b_300_300_16777215_10_images_12336558898774.jpeg

اساس :در سالهای اخیر شبکه های مختلف ماهواره ای منتسب به اهل سنت شروع به فعالیت کرده اند .

در زمینه اهداف و پشتوانه های این شبکه ها نقطه نظرات متعددی در بین اهل سنت ایران مطرح شده است .گروهی با نگاهی مثبت این شبکه ها را شبکه های توحیدی نامیده واعتقاد دارند، برنامه های این شبکه ها در راستای افزایش آگاهی اهل سنت قرار دارد.
در نقطه مقابل دیدگاه فوق، برخی دیگر نیز با عینک تردید و بدبینی به این شبکه های ماهواره ای نگاه می کنند.این گروه معتقدند شبکه های ماهواره ای منتسب به اهل سنت، هم از جهت پشتوانه و عقبه مالی آنها، هم از جهت اهداف و سیاست گذاریهای طراحی شده در برنامه هایشان با مشکلات و ابهامات جدی مواجه هستند.این گروه بر این اعتقاد هستند که غالب برنامه های این شبکه ها در جهت ایجاد نارضایتی در جامعه اهل سنت ساکن کشور طراحی شده است .
بررسی دقیق فضای موجود در برنامه سازیهای این شبکه ها و خطوطی که به عنوان راهبرد رسانه ای دنبال می کنند، شبهات جدی را در مرد خلوص نیت عوامل آن ایجاد می کند .در هفته های گذشته عوامل این شبکه ها چندین بار به علمای اهل سنت توهین کرده اند .نقطه تمرکز این توهین ها هم بر این مساله قرار گرفته است که علمای اهل سنت نباید هیچ گونه همکاری و هماهنگی با نظام سیاسی حاکم بر کشور داشته باشند و همواره اهل سنت را به شورش و قیام مسلحانه دعوت کنند.
در برابر این توقع نا بجا نیز علمای شاخص اهل سنت بارها تاکید داشته اند که اهل سنت ایران مطالبات خود را در چارچوب موازین قانونی و با استفاده از مکانیسم های مشروع موجود پیگیری خواهند کرد و این مساله ارتباطی به افراد خارج نشین ندارد .اتخاذ همین رویکرد عقلانی نیز باعث شده است این شبکه ها علمای ما را به عنوان مزدور ،ترسو و خائن خطاب کنند!!!
ما نمی دانیم خائن کسی است که در کشور خود با استفاده از ظرفیتهای قانونی موجود در مسیر بهبود شرایط مردمش تلاش می کند یا کسی است که با دریافت منابع مالی مشکوک کشورهای بیگانه بذر نفاق و کینه را در قلبهای انسانها می کارد .
در آخرین مورد عملکرد مسموم، این شبکه های ماهواره ای به کلیت اهل سنت ساکن ایران توهین کرده و ما را تافته ای جدا بافته از امت اسلامی قلمداد کردند.در این زمینه شبکه  ماهواره ای کلمه که دربرنامه های خود به صراحت به تبلیغ باورهای وهابیت می پردازد، در یکی از برنامه های خود با انتقاد از عدم همراهی اهل سنت ساکن کشور با عربستان در زمینه اعلام روز جمعه به عنوان عید فطر اعلام کرد که اهل سنت ساکن ایران همواره از امت اسلامی جدا بوده است .
خدا را شاکریم که در زمینه اعلام عید فطر سال جاری غالب علمای اهل سنت ما با حفظ استقلال فقهی خود مبنای اعلام عید را رویت هلال ماه در مناطق خودمان اعلام کردند .نتیجه این رویه منطقی هم اعلام عید فطر در روز شنبه بود .دراین زمینه در خبرهای منتشر شده در خبرگزاریهای منطقه اعلام شد که یکی از اعضای مجمع فقه الاسلامی عربستان اعلام عید فطر در روز جمعه را اشتباه دانست. محمد النجیمی عضو مجمع فقه الاسلامی عربستان به نقل از مسئولان جمعیت مطالعات نجومی این کشور اعلام کرد که چیزی که روز پنج شنبه بوسیله اعضای مرکز مطالعات مشاهده شده سیاره زحل بوده نه ماه !
حال در این شرایط آیا عدم پیروی علمای ما از یک کشور بیگانه اقدامی صحیح بوده است یا غلط ؟پاسخ روشن است .
بنظر ما اقدامات و توهین های مستمر شبکه های ماهواره ای منتسب به اهل سنت ایران در ماههای اخیر اثبات کننده این برداشت است که این شبکه ها تنها در شرایطی اهل سنت ایران را قبول دارند که با هدف گذاریهای مشکوک آنها همراهی کنند و در مواقعی که اهل سنت ایران با آنها همراهی نکند با القاب و عناوین زشت موردخطاب قرار می دهند.این شبکه ها بنام دفاع از اهل سنت تنها در پی ایجاد درگیری و خشونت در مناطق اهل سنت نشین هستند.متاسفانه در برخی از مواقع جوانان پاک ما هم بازیچه دغل بازیهای این شبکه ها می شوند.
مطالب مرتبط:

هسته گروه تروریستی داعش در حومه مسکو منهدم شد/عکس

ماموستا نوری ، رعایت تقوا را برای زنان و مردان سرش

یازدهم سپتامبر روز نکبت برای امت اسلامی

علم به مثابه راه نجات و «کم علمی» بیراهه ای به سوی

امام‌جمعه اهل سنت مسجد جامع خلفای راشدین سیراف: ا

بایرام آخوند اونق:باید جوانان را با آگاهی بخشی از

سفیر سوریه در مسکو :رهبر داعش زخمی شده است

نزاع در اردوگاه ترامپ

مولانا گرگیج: ما ترورهای کور و خشونت را مخالف عقید

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات