ادامه مطلب...

اساس نیوز  : دو سال بعد از شکست گروه موسوم به دولت اسلامی داعش در عراق، نشانه های فزاینده ای وجود دارد که این گروه درحال تجدید قوا در این کشور است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : پنجم دسامبر سالگرد تولد بومیپول آدولیاده (باميبول ادوليادج Bhumibol Adulyadej) پادشاه فقید تایلند تعطیل رسمی و به عنوان روز پدر در این کشور نامگذاری شده است. وی از جایگاه بسیار ارزشمندی نزد عموم مردم تایلند و اقلیت مسلمان این کشور برخوردار است.

ادامه مطلب...


اساس نیوز : مسجد «عیدگاه» به عنوان بزرگ ترین مسجد چین و آخرین مکانی که هویت اسلامی خود را در سال های اخیر حفظ کرده بود در پی سرکوب های سیستماتیک دولت پکن علیه مسلمانان تبدیل به خانه ارواح شده است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز به نقل از beloitdailynews ، امامان جماعت در مسجد جینزویل در ایالت ویسکانسین جنوبی آمریکا همسایگان خود را به هدف شناخت دین اسلام و جایگاه آن در تاریخ آمریکا، به مسجد دعوت کردند. در این مراسم صالح ایرچن رهبر جامعه اسلامی و دامادش ابراهیم جوتمود، امام جماعت مسجد برای مردم صحبت خواهند کرد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : هانا علی، دختر محمدعلی کلی در نامه‌ای از واقعه خونین اورلاندوی فلوریدا که دو روز پس از تشییع جنازه پدرش اتفاق افتاد ابراز تاسف کرده و نوشت: مراسم تشییع جنازه پدرم به جشنی برای زندگی او تبدیل شده بود که در آن رهبران جهان و شخصیت‌های مذهبی از ادیان مختلف در  فضایی سرشار از صلح، عشق و بردباری مذهبی به افتخار زندگی شناخته‌ترین مسلمان جهان دور هم جمع شده بودند. محمد علی مردی بودکه دین خود را دوست داشت و زندگی خود را به ترویج حقیقت و حکمت اختصاص داده بود.

ادامه مطلب...


اساس نیوز : مصر به مناسبت سالروز وفات این قاری سرشناس مصری در یادداشتی با عنوان «عبدالباسط عبدالصمد صوت مکة و مزمار القرآن» آورده است: عبدالباسط که ملقب به سفیر قرآن بود توانست سال‌ها با تلاوت جذاب و دلنشین خود شنوندگان رادیو قرآن مصر را به وجد آورد و تلاوت دلنشین وی همچنان برای شنوندگان جذاب است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز به نقل از روزنامه ایندیپندنت ، این رسانه انگلیسی سپس با اشاره به روایتی که رسانه‌ها از اسلام با استفاده از تصاویر جهادی‌های نقاب زده به تصویر درآورده‌اند، می‌نویسد: این گروه‌های جهادی که از مسلمانان افراط‌گرایی تشکیل شده‌اند خودشان را هواداران اسلام معرفی کرده و حملات تروریستی انجام می‌دهند و اقدامات خود را با استناد به قرآن توجیه می‌کنند. این در حالی است که اکثریت مسلمانان در سرتاسر دنیا این جنایات را محکوم می‌کنند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : قزاقستان با نام رسمی جمهوری قزاقستان کشوری در آسیای میانه است. پایتخت این کشور در سال ۱۹۹۸ از آلماتی در جنوب که بزرگ‌ترین شهر کشور است به نورسلطان در شمال منتقل شد. جمعیت قزاقستان بیش از ۱۶ میلیون نفر، زبان‌های رسمی آن قزاقی و روسی و واحد پول آن تِنگه است.

  ادامه مطلب...                

اساس نیوز : وقتی که دشمنان اسلام و مسلمین بهتر از مسلمین معنای وحدت مسلمین را درک کردند بر آن شدند تا با تمام قدرت در برابر این وحدت ایستادگی کنند تا این وحدت شکل نگیرد تا مجبور نشوند با مسلمانانی که از هر لحاظ قدرتمند هستند مقابله کنند برای همین یکی از روش های شان را بدبین کردن مسلمانان با فرقه های مختلف نسبت به یکدیگر تعریف کردند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز به نقل از یورونیوز : خبر مرگ ابوبکر البغدادی، رهبر ۴۸ ساله گروه وحشت‌آفرین داعش که ۵ سال بر مناطقی از عراق و سوریه خلافت کرد، بالاخره در سومین بار انتشارش به حقیقت پیوست.

آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات