارند , حق استخدام دولتی ندارند , حق خرید تجهیزات تکنولوژیکی را ندارند و حق عبادت در مساجد را نیز ندارند.

کانون های امپریالیستی با بکارگیری همدستان محلی خود سعی دارند مسلمانان را از مناطق محل سکونت آنها که دارای منابع غنی زیرزمینی است بیرون کنند و این منابع را تصاحب نمایند. چین نیز برای اینکه بتواند مانع تصاحب این منابع توسط آمریگا گردد بصورت مخفیانه اقدامات پیشگیرانه ای  را به انجام می رساند . زیرا میانمار از نظر امنیت انرژی برای چین از اهمیت استراتژیک برخوردار است . سازمان ملل نیز فقط به این بسنده کرده است که مسلمانان آراکان را بعنوان ستمدیده ترین انسان ها بشناسد.

25/561

منبع: "milligazete"

ترجمه سرویس بین الملل اساس نیوز 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط:

هشدار دوترته به داعشی‌های فیلیپین

غراوی:مسئولان در حادثه سیل اخیر مدیریت بحران را جد

حسنی مبارک آزاد می شود

وعده های تازه نفتی و پولی عربستان به مصر

روزانه ۳۰۰ نفر در روسیه مفقود می‌شوند

3 برابر شدن تعداد تروریست ها در افغانستان

درگیری شدید نیروهای قطری و اماراتی در تعز

آژیر خطر برای افغانستان

توئیتر صفحه منتقد دولت عربستان را مسدود کرد

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات