b_300_300_16777215_10_images_IMG01552460.jpg

اساس نیوز محمد آخوند بهلکه *:در میدان مبارزه و جهاد و در نبرد کفر با اسلام ، مسلمان، چه غلبه یابد و چه مغلوب شود، پیروز است. زیرا ؛ مسلمان پس از مرگ و شهادت، به بهشت باقی می رود. (رزقنا الله الجنّه). و پایان زندگی مرتدّ و کافر ، جهنّم ابدی است. (نعوذ بالله من ذلک)

هر کس، دیگری را تکفیر کند، پس اتّهام کفر ، متوجّه یکی از طرفین شده است و یکی از آن دو، کافر است.

امروزه چهار شبکه ی ماهواره ای - با نام های: کلمه ، وصال ، نور ، وصال حق - با ادّعای اسلام و توحید ، به تکفیر مسلمانان می پردازند. آنان تألیفات شیخ محمّد بن عبدالوهاب ، موسّس وهابیّت ، را تبلیغ می کنند.

 شبکه های وهّابی و تکفیری ، همین که مسلمانی ندای " یا محمّد (ص) " سر دهد ، کافرش می خوانند ، غافل از اینکه میلیاردها مسلمان در نمازها شان " السّلام علیک ایها النبی " ندای " سلام بر تو ای پیامبر ص " سر می دهند.

در قسمتی از سریال عمر رضی الله عنه که در همان شبکه های ماهواره ای ( کلمه و نور ) پخش شده است ، بعد از وفات حضرت رسول (ص) اصحاب کرام (رض) به فرماندهی خالد بن ولید رض ، در جنگ و جهاد با لشگر پیغمبر دروغین ، مسیلمه ی کذّاب، " یا محمّداه و وا محمّداه " سر می دهند.

بزرگترین مفسّر اهل سنّت و جماعت امام فخر الدین رازی رح در تفسیر کبیر ذیل آیه ی « ام حسبت ان اصحاب الکهف ... » می فرماید:

ترجمه از عربی به فارسی : .... همچنین بنده ای که بر بندگی و کارهای واجب خود ،‌ مواظبت نماید به مقامی می رسد که خداوند می گوید، من چشم و گوش او می شوم ٭ [ اشاره به حدیث قدسی در صحیح بخاری است : ... فإذا أحببته كنت سمعه الذي يسمع به وبصره الذي يبصر به ... - یعنی ؛ بنده ی مقرّب الهی مَظهر و آینه ی اوصاف الهی می شود ] ٭ و وقتی نور جلال خداوندی گوش برای او باشد، صدای دور و نزدیک را می شنود. و وقتی که نور خدا ، چشم برای بنده باشد، دور و نزدیک را می بیند. و وقتی آن نور دست برای بنده بشود، قادر بر تصرّف امورات سخت و آسان و نزدیک و دور می گردد.

 رسول خدا (ص) فرمود: من پیشی گیرنده و راهگشای شمايم و بر شما گواهم و قسم بخدا به حوض ام ، هم اکنون می نگرم و به من کليدهای گنجينه های زمينی يا کليدهای زمين داده شده است. [ إنِّي فَرطٌ لَكُمْ وأنَا شَهِيدٌ علَيْكُم، وَإنِّي واللَّه لأنْظُرُ إلَى حَوْضِي الآن، وإنِّي أُعْطِيتُ مَفَاتِيحَ خَزَائِن الأرض، أوْ مَفَاتِيحَ الأرْض. / صحیح بخاری]

آیا از دیدگاه وهابیون تفسیر کبیر امام فخرالدین رازی ، صحیح بخاری ، کتابهایی کفرآمیز اند ؟! (معاذ الله) آیا وهابیّت منکر کرامات اولیای الهی است؟! کرامت " آصف بن برخیا " در سوره ی نمل را چگونه می توان منکر شد و نادیده گرفت؟! آصف چه روح بزرگی داشته است که می گوید: أَنَا آتيکَ بِهِ قَبْلَ أَنْ يَرْتَدَّ إِلَيْکَ طَرْفُکَ [ من آن (تخت بلقیس ) را ( از مسافتی دور ) پیش از آن که نگاهت به تو بازگردد (چشم بر هم زنی ) براى تو مى آورم. ] کرامات حضرت خضر در سوره ی کهف را آیا می توان منکر شد و نادیده گرفت و آیا چشم ها را باید بست؟! ...

ای مردم و ای جوانان عزیز هوشیار باشیم ، به خود رحم کنیم و پیرامون هر موضوعی که تحقیق می کنیم به مطالعه ی سطحی قانع نشویم . ای علما و ای طلّاب جوان به هوش باشیم و از فعّالیّت دریغ نکنیم ، " مردم و جوانان را دریابیم که مبادا ترور عقیده شوند ". خداوند ، به واسطه ی فعّالیت علما و طلّاب آگاه ، دین و دنیای ما را آباد کند و مردم ما را از افکار وهّابی و تکفیری محفوظ بدارد. الهی آمین .

" مداد العلماء افضل من دماء الشهداء " .
قلم و گفتار علمای آگاه از خون شهدا افضل است.

انّ کید الشیطان کان ضعیفا (قرآن)
حیله و مکر شیطان، ضعیف است.

*مدیر کانال بسوی خدا و از علمای فعال اهل سنت در فضای مجازی

 

مطالب مرتبط:

اندیشمند مسیحی مصری کدام آیات قرآن را منادی صلح می

داعش ؛ نتیجه سیاست های ناموفق اوباما

خطر جنگ اتمی از 26 سال گذشته به این سو به بالاترین

حافظ محمد ادریس : تا وقتی افراد اختلاس گر در پست ه

ديدار وزير امورخارجه عربستان با نخست وزير عراق

امام جمعه اهل سنت آق قلا:دنیای اسلام محتاج همدلی و

شبکه های ماهواره ای اهل سنت برنامه ها و پشتوانه ها

ا

تجاوز سیستماتیک به زنان مسلمان آراکان- بخش دوم

نخست وزیر عراق: ترکیه در حال ریسک برای ایجاد یک ج

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات