b_300_300_16777215_10_images_IMG01552460.jpg

اساس نیوز محمد آخوند بهلکه *:در میدان مبارزه و جهاد و در نبرد کفر با اسلام ، مسلمان، چه غلبه یابد و چه مغلوب شود، پیروز است. زیرا ؛ مسلمان پس از مرگ و شهادت، به بهشت باقی می رود. (رزقنا الله الجنّه). و پایان زندگی مرتدّ و کافر ، جهنّم ابدی است. (نعوذ بالله من ذلک)

هر کس، دیگری را تکفیر کند، پس اتّهام کفر ، متوجّه یکی از طرفین شده است و یکی از آن دو، کافر است.

امروزه چهار شبکه ی ماهواره ای - با نام های: کلمه ، وصال ، نور ، وصال حق - با ادّعای اسلام و توحید ، به تکفیر مسلمانان می پردازند. آنان تألیفات شیخ محمّد بن عبدالوهاب ، موسّس وهابیّت ، را تبلیغ می کنند.

 شبکه های وهّابی و تکفیری ، همین که مسلمانی ندای " یا محمّد (ص) " سر دهد ، کافرش می خوانند ، غافل از اینکه میلیاردها مسلمان در نمازها شان " السّلام علیک ایها النبی " ندای " سلام بر تو ای پیامبر ص " سر می دهند.

در قسمتی از سریال عمر رضی الله عنه که در همان شبکه های ماهواره ای ( کلمه و نور ) پخش شده است ، بعد از وفات حضرت رسول (ص) اصحاب کرام (رض) به فرماندهی خالد بن ولید رض ، در جنگ و جهاد با لشگر پیغمبر دروغین ، مسیلمه ی کذّاب، " یا محمّداه و وا محمّداه " سر می دهند.

بزرگترین مفسّر اهل سنّت و جماعت امام فخر الدین رازی رح در تفسیر کبیر ذیل آیه ی « ام حسبت ان اصحاب الکهف ... » می فرماید:

ترجمه از عربی به فارسی : .... همچنین بنده ای که بر بندگی و کارهای واجب خود ،‌ مواظبت نماید به مقامی می رسد که خداوند می گوید، من چشم و گوش او می شوم ٭ [ اشاره به حدیث قدسی در صحیح بخاری است : ... فإذا أحببته كنت سمعه الذي يسمع به وبصره الذي يبصر به ... - یعنی ؛ بنده ی مقرّب الهی مَظهر و آینه ی اوصاف الهی می شود ] ٭ و وقتی نور جلال خداوندی گوش برای او باشد، صدای دور و نزدیک را می شنود. و وقتی که نور خدا ، چشم برای بنده باشد، دور و نزدیک را می بیند. و وقتی آن نور دست برای بنده بشود، قادر بر تصرّف امورات سخت و آسان و نزدیک و دور می گردد.

 رسول خدا (ص) فرمود: من پیشی گیرنده و راهگشای شمايم و بر شما گواهم و قسم بخدا به حوض ام ، هم اکنون می نگرم و به من کليدهای گنجينه های زمينی يا کليدهای زمين داده شده است. [ إنِّي فَرطٌ لَكُمْ وأنَا شَهِيدٌ علَيْكُم، وَإنِّي واللَّه لأنْظُرُ إلَى حَوْضِي الآن، وإنِّي أُعْطِيتُ مَفَاتِيحَ خَزَائِن الأرض، أوْ مَفَاتِيحَ الأرْض. / صحیح بخاری]

آیا از دیدگاه وهابیون تفسیر کبیر امام فخرالدین رازی ، صحیح بخاری ، کتابهایی کفرآمیز اند ؟! (معاذ الله) آیا وهابیّت منکر کرامات اولیای الهی است؟! کرامت " آصف بن برخیا " در سوره ی نمل را چگونه می توان منکر شد و نادیده گرفت؟! آصف چه روح بزرگی داشته است که می گوید: أَنَا آتيکَ بِهِ قَبْلَ أَنْ يَرْتَدَّ إِلَيْکَ طَرْفُکَ [ من آن (تخت بلقیس ) را ( از مسافتی دور ) پیش از آن که نگاهت به تو بازگردد (چشم بر هم زنی ) براى تو مى آورم. ] کرامات حضرت خضر در سوره ی کهف را آیا می توان منکر شد و نادیده گرفت و آیا چشم ها را باید بست؟! ...

ای مردم و ای جوانان عزیز هوشیار باشیم ، به خود رحم کنیم و پیرامون هر موضوعی که تحقیق می کنیم به مطالعه ی سطحی قانع نشویم . ای علما و ای طلّاب جوان به هوش باشیم و از فعّالیّت دریغ نکنیم ، " مردم و جوانان را دریابیم که مبادا ترور عقیده شوند ". خداوند ، به واسطه ی فعّالیت علما و طلّاب آگاه ، دین و دنیای ما را آباد کند و مردم ما را از افکار وهّابی و تکفیری محفوظ بدارد. الهی آمین .

" مداد العلماء افضل من دماء الشهداء " .
قلم و گفتار علمای آگاه از خون شهدا افضل است.

انّ کید الشیطان کان ضعیفا (قرآن)
حیله و مکر شیطان، ضعیف است.

*مدیر کانال بسوی خدا و از علمای فعال اهل سنت در فضای مجازی

 

مطالب مرتبط:

داعش فرمانده نظامی خود را سر برید!

آخوند خوش نظر: جهان اسلام باید به سمت دوری از تعصب

درهای یک مسجد در جنوب غرب پاریس همچنان بسته می مان

ا

روسیه هزینه های دفاعی خود را کاهش می دهد

دیدار فرمانده الحشد الشعبی با شخصیت های برجسته سنی

 

افول سیاست غرب در میان اعراب

نقش عربستان سعودی در پیدایش تفکر داعش و بی ثباتی م

آینده داعش از نگاه تحلیل گر روزنامه آبزرور

امام جمعه سیمین شهر:آمدن عذاب بر قومی، نشانه گناه

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز