b_300_300_16777215_10_images_hijaabb2.jpg

اساس نیوز :امروزه در کانالها و گروهای تلگرامی البته از جنس اسلامی اش متاسفانە خروارها کلمه ی بی زبان می بینیم که می خواهند بگویند : ما را هدر دادند، ما را مسخره کردند، به ما توهین کردند و مارا بە فساد کشاندند.

این نگاه بد بینانه ی من از اینجاست:که هروقت وارد گروهی می شوم و می خواهم که یه چیزهایی هم در فضای مجازی مطالعه کنم، به خیلی از " لطفا بخوانید" ها و " خواهرم با تو هستم "  و " خواهرم تو آزادی " و الا...ماشاالله شعارهای خیلی خیلی زیاد برمی خورم. می خوانم،  بعضی از پست ها را می خوانم و از روی کنجکاوی تا آخر هم ادامه می دهم.

اما و هزار اما

ای کاش نمی خواندم و به جای آن با استیکرها مشغول می شدم!.

سوال های زیادی در من بە وجود می آیند و ذهنم پر از این علامت ــ؟ ــ می شود.

چرا؟

واقعا چرا فقط خواهران؟

چرا این همه عکس که برای چادر و این جور چیزها تبلیغ می کنند؟

چرا فقط زنان مشکل دارند؟ چرا فقط زن؟ چرا ما این همه مبلغ برای زنان داریم؟ چرا روی عکسها شون ضربدر قرمز می کشید؟ چرا؟ چرا؟

آیا واقعا این نشان از یک نوع مردسالاری در احکام شرعی نیست که شارع و واضع آن فقط مردانی هستند که خود حجاب را رعایت نمی کنند.؟

زیراکە شارع اقدس،  یعنی خدا و رسول گرامی چنین تبلیغات و چنین حکمی ندارند . حجاب از جانب خدا و رسول ایشان امری است ضروری برای انسانها_ از هر جنسی و از هر نوعی_  منتهی زنان شیوه ی خاص خود را دارند و مردان هم شیوه ی مختص به خود.

در واقع هیچ گونە تفکیک جنسیتی در کار نیستو  من مرد حق ندارم تکلیف و وظایفم را به گردن جنس مخالف بگذارم و به نحوی از انحاء معتقد باشم که با این کار خود را نجات داده ام.

واقعا این دیدگاهی غلط و ناکارآمدی است.

بگذارید گفته هایم را با مثالی واضح کنم. ‍ مثلا در مورد حجاب؛

حجاب برای زن و مرد در اسلام واجب است. و همچنین نگاه کردن به بیگانه هم حرام محسوب می شود. يعني زنان و مردان در صورتی حق دارند که به هم نگاه کنند که از محارم و بستگان یکدیگر باشند.

(برای تفصیل چگونگی این حکم،  به کتب فقهی مراجعه فرمایید)

  پس یک مرد اگر تمام زنان دنیا هم حجاب نداشته باشند، باید از نگاه کردن به آنها خودداری کند ، و همین طور است یک زن.

یک مرد اگر تمام مردان و زنان حجاب نداشته باشند،  او موظف است که حجاب خود را رعایت کند. چون پذیرفته است که مطابق دستورات اسلامی رفتار کند و دستورات اسلام برای شخص او بدون در نظر گرفتن  شرایط  و جامعە ی او واجب است. یعنی  من حق ندارم دیگران را متهم کنم به این که چون شما حجاب ندارید من هم به شما نظر دارم.

دقیقا همانند این برهه از زمان، که انگار چون زنان حجاب را رعایت نمی کنند، دیگر مردان مجوز گرفته اند که به آنها نگاه کنند.!!!

نه اصلا از این خبر ها نیست آقایان محترم مبلغ حجاب.!!!

صد البته که نگاه ما به زنان باعث تغییر مد و لباس آنها می شود. ما هستیم که آنها را در دام بی حجابی می اندازیم و نگاه کردن ما بە آنهاست کە آنها را مجبور بە انتخاب انواع و اشکال لباس و آرایش است.

پس اگر هم قرار هم بر این باشد کە جنسی ــ زن یا مرد ــ متهم شود، بهتر است ما مردان متهم شناختە شویم و بە ما بیشتر توصیە شود کە چشم بر خاک بیافکنیم.

صد البتە که من قصد ندارم کفه ی ترازو را بر نفع زن،  یا مرد سنگین کنم و فقط قصد من از این مقال تنها این بود که بگویم: تبلیغات خیلی از کانالهای اسلامی(میگویم تبلیغات،  چون در حدی نیستند که اسم شریف امر به معروف و نهی از منکر برایش بگذاریم) برای حجاب یک جانبه و خیلی ناسالم و نا صحیح است.  انگار می خواهند بگویند : اگر زنها اسلامی شدند،  مردها هم اسلامی می شوند.

یا می خواهند بگویند:" برای اینکه مردها در گناه نیافتند، حتما باید زنان حجاب خود را رعایت کنند.

و چون زنان حجاب خود را رعایت نمی کنند دیگر مردان معذب نیستند و عذر دارند، پس ای خواهران شما بیایید خود را محجبه کنید تا ما بتوانیم به خدا  قول دهیم که به نامحرم نظر نداشته باشیم" و خیلی نتایج  دیگر که از این پستهای غلط و نامفهوم که برداشت می شود.

پس بیایید برادران

حجاب هایمان را خودمان با چادر زینت دهیم.

شادمان دستورە

 

مطالب مرتبط:

داعش 837 زن عراقی را اعدام کرد

مدیر عامل انجمن خیریه بستک :قرار گرفتن در مسیر امو

آمریکا 54 خودروی هامر به اقلیم کردستان عراق داد

رویارویی قرقیزستان با افراط گرایی دینی

جنگجویان آسیای مرکزی در «زابل» افغانستان حضور دارن

ا

جهان اسلام و سیاست های استعماری

افزایش حضور نظامی هند در مرز مشترک با چین و بوتان

خیرین از مالیات معاف هستند

اعلام برائت مسلمانان آلمان از گروه های افراطی و تک

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات