b_300_300_16777215_10_images_ttttto11.jpg

اساس نیوز : یکی از مهم ترین مشکلات مناطق اهل سنت نشین در سالهای اخیر این بوده است که برخی از جریانات مبهم با عقبه فکری خطرناک در پوشش بدعت زدایی در باورهای مذهبی ما در حال گمراه کردن جوانان ما هستند.

این جریانات انحرافی برخلاف گروه هایی که در دهه های قبل در صدد رسوخ در بین اهل سنت بوده اند از خارج از جامعه ما بودند،گروه های اخیر در درون خود ما و از بین خود ما تلاش می کنند با زیرسوال بردن منابع اصیل فقهی اهل سنت برخی از اعتقادات ما را بدعت جلوه دهند.

این فتنه اکنون محدود به یک یا دو منطقه نیست و در غالب مناطق سنی نشین افراد و گروه هایی به ظاهر دینی و تحصیل کرده در حوزه های علمیه اعتقادات اصیل ما را به چالش می کشند .اگر اندکی دقت کنیم،متوجه خواهیم شد که باورهایی که این فتنه گران تبلیغ می کنند، شباهت عجیبی به عقاید غیر مقلدان و وهابیون دارد .

برای مقابله با این جریان هم علمای اهل سنت در مناطق مختلف هشدارهای لازم را به جامعه داده اند .در نمونه اخیر تعدادی از علمای شاخص اهل سنت  بانه و پیرانشهر( نمایندگان دارالعلوم سلطان صلاح الدین ایوبی پیرانشهر) با برگزاری یک نشست مشترک به فتنه انگیزی های این جریان در زمینه های مختلف به ویژه مساله سه طلاقه کردن در فقه اهل سنت پرداختند.

ماحصل این نشست صدور یک بیانیه از طرف علمای حاضر در جلسه بود که توسط ماموستا هادی احمدی قرائت شد .

همه فعالان اهل سنت باید در برابر این تلاشها و فتنه انگیزی ها هوشیار باشند.امروز فتنه اصلی بر علیه عقیده و باور مذهبی ما در درون خود ما شکل گرفته است و البته شبکه های ماهواره ای مروج وهابیت و منابع مالی کشورهای عربی هم حامی آنها هستند.

 

b_400_400_16777215_10_images_ttttto11.jpg

b_400_400_16777215_10_images_ttttttoo4.jpg

 مطالب مرتبط:

تبریک عجیب عید فطر !

پنتاگون آسمان موصل راغرق پروازهای اطلاعاتی خودکرده

ا

از اسکار و کارناوال تا جذب خبرنگار افتخاری در اساس

 

داعش بعد از این چه خواهد کرد ؟

سازمان اطلاعات هند از طریق افغانستان برای نابودی پ

سردار آزمون بازیکن برتر روسیه شد

برای از بین بردن گروه‌های تروریستی در ابتدا باید ط

افزایش اسلام‌ستیزی و یهودی‌ستیزی در آلمان

مولوی علی بائی : اهل سنت بر حفظ احترام زنان و فرزن

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز