b_300_300_16777215_10_images_566554454544.jpg

اساس: در روزهای اخیر انتشار کلیپی از یکی از شبکه های ماهواره ای منتسب به اهل سنت با عکس العمل کاریران مجازی اهل سنت مواجه گردید .

در این برنامه که در شبکه ماهواره ای نور پخش شده است ،مفتی سعودی مهمان برنامه با ارائه برخی از مباحث در نهایت آرزو می کند که کل ایران محوشده و با خاک یکسان گردد.در این برنامه مجری شبکه مذکور هم ضمن همراهی با این مفتی برای برآورده شدن این آرزو آمین می گوید .
   در یک ساله اخیر ما بارها در مورد نیات و دست های پشت پرده شبکه های ماهواره ای منتسب به اهل سنت بحث کردیم .سوال مهم و پاسخ داده نشده ما هم در مورد این شبکه ها این است که مخارج و هزینه های سرسام آور فعالیت رسانه ای در فضای ماهواره برای این شبکه ها از کجا تامین می گردد؟این سوال را در صفحات فیس بوک این شبکه ها هم مطرح کردیم و پاسخی نگرفتیم .اهمیت این سوال در این است که به یاد داشته باشیم این شبکه ها هیچ گونه درآمدی از پیامهای بازرگانی  به عنوان مهم ترین منبع تامین کننده مخارج شبکه های ماهواره ای ندارند .در این شرایط طرح این ادعا که مخارج آنها بوسیله افراد خیر اهل سنت تامین می گردد برای کودکان هم قابل باور نیست .
علاوه بر مساله فوق موصوضع مهم دیگر  افزایش تعداد بی حرمتی این شبکه ها به اهل سنت ساکن ایران است . شبکه های ماهواره ای اهل سنت در سالهای اخیر با طرح این شعار که صدای رسای اهل سنت داخل ایران هستند، فعالیتهای خود را شروع کردند .این فعالیت ها هم در دو بخش مذهبی وسیاسی متمرکز بوده است .
   در بخش مذهبی هدف این شبکه ها این بوده است که به مرجع هدایت فکری و اعتقادی  اهل سنت داخل ایران تبدیل گردند .از بعد سیاسی هم هدف این شبکه ها تقویت نارضایتی و  سیاه نمایی از شرایط داخلی کشور و تشویق گروهک های مسلح برای انجام فعالیتهای تروریستی در مناطق سنی نشین بوده است .
  در این میان برخی از فعالان ما به اشتباه اعتقاد دارند این شبکه ها و دولتهای حامی آنها واقعا بر اساس علقه های مذهبی و تعصبی که نسبت به اهل سنت ایران دارند سنگ ما را به سینه می زنند.این نهایت ساده انگاری است که اعتقاد داشته باشیم دولتی مانند عربستان سعودی نه بر اساس طراحی های سیاسی بلکه بر اساس دیدگاه مذهبی و تعصب نسبت به اهل سنت ساکن ایران  مباحث مربوط به اهل سنت را پیگیری می کند.دولت عربستان به هیچ وجه بخاطر اهل سنت داخل ایران خود را با دولت ایران درگیر نکرده است .دعوای این دولت با کشور مااز جنس سیاسی و بر سر نفوذ منطقه ای ایران است .نفوذی که باعث ترس حکام منطقه شده و تلاش دارند تا با ایجاد فتنه و درگیری داخلی در کشور، ایران را هم به کشوری مانند سوریه و عراق تبدیل کنند.آرزوی این دولتها هم محو و فروپاشی ایران با همه ساکنان آن است .چه شیعه چه سنی !
  خوشبختانه در یک ساله اخیر تلاشهای شبکه های ماهواره ای منتسب به اهل سنت با درایت و هوشمندی علمای شاخص اهل سنت در مناطق مختلف به نتیجه ای نرسیده است و همواره بیان عمومی و مشترک علمای ما این بوده است که اهل سنت داخل کشور نیازی به قیم و وکیل وصی  ندارند واهل سنت مسائل و مشکلات خود را از طرق و مجاری قانونی پیگیری خواهند کرد . اهل سنت ساکن ایران خودرا جزئی از ایران می دانند و اعتقاد دارند با همه هموطنان خود سرنوشتی مشترک دارند.بر همین اساس با هر تلاشی که بخواهد به تمامیت ارضی سرزمین شان لطمه وارد کند به شدت مقابله خواهند کرد .ما اعتقاد داریم همراه با سایر هموطنان مان در درون کشتی واحدی بنام ایران نشسته ایم و سرنوشتی مشترک به سایر هموطنان مان داریم .

مطالب مرتبط:

ردپای داعش در دانشگاه روسیه

"

کاتالونی ها در تلافی حملات یک زن مسلمان را مورد ضر

ترکیه از دور جدید حملات علیه پ‌ک‌ک خبر داد

قرقیزستان میزبان کنفرانس بین‌المللی «اسلام در کشور

نظر رهبر القاعده درباره خلافت داعش

ثبت‌نام اولیه از واجدین شرایط تشرف به حج تمتع امسا

داعش یک‌چهارم اراضی تحت اشغال‌اش را از دست داد

آخوندی:مذاهب اسلامی باید سنگرهای دفاع از اسلام باش

تاکید عالم بر جسته ترکمن بر هوشیاری مسلمانان در بر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

آیا با راه اندازی شبکه ماهواره ای اهل سنت ایران در داخل کشور موافق هستید؟
  • رای: 0%
  • رای: 0%
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای:

آخرین تحلیل ها

کانال تلگرام اساس نیوز