ادامه مطلب...

"نیویورک‌تایمز، روزنامه آمریکایی، به‌نقل سه مقام آگاه، گزارش داده، فروردین ۱۳۹۶، دو تاجر بین‌المللی، جرج نیدر ِ. لبنانی-آمریکایی و جوئل زملِ استرالیایی-اسراییلی به مقاماتی از عربستان‌، پیشنهاد داده‌ بودند، در ازای دریافت دو میلیارددلار، می‌توانند اقتصاد ایران را خراب کنند. آن‌ها به عربستانی‌ها می‌گفتند برجام به ایران توان مالی خوبی داده و آمریکا هم دیگر دنبال کاهش توان مالی ایران نیست، پس باید خودمان کاری کنیم. دو تاجر به نزدیکان بن سلمان می‌گویند این‌کار‌ها از دست‌شان برمی‌آید: ساختن اکانت‌های جعلی در شبکه‌های اجتماعی برای راه‌انداختن تظاهرات در ایران، پیداکردن دارایی‌های نیروی‌قدس سپاه در جهان، هیاهو بر سر اتهامات ساختگی یا واقعی علیه مقام‌های ایران برای اختلاف‌ افکنی. سعودی‌ها می‌پرسند که «آیا ترور هم می‌توانند بکنند؛ مثلا قاسم‌سلیمانی را» که این دو تاجر پس‌از مشورت با وکیلان‌شان جواب می‌دهند ما خودمان نمی‌کنیم، اما می‌شناسیم کسانی را که کارتان را راه‌بیندازند"

ادامه مطلب...

اساس نیوز :یادداشت زیر در کانال تلگرامی محمد رسول الله اهل سنت ارومیه منتشر شده است .اساس نیوز بدون هیچ گونه دخل و تصرفی این مطلب را تقدیم کاربران خود می نماید.کاربران سایت می توانند نقطه نظرات خود در زمینه مباحث این یادداشت را با ما در میان بگذارند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز،عبدالقیوم شکاری : چند روز قبل با امام جمعه اهل سنت یکی از شهرهای خراسان هم صحبت شدم .این عالم شاخص اهل سنت تاکید داشت که یک جریان خطرناک در حال تخریب و تضعیف باورهای دینی جوانان مسلمان است .

ادامه مطلب...

اساس نیوز ،احمد ریسونی :بیش از نیم قرن است که مملکت عربستان سعودی با توجە بە امکانات اقتصادی حاصل از نفت و موقعیت جغرافیایی در راستای رسیدن بە مقامی شامخ در زمینەهای فرهنگی، دعوی و سیاسی تلاش می‌کند و توانستە تمام جهان را بە طور عموم درنوردد و جهان اسلام را بە طور ویژەای تحت الشعاع قرار دهد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز،جمال خاشقجی : اخیراً در اینترنت به گزارش «آزادی در جهان» در سال ٢٠١٨ نگاه می‌کردم که توسّط خانه‌ی آزادی منتشر شده بود و [جمال این آرزو را] به گور برده بود. در جهان عرب فقط یک کشور وجود دارد که به عنوان یک کشور «آزاد» معرّفی شده است. آن کشور تونس است. اردن، مراکش و کویت در جایگاه دوّم قرار دارند که به عنوان کشورهای «نسبتاً آزاد» شناخته شده‌اند. سایر کشورهای عربی به عنوان کشورهای «غیر آزاد» معرّفی شده‌اند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : هفته گذشته متن تحقیقی خوبی تحت عنوان میثاق امت در فضای مجازی فعالان اهل سنت منتشر شد .در این متن سه قسمتی ، تلاش شده است مبانی فقه سیاسی اسلام با تاکید بر فقه و منابع اهل سنت و جماعت مورد بررسی قرار گیرد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز،عبدالقیوم شکاری* : منازعه و تقابل اسلام با محیط اطراف در ابعاد ایدئولوژیک ،اقتصادی و نظامی تاریخی به گستره حیات دین ما دارد .

ادامه مطلب...

اساس نیوز: اگر بخواهیم بدنیال کلید واژه ای پرتکرار در فضای مناسبات بین المللی در دو دهه گذشته باشیم بدون شک عبارت" مبارزه با تروریسم"در رده های بالای جدول واژه های بین المللی قرار می گیرد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز،عبدالقیوم شکاری :خداوند متعال در آفرینش انسان ها تنوع و تکثر قابل ملاحظه ای را قائل شده است .در قرآن کریم با اشاره به این تنوع و تکثر آمده است که "  يَا أَيُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاكُمْ مِنْ ذَكَرٍ وَأُنْثَىٰ وَجَعَلْنَاكُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا ۚ إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ ۚ إِنَّ اللَّهَ عَلِيمٌ خَبِيرٌ (سوره حجرات آیه 13 )

ادامه مطلب...

اساس نیوز،ولی‌الله رفیعی:جماعت تبلیغی بزرگترین، پرنفوذترین و پرجمیعیت‌ترین نهضت اسلامی در جهان است که در ١۵٠ تا ١۶٠ کشورِ جهان‌ ـ‌تقریبا همه کشورهای جهان‌ـ فعالیت دارد.

آخرین تحلیل ها و مقالات

کانال تلگرام اساس نیوز