ادامه مطلب...

اساس نیوز :در یک قرن گذشته و با آغاز افول تمدن اسلامی دیدگاه ها و نظریات مختلف علمی در زمینه دلایل دوری دنیای اسلام از دوره عظمت و شکوه مطرح شده است.

دیدگاه ها و نظریات ارائه شده در زمینه دلایل پسرفت جامعه اسلامی از دو رهیافت درون نگر و برون نگر و در زاویه ای کاملا متفاوت تلاش داشته اند به تشریح شرایط موجود بپردازند .در رهیافت درون نگرانه تلاش شده است نقش عوامل داخلی در ایجاد شرایط کنونی مورد تاکید قرار گیرد.بر این اساس صاحب نظران اعتقاد دارند که برای رهایی از وضعیت نابسامان کنونی، ایجاد تغییرات ساختاری و بنیادی در درون امت اسلامی یک ضرورت اساسی و سنگ بنای آغاز دوره ای جدید در تمدن سازی اسلامی است .

ادامه مطلب...

اساس نیوز: استاد اهل سنت دانشگاه طی سخنرانی درخود در دانشگاه کردستان دلایل اسلام گریزی و اسلام ستیزی از سوی جوانان مسلمان را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز، دکتر مراد یوسفی در ابتدای سخنانش با بیان این مطلب که ما باورهای  خود را از دست داده ایم گفت: امروز در کمال تاسف مقوله ای به نام خود باوری از جامعه رخت بربسته است. جوان مسلمان به خاطر هجمه ها و تبلیغات منفی که در فضای مجازی انجام می شود به باورها، اعتقادات و دین الهی افتخار نمی کند؛ اما وقتی سخنی از چهره های تاثیرگذارغربی پیش می آید با استقبال و علاقه نسل جوان ما روبرو می شود. هنگامی که در جلسه دینی حدیثی از نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله وسلم نقل می گردد آن حدیث از نگاه برخی مخاطبان جوان  کم اهمیت جلوه می کند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :یک رسانه عبری زبان با استناد به سند درز یافته از وزارت خارجه رژیم صهیونیستی، جزئیات "معامله قرن" را فاش کرد که طبق این سند کشور "فلسطین جدید" بدون در اختیار داشتن ارتش و سلاح تشکیل خواهد شد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : از سال‌ها پیش تاکنون اخبار و گزارش‌ها مربوط به آزار و اذیت مسلمانان در چین به‌ویژه ترکستان شرقی به گوش می‌رسد؛ از انواع سرکوب و نابرابری و نقض آزادی‌های دینی و اجتماعی و تلاش برای برگرداندن مسلمانان از اسلام و...

ادامه مطلب...

اساس نیوز: دین چیست؟ فلسفه و شان نزول آموزه های دینی برای زندگی نوع بشر کدام است؟ این موارد در زمره مهم ترین مسائلی است که در مکاتب و دیدگاه های مختلف مورد بررسی و واکاوی علمی صاحب نظران قرار می گیرد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : تنوع و تکثر فرهنگی و نژادی یکی از ویژگی های عمومی جوامع بشری در مناطق مختلف است .انسان امروز محکوم به تحمل تنوع های ایجاد شده در محیط پیرامونی است و سخن گفتن از جامعه ای یکدست متناسب با شرایط روز زندگی ما نیست.

ادامه مطلب...

اساس نیوز:"دیوید هیرست نویسنده‌ی آمریکایی مقاله‌ای منتشر کرده است که در آن از «موج دوم» بهار عربی می‌گوید که هم‌اکنون کشورهای سودان و الجزایر را در می‌نوردد. نویسنده این مقاله را در سایت میدل ایست تحت عنوان «آیا بهار عربی دیگری در راه است» منتشر کرده است. مصر محک انقلاب خاورمیانه است و امید به سرنگونی دیکتاتوری در این کشور بسیار زیاد است.  

ادامه مطلب...

اساس نیوز،معاویه دهواری: اگر بخواهيم كسانی را كه به مسائل اختلافی دامن می‌زنند تقسيم يا معرفی كنيم، به صورت كلی به چهار گروه تقسيم می‌شوند:

ادامه مطلب...

اساس نیوز،دکتر جلال جلالی زاده : پاپ، پای رهبران طرف‌های درگیر در جنگ داخلی سودان جنوبی را بوسید.

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیکهای جهان روز پنجشنبه در حرکتی نمادین پای رهبران طرف هایی را که در جریان جنگ سودان جنوبی با یکدیگر درگیر شده بودند بوسید.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :در هفته های اخیر با گسترش اعتراضات در الجزایر و سودان که در نهایت به کناره گیری رهبران این دو کشور منجر شد، برخی از صاحب نظران بر این اعتقادند که موج جدید خیزش مردمی در دنیای عرب به راه افتاده است.

آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات