ادامه مطلب...

اساس نیوز : قزاقستان با نام رسمی جمهوری قزاقستان کشوری در آسیای میانه است. پایتخت این کشور در سال ۱۹۹۸ از آلماتی در جنوب که بزرگ‌ترین شهر کشور است به نورسلطان در شمال منتقل شد. جمعیت قزاقستان بیش از ۱۶ میلیون نفر، زبان‌های رسمی آن قزاقی و روسی و واحد پول آن تِنگه است.

  ادامه مطلب...                

اساس نیوز : وقتی که دشمنان اسلام و مسلمین بهتر از مسلمین معنای وحدت مسلمین را درک کردند بر آن شدند تا با تمام قدرت در برابر این وحدت ایستادگی کنند تا این وحدت شکل نگیرد تا مجبور نشوند با مسلمانانی که از هر لحاظ قدرتمند هستند مقابله کنند برای همین یکی از روش های شان را بدبین کردن مسلمانان با فرقه های مختلف نسبت به یکدیگر تعریف کردند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز به نقل از یورونیوز : خبر مرگ ابوبکر البغدادی، رهبر ۴۸ ساله گروه وحشت‌آفرین داعش که ۵ سال بر مناطقی از عراق و سوریه خلافت کرد، بالاخره در سومین بار انتشارش به حقیقت پیوست.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :شرایط کنونی دنیای اسلام و سردرگمی و سرگشتگی فعالان دینی و سیاسی مسلمان، فضایی از کم امیدی را نسبت به آینده ایجاد کرده است.متن ذیل به نقل از یکی از کانال های تلگرامی اهل سنت برای مخاطبان اساس نیوز منتشر می شود:

ادامه مطلب...

اساس نیوز : عبدالله پولووینا  روحانی جوان بوسنیایی است که تلاش می‌کند تا با معرفی آموزه‌های قرآنی و اسلامی و گسترش شناخت میان مسلمانان و غیرمسلمانان، با اسلام‌هراسی و تصورات نادرست در مورد این دین آسمانی در حد توان خود مقابله کند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :سازمان ملل متحد روز دوشنبه در واکنش به خروج نظامیان آمریکا از شمال سوریه خواستار حفاظت از جان غیرنظامیان در جریان عملیات نظامی احتمالی ترکیه در این منطقه شد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : حسن الهیکل روزنامه نگار برجسته مصری( مرگ ۲۰۱۶) دو سال پیش در روزنامه الاهرام مصر مطلبی هشدار دهنده نوشت که دولتهای مسلمان عکس آن عمل کردند. اما چه بود؟

ادامه مطلب...

اساس نیوز : مسلمانان، غیرت مسلمانی ندارند. شیعه غیرت شیعی دارد و سنی غیرت سنی و زیدی غیرت زیدی و اسماعیلی غیرت اسماعیلی. کاش همین بود. شیعه غیرت شیعی دارد به اضافۀ بغض سنی، و سنی غیرت سنی دارد به اضافۀ نگاه تحقیرآمیز به شیعه؛ زیدی هم و اسماعیلی هم. این، تأسیسات نفتی آن را به آتش می‌کشد، آن، خانه و بیمارستان‌های این را بمباران می‌کند. یکی دنبال هلال شیعی است؛ دیگری در پی ائتلاف عربی. یکی گنبد امام یازدهم شیعیان را با بمب پایین می‌آورد و آن یکی سالروز ترور خلیفۀ محبوب اهل سنت را عید می‌خواند و جشن می‌گیرد و شادی می‌کند. کاش همین بود. هر فرقه‌ و گرایشی در داخل هر مذهبی، جبهه‌ای ساخته است و هم‌کیش خود را می‌کشد. در سالی که گذشت، روزی هفتاد نفر در جنگ‌های داخلی افغانستان کشته شده‌اند. قاتل و مقتول، هر دو مسلمان و هر دو سنی. داعش از هر بیست نفری که کشت، نوزده نفر مسلمان بودند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : درروزهای اخیر سوالی از یکی از کاربران تاجیکستانی سایت اساس نیوز به دست ما رسید .

این برادر ما بنام محمد صالح عبدالرحمانی ضمن تشکر از اطلاع رسانی سایت اساس نیوز از مسائل جهان اسلام از ما درباره محورها و اولویت های سیاست های غرب و استعمارگران در قبال دنیای اسلام و امت اسلامی در افق 2030 میلادی (دهه آینده ) سوال کردند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: بر اساس گزارش های منتشر شده در برخی از خبرگزاری های منطقه ای بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی ، روز گذشته در یک تجمع انتخاباتی هواداران خود ، وعده داده که در صورت پیروزی در انتخابات پارلمانی یک بخش استراتژیک کرانه غربی رود اردن را به خاک اسرائیل ضمیمه کند.

نتانیاهو مقطع کنونی را یک فرصت تاریخی برای اعمال حاکمیت اسرائیل بر کرانه باختری رود اردن قلمداد کرده است .

آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات