ادامه مطلب...

اساس نیور : تاریخ حضور مسلمانان در چین به اندکی بعد از وفات پیامبر گرامی اسلام (ص) باز می گردد، بازرگانان عرب با خود اسلام را به چین بردند و عرب ها و فارس ها مناطقی را در شهرهای چین همچون گوانگژو، یانگچو، چوانچو و ... را ایجاد و با حفظ دین خود و پایبندی به قوانین چین با چینی های وصلت کردند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: تنش میان پادشاه عربستان و ولیعهد این کشور در حال افزایش است. نگرانی ملک سلمان از احتمال کودتای پسرش محمد بن‌سلمان در سفر او به مصر به اختلاف‌های میان پدر و پسر دامن زده است.

روزنامه گاردین روز گذشته در گزارشی اختصاصی در ارتباط با اختلاف‌های پادشاه و ولیعهد عربستان خبر داد که تنش میان ملک سلمان و پسرش پیش از این هم بر سر جنگ یمن و قتل جمال خاشقجی وجود داشته و در پی سفر اخیر پادشاه عربستان به مصر تشدید شده است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :چندی پیش  جمعی ازعلمای سوری  سفری به اهل سنت خراسان رضوی داشته  و مهمان حوزه علمیه احناف خواف بودند. دراین دیدار دکتر محمد البخیت مدیر آموزشی حوزه های علمیه سوریه ضمن اظهار خوشنودی ازسفر به ایران، طی سخنانی درتحلیل مسائل کشورش گفت: شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که چرا سوریه به این وضع افتاد و چرا مردم سوریه دچار این همه مصیبت شدند. واقعیت این است که ما در کمال آرامش زندگی می کردیم و گمان می بردیم که  در آینده نیز همین گونه خواهیم بود.

ادامه مطلب...

اساس نیوز ،عبدالقیوم شکاری: پادشاهی عربستان سعودی در سه سال اخیر، تحولات پرسرعتی را در عرصه های اقتصادی و فرهنگی تجربه کرده است .

ادامه مطلب...

اساس نیوز: جای بسی شگفتی و تعجب است ملتی که به جهانیان درس تمدن و تهذیب آموخته بود امروز چرا غیر مهذب و غیر متمدن شده است؟

 ملتی که دیروز شاهان جهان، پای عظمتش را می‌بوسیدند و شیران و درندگان در برابرش سر تسلیم خم می‌کردند چه شد که امروز از موش و مور وحشت دارد؟ کسانی که آن روز به خاطر اسلام با کمال فراخ دلی و لبخند ‌به لب و عاشقانه به استقبال مرگ می‌رفتند، امروز از همهمة کافران می‌ترسند. بدیهی است که این دگرگونی بدون علت نیست.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: عادی سازی مناسبات کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با اسرائیل با سرعتی بسیار بیشتر از گذشته ،در مسیر پرتلاطم خود رو به جلو حرکت می کند.

 اجازه دهید برای ورود مناسب تر در این موضوع سخنان اخیر یک مقام آمریکایی را به نقل از خبرگزاری آناتولی ذکر نماییم.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : مبحث فرقه ناجیه یکی از مسائلی است که به کرات در بین محدثان فریقین طرح و مورد بررسی و شرح قرار گرفته است .

   بحث اساسی در این زمینه تشریح حدیثی منصوب به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم است .در این حدیث رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم با ذکر تفرق و چنددستگی که در آینده امت اسلامی پدید خواهد آمد، خاطرنشان می کنند که از میان فرقه های مختلف تنها یک گروه هستند که بر معارف اصیل اسلامی باقی مانده و در روز قیامت از اهل بهشت خواهند بود . ایشان می فرمایند در نقطه مقابل، به غیر از این فرقه سایر گروه ها راهی دوزخ خواهند شد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : پس از موج اسلامگرایی در سال‌های اخیر در جهان عرب، برخی محافل رسانه‌ای از کمرنگ شدن جریان موسوم به اسلام سیاسی سخن می‌گویند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :شیخ احمد الطیب، مفتی اعظم و امام جماعت دانشگاه و مسجد الازهر مصر، مسلمانان ساکن غرب را به تبعیت از قوانین جامعه میزبان و ادغام در آن کشورها دعوت کرد.

شیخ الازهر که به مناسبت حضور پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در امارات عربی متحده سخن می‌گفت، همچنین از مسلمانان کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا خواست تا مسیحیان هموطن خود را «در آغوش بگیرند.» وی مسیحیان منطقه را شهروندان ملت‌های خاورمیانه توصیف کرد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :خروج نیروهای اشغالگر خارجی از افغانستان خواستۀ تمام مسلمانان و انسان‌های آزاده است.

آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز