b_300_300_16777215_10_images_499874987.png

اساس نیوز: ظهور جریان های تکفیری در کشورهای اسلامی و تکفیر مسلمین توسط این گروه ها از مصایبی است که امروزه جهان اسلام دچار آن شده است.


  گروه های تکفیری با سوء استفاده از الفاظی مانند:شرک ،کفر ،بدعت ،وامثال آن ،مسلمین را به کفر متهم می کنند.اما با بررسی معنای اسلام وکفر در قرآن وروایات،بطلان اعتقادات آنها معلوم می گردد.

    لذا علمای اسلام در طول تاریخ،تکفیر مسلمین را تحریم کرده اند و اقرار به شهادتین را معیار اسلام دانسته اند.تفکر تکفیر پیامدهای بدی برای جهان اسلام دارد.این رویه خطرناک موجب اسلام هراسی وسوء استفاده دشمنان اسلام می شود،با توجه به آیات وروایات تنها راه برون رفت از این معضل اتحاد مسلمین در مقابل جریان های تکفیری می باشد.


از صدر اسلام کفار همواره با امت اسلام کینه داشته و دارند و از عظمت و قدرت و شوکت و انسجام یکپارچه مسلمانان می هراسند.
  در این برهه از زمان ، جهان اسلام به علت اقدامات غیر انسانی گروه های تکفیری، از سوی کفار و استکبار جهان با حمله های سخت ودردناکی مواجه شده و آنها به بهانه مذهب و یا حزب و یا قوم وقبیله و یا زبان ونژاد وملیت مسلمانان را به جان هم انداخته اند.در این نزاع ها متاسفانه روزانه ده ها نفر از انسان های بی گناه کشته ویا زخمی می شوند و گروه های افراطی مردان وزنان سالخورده واطفال خردسال را با بی رحمی به طرز فجیعی سر می برند:{با ای ذنب قتلت} تکویر،9.به سبب کدامین گناه کشته شده است؟


گروه های تندرو خانه ها و پناهگاه های مردم و حتی اماکن مقدس اسلامی را ویران نموده ،وذخایر ومنابع مالی کشورها را که اموال بیت المال است به تاراج می برند و ثروت ودارایی های ملت را منفجر کرده یا به آتش می کشانند.آنان ثبات وامنیت کشورها و آسایش و آرامش مردم را به مخاطره می اندازند.


تکفیری ها وگروهک تروریستی داعش ادعای اسلام و ایمان دارند،در حالی که نزد کفار آموزش دیده و می بینند .آنان اقدامات خشونت بار خود بهانه حضور و دخالت کفار در بلاد اسلامی را فراهم می کنند.


افراطی گری و قتل و غارت ،ایجاد ناامنی و از بین بردن ثبات،درهیچ مذهبی از مذاهب اسلامی جایگاهی ندارد ومورد تایید اسلام نیست.


آری ! جریان پلید وزشت تکفیری وگروهک های تروریستی ونامشروع ،ترفند و توطئه ونقشه شوم استکبار و دشمن مشترک است که افرادی جاهل ونابخرد وافراطی را به عناوین مختلف تحریک نموده وبه نام جهاد و شهادت در راه خدا و وعده بهشت، فرا می خوانند .این گروه های جوانان ما را پس از آموزش نظامی وتروریستی به میدان کارزار می برند،وبا مال وثروت وسلاح مسلمانان امت اسلام را به جان هم انداخته ،و امنیت وثبات کشورهای اسلامی را بی ثبات ونا امن کرده اند.هذف وبرنامه کفار ودشمن مشترک شیعه وسنی و به زیر سلطه آوردن سران کشورهای اسلامی وبه یغما بردن منابع گران بها وثروت های آنان است.


گروه تکفیری وتروریستی موسوم به داعش از حد و حدود شرع اسلام گذشته، خون ومال وناموس امت اسلام را مباح دانسته، وبه اسلام ومسلمانان لطمه بزرگی وارد کرده است .

  آنان مرتکب قتل وغارت وفساد وناامنی وحرج ومرج وبی ثباتی در ممالک اسلامی از جمله سوریه وعراق و...شده اند ،وبه گونه ای چهره اسلام را زشت وخشن به جهانیان معرفی کرده اند .در نتیحه اقدامات خشونت بار این گروه،مردم غیر مسلمان،مسلمانان را تجاوزگر می پندارند واز آنها می هراسند.به همین جرم بزرگ است که داعشیان ،اهل بغی هستند ورویارویی ومقابله با آنان لازم و واجب است.


لذا بر امت اسلامی لازم و واجب است که امر خدا را اطاعت کرده وبا اعتصام به حبل الله(قرآن کریم) وبا محوریت قرار دادن آن با هم متحد ومنسجم باشند، تا دشمن مشترک مایوس وناکام ونابود گردد.این اتحاد وانسجام به منظور برادر بودن ودست به دست هم دادن ویکی بودن ماست.


آری. در عصر حاضر استکبار جهانی در راس آن ها آمریکا و اسرائیل جهان اسلام را تهدید می کند.


   مسلمانان در سایه دین مبین اسلام به برادری رسیدند و با محوریت قرآن و با تمسک به سیره نبوی،متحد شدند .خداوند تعالی می فرماید:{انماالمومنون اخوه} حجرات ،1.بدرستی که مومنان برادران همدیگرند.

   درحدیثی ،مسلم از ابوهریره از رسول خدا نقل کرده است : المسلم اخوالمسلم.مسلمانان برادران مسلمان است. پیروان مکتب اسلام واندیشمندان دینی ومنادیان وحدت،دربین مسلمانان ندای برادری سر دادند وبر مشترکات دینی تاکید کردند .

  امت اسلامی در جهان اسلام در برابر کفر واستکبار ایستاد.چون اعتصام به حبل الله و تمسک  به قرآن کریم وعمل به سیره پیامبر اکرم اسلام کلید نجات ومجد و عظمت وشوکت واقتدار مسلمانان دانستند.

  در عصر کنونی بیداری اسلامی در سراسر جهان اسلام به اوج خود رسید، اما استکبار با هزاران ترفند به عناوین مختلف و با روشن کردن آتش تفرقه و با به جان هم انداختن مسلمانان در پی جدا کردن امت اسلامی است.در این میان غربی ها توانسته اند از طریق سران کشورهای اسلامی آتش کینه وکدورت وبغض وعداوت را در بین امت اسلام شعله ور سازند و به هدف خود برسند.متاسفانه گروهی از مسلمانان ناآگاه و افراطی هم با نقشه کفار با پای خود بدون تفکر واندیشه به سوی هلاکت وبدبختی پیش رفتند، غافل از این که خداوند سبحان می فرماید {ولاتلقوا بایدیکم الی التهلکه} خود را به دست خویش به هلاکت نیافکنید.


   باید دانست که جنگ اصلی بین اسلام وکفر واستکبار است. ما باید حول همین محور، متحد شویم واز تفرقه بپرهیزیم، زیرادر اثر تفرقه و قتل وغارت و ویرانی،کیان رژیم اشغال گر وغاصب اسرائیل ،مستحکم می شود.کسانی که خود را پیرو قرآن ورسول الله (ص) می دانند باید دارای این ویژگی باشند که خداوند منان می فرماید:{اشداء علی الکفار رحماء بینهم} فتح ،29. در برابر کفار تند وسرسخت وبایکدیگر مهربان ودلسوزند وجنگ را به زیان اسلام ومسلمانان وبه نفع دشمنان دین پیش نبرند.

محقق: مولوی عبدالواحد خواجوی ، امام جمعه اهل سنت شیراز
تایپ وتنظیم: محمدنژاد
مجموعه مقالات کنگره جهانی جریان های افراطی وتکفیری از دیدگاه علمای اسلام

مطالب مرتبط:

تخریب مسجد در صحرای نقرب توسط رژیم صهیونیستی

 

شهردار لندن : ترامپ بزرگترین نمونه یک تهدید رو به

 

قدردانی آمریکا از ایران

 

ارسال بیانیه‌های تهدیدآمیز نئونازی‌ها علیه مهاجران

 

جشنواره «جنگ آرد» با شرکت صدها گردشگر و شهروندان ی

سازمان ملل درباره جنایات علیه مسلمانان روهینگیا تح

امام ابوحنیفه از دیدگاه دیگران

A

توصیه های رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور به حجاج ایران

حضور 6هزار عضور گروه های تروریستی در مرز افغانستان

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات