ادامه مطلب...

اساس نیوز :شیخ عبدالکریم محمدی از علمای شاخص اهل سنت جنوب کشور اخیرا در سخنانی به تبیین ضرورت های حفظ وحدت در جامعه پرداخته است.

ادامه مطلب...                  
اساس نیوز: تصاویر دردناک کشتار مسلمانان در سرتاسر دنیا همان قدری که دل ما را بدرد می آورد، برای عده‌ای در دنیای امروز دلپذیر و خوشایند است.

  ادامه مطلب...                  


اساس نیوز : شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید، صبح روز یکشنبه (16 تیر 1398) در درس ترجمه و تفسیر قرآن مجید در مسجد جامع مکی زاهدان، با انتقاد شدید از ظلم و تبعیض دولت چین در حق اقلیت مسلمان این کشور، سکوت کشورهای اسلامی و سازمان‌های جهانی به این ظلم را «جنایت» دانستند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : بررسی روند های عمومی چند دهه اخیر حکایت از این دارد که جامعه و تمدن اسلامی در یک سراشیبی ضعف و آشفتگی قرار گرفته است .اسلام دین پاک خداوندی از ابتدای پیدایش با جان فدائی و از خود گذری پیروان آن رشد کرده و جهانگیر شده است و همیشه با شمشیر از آن دفاع شده است بر هیچ کس و به هیچ کشوری با شمشیر قبولانده نشده ولی در مقابل کفار و دشمنان و ملحدین با شمشیر و با از خود گذشتن از آن حفاظت شده است.

ادامه مطلب...       

اساس نیوز : شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، صبح امروز (چهارشنبه 5 تیر 1398)، در نخستین کنفرانس بین‌المللی «ظرفیت‌های راهبردی آموزه‌های اسلام در تحقق همزیستی مسالمت‌آمیز» که در دانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به ظرفیت بالای دین اسلام در زمینه زندگی مسالمت‌آمیز در جوامع، از این دین به‌‌عنوان دین تعامل، رحمت، عقلانیت و عدالت یاد کردند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز ،عبدالقیوم شکاری* :تعقل و دور اندیشی در امور از جمله سفارش های مستمر دین اسلام و بزرگان دینی ماست.

واژه عقلانیت از ریشه عقل گرفته شده است .بر اساس این ریشه شناسی می توان انتظار داشت که ارائه هر گونه تعریفی از این مفهوم باید با عقل و خردورزی انسان همزاد باشد .در ساده ترین تعریف، عقلانیت به استفاده از عقل و خرد برای رسیدن به شناخت اطلاق می گردد .بر این اساس، معیار مهم شناخت نظری و عملی انسان باید محاسبات عقلانی و سنجش ابعاد اعمال با ترازوی خردوزی باشد .

ادامه مطلب...

اساس نیوز : طرح معامله قرن و تلاش دولت ترامپ برای عملی شدن اجزاء و بخش های مهم آن یکی از مهم ترین اخبار مرتبط با خاورمیانه در ماه های اخیر بوده است.

   ادامه مطلب...            

اساس نیوز به نقل از اصلاح وب : چین از سرکوب اویغورها دست نمی‌کشد. حکومت چین الگوی خطرناکی‌ به دست داده از اینکه چگونه می‌توان از بهانه «تروریسم» برای توجیه رفتارهای اقتدارگرایانه بهره جست.

ادامه مطلب...                           

اساس نیوز : فروپاشی و اضمحلالی که در قرون اخیر گریبانگیر امّت اسلامی گردید به عوامل علمی، اقتصادی و سیاسی بسیاری بر می گرد. امّا فقدان تربیت صحیح و اخلاق مستحکم معلول ناکارآمدی فوق العاده شیوه های تربیتی است که اوّلین آنها زنان و مادران پوچ و خرافی و محیط بسته و بی محتوای خانه و خانواده بوده است.

ادامه مطلب...                                 

اساس نیوز: مولوی ابراهیم با خدا در مراسم اعتکاف مسجد جامع احناف خواف طی بیاناتی به تشریح مبانی و زمینه های آسیب پذیری نسل جوان پرداخت. اساس نیوز فراز های مهم سخنان این عالم اهل سنت را تقدیم کاربران خود می نماید.

آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات