ادامه مطلب...

اساس نیوز : حسن الهیکل روزنامه نگار برجسته مصری( مرگ ۲۰۱۶) دو سال پیش در روزنامه الاهرام مصر مطلبی هشدار دهنده نوشت که دولتهای مسلمان عکس آن عمل کردند. اما چه بود؟

ادامه مطلب...

اساس نیوز : مسلمانان، غیرت مسلمانی ندارند. شیعه غیرت شیعی دارد و سنی غیرت سنی و زیدی غیرت زیدی و اسماعیلی غیرت اسماعیلی. کاش همین بود. شیعه غیرت شیعی دارد به اضافۀ بغض سنی، و سنی غیرت سنی دارد به اضافۀ نگاه تحقیرآمیز به شیعه؛ زیدی هم و اسماعیلی هم. این، تأسیسات نفتی آن را به آتش می‌کشد، آن، خانه و بیمارستان‌های این را بمباران می‌کند. یکی دنبال هلال شیعی است؛ دیگری در پی ائتلاف عربی. یکی گنبد امام یازدهم شیعیان را با بمب پایین می‌آورد و آن یکی سالروز ترور خلیفۀ محبوب اهل سنت را عید می‌خواند و جشن می‌گیرد و شادی می‌کند. کاش همین بود. هر فرقه‌ و گرایشی در داخل هر مذهبی، جبهه‌ای ساخته است و هم‌کیش خود را می‌کشد. در سالی که گذشت، روزی هفتاد نفر در جنگ‌های داخلی افغانستان کشته شده‌اند. قاتل و مقتول، هر دو مسلمان و هر دو سنی. داعش از هر بیست نفری که کشت، نوزده نفر مسلمان بودند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : درروزهای اخیر سوالی از یکی از کاربران تاجیکستانی سایت اساس نیوز به دست ما رسید .

این برادر ما بنام محمد صالح عبدالرحمانی ضمن تشکر از اطلاع رسانی سایت اساس نیوز از مسائل جهان اسلام از ما درباره محورها و اولویت های سیاست های غرب و استعمارگران در قبال دنیای اسلام و امت اسلامی در افق 2030 میلادی (دهه آینده ) سوال کردند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: بر اساس گزارش های منتشر شده در برخی از خبرگزاری های منطقه ای بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی ، روز گذشته در یک تجمع انتخاباتی هواداران خود ، وعده داده که در صورت پیروزی در انتخابات پارلمانی یک بخش استراتژیک کرانه غربی رود اردن را به خاک اسرائیل ضمیمه کند.

نتانیاهو مقطع کنونی را یک فرصت تاریخی برای اعمال حاکمیت اسرائیل بر کرانه باختری رود اردن قلمداد کرده است .

ادامه مطلب...

اساس نیوز : قدرت های استعماری و استکباری هر از چند گاهی با ژست های متفاوتی وارد صحنه می شوند. گاهی با ساز و کرنای خود، سرود آزادی، دموکراسی و احقاق حقوق ملت ها را می نوازند از آغاز قرن بیست و یکم با گسترش ارتباطات جمعی و تبدیل شدن دنیا به یک دهکده ی جهانی، برای دسترسی به معادن و ذخایر دنیا و گسترش سیطره ی خویش بر ممالک اسلامی و جلوگیری از امواج اسلام خواهی و بیداری اسلامی ملتها شعار جهانی شدن را مطرح می کنند؛ غافل از این که اسلام دین جهانی است و برای رستگاری تمام انسان ها به عنوان آخرین پیام خداوندی و نسیم فرح بخش، ازادی روح و روان انسان ها را به ارمغان آورده است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : این محقق به مشارکت ترکمن ها در دفاع از سرزمین های شام در زمان جنگ های صلیبی اشاره دارد؛ آنها به این که سوارکارانی قهار هستند (همان گونه که امروزه نیز به آن شهرت دارند) مشهور بودند؛ در بین فرماندهان لشگر صلاح الدین ایوبی یک فرمانده بارز ترکمن به نام مظفرالدین کوچک(کوکبورو) نیز وجود داشت که علاوه بر فرماندهی لشگریان شوهر خواهر صلاح الدین نیز بود، وی همچنین امیر دولت اتابکان اربیل بود که مجاهدت های وی و سربازانش در نبرد حطین بعد از انضمام نیروهای فرمانده دیگر ترکمن به نام یوسف زین الدین که امیر اتابکان موصل در شمال عراق بود به لشگریان صلاح الدین سرنوشت ساز بود به گونه ایی که ورود این دو فرمانده دلاور ترکمن به صحنه نبرد با صلیبیان همانند آغاز طوفانی مهیب تشبیه کرده می شود، بعد از این قضایا بود که مهاجرت و اسکان ترکمن ها در فلسطین آغاز گشت و صلاح الدین ایوبی به دلیل دلاوری های ایشان در جنگ ها آنها را در جانب روستای منسی در نزدیکی حیفاء سکنی داد و طی قرون متمادی به ازدیاد نسل پرداخته و متعاقبا جمعیت قابل توجهی در آنجا پدید آمد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: بر اساس خبرهای منتشر شده گروهی از افراد در روزهای گذشته در ولایت لوگر افغانستان یک مدرسه دخترانه را به آتش کشیدند.

ادامه مطلب...


اساس نیوز : دین اسلام به عنوان آخرین دین وحیانی و مکمل تمام ادیان ما قبل آن از سرزمین حجاز طلوع نمود؛ فطری بودن این شریعت الهی سبب گردید تا روز به روز پیروان آن افزایش یافته و مرزهای زبان و اقوام را درنوردد و به دینی جهانی تبدیل گردد؛ از سویی دیگر قوم اغوز که امروزه به نام ترکمن یا ترکمان در جهان شناخته شده هستند بدون جنگ و خونریزی به این آیین الهی گرویده تا مستحق دریافت لقب تورک ایمان از سوی عرب های مسلمان شوند چنانکه علمایی چون فیروزآبادی، ابن کثیر و... به آن تصریح نموده اند که توضیح در مورد آن در این مجال نمی گنجد؛ قابلیت های نظامی ترکمن ها سبب شد که حکومت های اسلامی و تصرفات آنها زیاد گشته و مرزهای عالم اسلامی پهناور گردد، از جهتی با پیشرفت دنیای اسلام طواغیت زمان از جمله نیروهای نصرانی کلیسا از خوف مسلمین به سرحدات اسلامی یورش برده و در آن برهه از زمان تا مرز های عراق نیز پیش آمده بودند و بسیاری از مناطق حیاتی دنیای اسلام از جمله فلسطین و بیت المقدس به عنوان نخستین قبله مسلمین تحت اشغال نیروهای صلیب بودند؛ همین امر سبب گردید تا سربازان کاربلد ترکمن که حالا با ایمان راستین خود نیرویی مضاعف پیدا کرده بودند به نقاط مختلف سرزمین اسلام کوچ نمایند و یکی از این مناطق سرزمین فلسطین امروزی بود.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : سطحی نگری این افراد باعث گردیده این تفکر به وجود آید که ضرر و آسیب بی حجابی را ناچیز قلمداد کنند و آن را با مسائل اقتصادی مقایسه نمایند اما غافل از اینکه بی حجابی و شرک در توحید تشریعی به مراتب زیان بار تر از هر چیزی می باشد زیرا که به سبب آن در هر دو دنیا مادی و جهان پس از مرگ دچار خسران می گردد بلکه مقایسه این دو نیز کاملا غیرمنطقی است زیرا که این دو مسئله در تقابل و تضاد یکدیگر قرار ندارند و چه بسا تمام افرادی که در لباس مختلسان اقتصادی ظهور و بروز می نمایند همان افرادی می باشند که بر باور اصیل دینی استوار نبوده و تمام مقدسات از جمله حجاب را نیز انکار می نمایند و اگر فردی مسئله حجاب را باور کرده و بر دین کامل الهی ایمان راسخ داشته باشد به طور قطع و یقین از ارتکاب به هر منکر دیگری از جمله اختلاس و دزدی نیز دست خواهد کشید! ظاهر و باطن افراد رابطه مستقیم دارند و چگونه کسی که در ظاهر بویی از اسلام نبرده میتواند ادعای اسلام نماید؟؟همچنین شریعت اسلامی کاشف القلوب نبوده و همیشه از همان صدر اسلام بر ظاهر هر چیزی قضاوت نموده است...

ادامه مطلب...


اساس نیوز،آرمان خرمالی (ترکمن صحرا، گنبدکاووس، «قورچای»):اسلام که پایان بخش ادیان آسمانی بوده همواره مورد تعدی و تهاجم جبهه باطل در رنگ ها و شیوه ها و افراد متفاوتی بوده است، گویی در صدر اسلام در هیبت ابوجهل ها و ابولهب ها و چه حال در ضمن اسامی پر طمطراقی چون سکولاریسم و کمونیسم و... حال آن که باطل هرچند قدرتمندتر بنظر رسد ولی آنها همه باد است که در آنی با تلنگری بیرون آید و این سخنان به گواه تاریخ ثابت است که اگر غیر از این است پس احوال ابولهب و ابوجهل و مسیلمه کذاب و سپاهیان صلیب و تاتار و... را ببینید که چه شدند و اسلام در چه جایگاهی قرار گرفت، و خدمت روشنفکرنمایان بی خاصیت نیز عارض گردم که عاقبت چه در انتظار آنهاست.

آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات