ادامه مطلب...

اساس نیوز ،عبدالقیوم شکاری :عقلانیت از جمله واژگانی است که مانند سایر مفاهیم رایج در علوم انسانی اسیر برداشت ها و نگاه های متفاوت فکری و نظری شده است .بر اساس همین شرایط ارائه تعریفی مورد توافق از این واژه مشکل و تا حدی غیر ممکن می نماید .

ادامه مطلب...

اساس نیوز : شیخ الازهر در یک سخنرانی در جمع مسلمانان سنگاپور گفت: مسلمانان باید اختلاف ها را کنار بگذارند و پرونده اختلاف های شیعه و اهل سنت نیز باید بسته شود.

ادامه مطلب...

اساس نیوز،عبدالقیوم شکاری : در روز 14 خرداد ماه در جریان یک عملیات انتحاری در حاشیه نشست شورای عالی علمای افغانستان (در تالار لویی جرگه) کابل دست کم 8 تن کشته شدند .

این نشست با هدف محکوم کردن حملات تروریستی و حرام دانستن عملیات انتحاری و درخواست برای صلح میان شبه‌نظامیان افغانستان و دولت کابل برگزار شده بود.

ادامه مطلب...

اساس نیوزبهروز قزل: هفده سال از حضور مستقیم نیروهای خارجی در افغانستان می گذرد. در این مدت، چندین انتخابات در این کشور برگزار شده است. همایش ها و نشست های بین المللی مختلفی با موضوع صلح برای افغانستان یا کمک به بازسازی این کشور برپا شده و ایده های مختلفی برای تأمین آینده آرام شهروندان افغان مطرح شده است. در طی این سال ها، هر روز آمار متنوعی از کشته و یا دستگیر شدن نیروهای جهادی و تندرو ارائه شده و حتی، قراردادهای بلندمدت همکاری برای تأمین امنیت منعقد شده است. اما چرا با تمام این تحولات، افغان ها همچنان روی آرامش را نمی بینند؟ و چرا نام افغانستان هنوز هم تداعی کننده پدیده هایی مانند تروریسم، عملیات انتحاری، حرکت های تندرو جهادی، بی ثباتی و کشته شدن شهروندان بیگناه است؟

ادامه مطلب...

اساس نیوز: این روزها مصادف با ایام ضربت خوردن  و شهادت خلیفه چهارم حضرت علی مرتضی کرم الله وجهه است .بدون شک قتل ایشان به همراه ترور خلیفه دوم مسلمانان ، حضرت عمر فاروق رضی الله عنه از تلخ ترین وقایع صدر اسلام بوده و این تحولات تاثیرات ناگواری بر سرنوشت و مسیر حرکت بعدی امت اسلامی گذاشت .

ادامه مطلب...

اساس نیوز :ایران هراسی و فضاسازی گسترده رسانه ای برای تبدیل ایران به عنوان مهم ترین دشمن اعراب، یکی از روند های جاری در سال های اخیر بوده است .در این مسیر روزانه در فضای رسانه ای کشورهای عربی دهها مطلب و فیلم منتشر می شود .

صابر الدقاسمه نویسنده و مقاله‌نویس مشهور اردنی روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۷  در مقاله ای ، به بررسی این روند پرداخته است .ذیلا مقاله این نویسنده عرب به خوانندگان اساس نیوز تقدیم می گردد:

ادامه مطلب...

اساس نیوز عبا آخوند محمدنژاد: یکی از مهمترین جریان های تکفیری، فرقه انحرافی وهابیت است که از زمان ظهور آن در قرن دوازده هجری، قتل و کشتار و خشونت به نام دین در جهان اسلام نهادینه شد. محمدبن عبدالوهاب با تکفیر کردن دیگران و به کمک آل سعود توانست فرقه وهابیت را تاسیس کند وهمه مسلمانانی که با عقیده خود مخالف می دید را، کافر دانست وبه جنگ با آنان پرداخت. جالب این است که بیشتر کشته شدگان دوره اول وهابیت، از هم کیشان خود عبدالوهاب بود. آنچه که در پی می آید نیم نگاهی به جنایات و وحشی گری های وهابیت بر مسلمانان است.

ادامه مطلب...

اساس نیوزفاروق محمدی*: در حال حاضر، اگر ادعا شود که اساسا چیزی به نام «داعش: دولت اسلامی عراق و شام» وجود ندارد، شاید چندان بیراه نباشد؛ چرا که این دولت خودخوانده، تمام قلمرو ادعایی خود را در عراق و سوریه از دست داده است. اما آیا این به معنای پایان کار داعش است؟ و آیا این گروه یا جریان، پس از این خطری برای جوامع و دولت ها نخواهد داشت؟ به نظر نمی رسد که پاسخ به این سوال به سهولت قابل ارائه باشد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز ،عبدالقیوم شکاری : دین مجموعه آموزه هایی است که از طرف خداوند متعال و بواسطه پیامبران الهی برای هدایت نوع بشر نازل شده است .

ادامه مطلب...

اساس نیوز-روزنامه «birgun»: ترامپ به هر دلیلی هم که سفارت آمریکا را به شهر بیت المقدس انتقال داده باشد معلوم است که وی از غلیان های منطقه بی اطلاع است و حتی اگر در این زمینه به او هشداری داده شده باشد توجهی به آنها نکرده است.

آخرین تحلیل ها و مقالات

کانال تلگرام اساس نیوز