ادامه مطلب...

Asasnews:در آبان ماه سال گذشته (1396) برای نخستین بار محمد بن سلمان ولیعهد عربستان از بازگشت این کشور به سمت اسلام معتدل سخن راند.

ادامه مطلب...

Asasnews:پیامبر بزرگوار اسلام در دوران حیات مبارک  خود نسبت به گروهی که در جامعه اسلامی اقدام فتنه انگیزی می کنند هشدار داده بودند.

ادامه مطلب...

Asasnews: با اوج گیری تحولات پر هزینه در بلاد اسلامی و تشدید خودمشغولی گروه های مسلمان ایده "ضرورت رنسانس اسلامی" به یک ایده مطح در بین صاحب نظران مسلمان تبدیل شده است .
 اینکه این ایده تا چه اندازه ضرورت دارد و وضعیت کنونی دنیای اسلام جه شباهت هایی به دوره قرون وسطی در اروپا دارد مساله ای است که در این چارچوب قابل بررسی است .

ادامه مطلب...

Asasnews:مولانا محمد حسین گرگیج امام جمعه اهل سنت آزاد شهر در سخنرانی دیروز (12مرداد ماه) خود در نماز جمعه خواستار تقویت همدلی و اتحاد کشورهای اسلامی برای مقابله با دشمنان اسلام شد .

ادامه مطلب...

Asasnews : اسلام دین پاک خداوندی از ابتدای پیدایش با جان فدائی و از خود گذری پیروان آن رشد کرده و جهانگیر شده است و همیشه با شمشیر از آن دفاع شده است بر هیچ کس و به هیچ کشوری با شمشیر قبولانده نشده ولی در مقابل کفار و دشمنان و ملحدین با شمشیر و با از خود گذشتن از آن حفاظت شده است.

ادامه مطلب...

Asasnews:هر چند استعمار (در شکل و شمایل سنتی) خود را از سرزمین های اسلامی کنار کشیده است اما استعمار فکری را جانشین خود ساخته و طرفدارانی برای خود جلب نموده است تا در منحرف کردن فرهنگ واخلاق مسلمانان از آنان بهره مند شود . استعمار، در حالی از مرزهای کشورهای مسلمان خارج شد که مطمئن بود اهدافش دنبال می شود.

ادامه مطلب...

Asasnews :در عصر جدید که عصر ارتباطات نامیده می‌شود وجود ماهواره‌ها با پخش برنامه‌های مبتذل و منحرف‌کننده، سایت‌های غیراخلاقی، وفور شبکه‌های منحط اسلام‌ستیز و از همه بدتر استفادۀ نامشروع و خلاف فرهنگ دینی و اجتماعی از موبایل و ارائه مطالب ضددینی توسط اسلام‌ستیزان، همه و همه ناهنجاری‌ها و نابسامانی‌هایی هستند که ذهن، فکر و استعداد نسل جوان ما بالخصوص دانشجویان را شدیداً تهدید نموده و بسیاری از جوانان و نوجوانان دختر و پسر را در دام مفسده‌های ویرانگر اخلاقی و اعتقادی گرفتار کرده است!

ادامه مطلب...

Asasnews:انسانها در طول تاریخ در مواجهه با پدیده تفاوت و تنوع نژادی و فرهنگی دو رویکرد متفاوت را اتخاذ کرده است .رویکرد اول تلاش برای حذف فرهنگ یا دیدگاه مخالف و رویکرد دوم تلاش برای مدارا و انطباق با تنوع ایجاد شده در جامعه انسانی است .

ادامه مطلب...

Asasnews:خبرگزاری رویترز در روزهای گذشته در گزارشی اعلام کرد که  دولت ترامپ برای ایجاد یک ناتوی عربی(ائتلاف نظامی ) با حضور شش کشور عربی حاشیه خلیج فارس به همراه اردن و مصر برای مقابله با ایران در حال برنامه ریزی است.

ادامه مطلب...

Asasnews:در حال حاضر جهان اسلام با مشکلات و حوادث گوناگونی روبروست ،سعی و کوششی که در این مورد صورت می گیرد ، عینا همانند معالجه شخصی است ، که بر جسمش دانه های متعدی بروز کرده و آن شخص به جای این که به فکر اصلاح خون و معالجه درون خویش گردد ،می خواهد با استعمال داروهای موضعی سطحی و خارجی آن دانه هارا از بین ببرد.

آخرین تحلیل ها و مقالات

کانال تلگرام اساس نیوز