ادامه مطلب...

اساس نیوز ؛  ماری- شیرین ینر، هنرمند ۲۴ سالۀ ساکن پاریس که با نام هنری «Maeril» نیز مشهور است، معتقد است که بهترین راه برخورد با فرد اسلام‌هراسی که به آزار مسلمانان می‌پردازد، نادیده گرفتن اوست.

ادامه مطلب...

اساس نیوز،عبدالقیوم شکاری : بالاخره بعد از چند روز لاف زنی و تهدیدات رسانه ای، حمله موشکی آمریکا با همراهی انگلیس و فرانسه به اهدافی در سوریه انجام شد .

ادامه مطلب...

اساس نیوز : به دنبال ادعای گروه های مسلح سوری مبنی بر حمله شیمیایی در دومای سوریه، ایران، سوریه، آمریکا و فرانسه به این اتهام واکنش نشان دادند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز - حجت الاسلام تجریشی: «متهم کردن به وهابی بودن، برای از اعتبار انداختن‌ در افکار عمومی شیعیان یا برخی اهل ‌سنت ممکن است مفید باشد، ولی کاملاً در پازلی است که طراحی غربی و رضایت سعودی پشت آن خوابیده است. خاندان فاسد سعودی از خدایش است که همه اهل ‌سنت در سبد فرقه وهابیت - که پناهش آل‌سعود است - قرار گیرند ...».

ادامه مطلب...

اساس نیوز : آخر هفته گذشته در سرتاسر بریتانیا، نامه‌هایی در پاکت سفید با تمبر ارزان قیمت به خانه‌ها فرستاده شد که موجب نگرانی جامعه مسلمان بریتانیا شده است. در نامه‌های مذکور نوشته شده که روز ۱۴ فروردین/۳ آوریل «روز تنبیه یک مسلمان» است و اعمالی از قبیل کشیدن روسری از سر یک زن ۲۵ امتیاز، کشتن یک مسلمان ۵۰۰ امتیاز و منفجر کردن یک مسجد ۱۰۰۰ امتیاز خواهد شد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز - بهروز قزل: حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، به دنبال گمانه زنی هایی برای سفر به ترکمنستان در هفته های اخیر، بالاخره در روزهای آغازین سال 1397 به عشق آباد عزیمت کرد. این سفر، هر چند بیش از چند ساعت به طول نیانجامید، اما از جهت های مختلفی متفاوت و قابل تأمل است. این سفر و دیدار چند ساعته بین رؤسای دو دولت همسایه، از جوانب مختلفی قابل بررسی است که در این نوشتار، به جوانب منحصر به فرد موضوعاتی مانند آزادی زندانیان ایرانی، محرک های ویژه مؤثر بر سازوکار تصمیم گیری در سیاست خارجی ترکمنستان در این مورد (و موارد مشابه) و در نهایت، زمینه و چشم انداز اجتماعی رفتار متقابل ایران و ترکمنستان اشاره خواهد شد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : تاریخ حضور مسلمانان در چین به اندکی بعد از وفات پیامبر گرامی اسلام (ص) باز می گردد، بازرگانان عرب با خود اسلام را به چین بردند و عرب ها و فارس ها مناطقی را در شهرهای چین همچون گوانگژو، یانگچو، چوانچو و ... را ایجاد و با حفظ

دین خود و پایبندی به قوانین چین با چینی های وصلت کردند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز – روزنامه"milligazete" به قلم"ABDÜLKADİR ÖZKAN": در مطالب مختلف سعی کردم دقت ها را به این مسئله جلب نمایم که اشتباه نخواهد بود اگر جنگ های افغانستان, یمن, عراق و سوریه را بعنوان جنگ جهانی سوم توصیف نماییم.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: استاد اهل سنت دانشگاه و نویسنده شاخص ترکمن، بر معرفی شاخصه های رحمانی دین اسلام با برخورداری از یک رسانه قوی تاکید کرد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : سال 1396 با همه وقایع تلخ و شیرین آن به پایان رسید .در سال گذشته درگیری درونی جامعه اسلامی در مناطق مختلف ادامه پیدا کرده و جنبه های نگران کننده تری از خودمشغولی مسلمانان رویت شد .

آخرین تحلیل ها و مقالات

کانال تلگرام اساس نیوز