b_300_300_16777215_10_images_ttttto11.jpg

اساس نیوز : یکی از مهم ترین مشکلات مناطق اهل سنت نشین در سالهای اخیر این بوده است که برخی از جریانات مبهم با عقبه فکری خطرناک در پوشش بدعت زدایی در باورهای مذهبی ما در حال گمراه کردن جوانان ما هستند.

این جریانات انحرافی برخلاف گروه هایی که در دهه های قبل در صدد رسوخ در بین اهل سنت بوده اند از خارج از جامعه ما بودند،گروه های اخیر در درون خود ما و از بین خود ما تلاش می کنند با زیرسوال بردن منابع اصیل فقهی اهل سنت برخی از اعتقادات ما را بدعت جلوه دهند.

این فتنه اکنون محدود به یک یا دو منطقه نیست و در غالب مناطق سنی نشین افراد و گروه هایی به ظاهر دینی و تحصیل کرده در حوزه های علمیه اعتقادات اصیل ما را به چالش می کشند .اگر اندکی دقت کنیم،متوجه خواهیم شد که باورهایی که این فتنه گران تبلیغ می کنند، شباهت عجیبی به عقاید غیر مقلدان و وهابیون دارد .

برای مقابله با این جریان هم علمای اهل سنت در مناطق مختلف هشدارهای لازم را به جامعه داده اند .در نمونه اخیر تعدادی از علمای شاخص اهل سنت  بانه و پیرانشهر( نمایندگان دارالعلوم سلطان صلاح الدین ایوبی پیرانشهر) با برگزاری یک نشست مشترک به فتنه انگیزی های این جریان در زمینه های مختلف به ویژه مساله سه طلاقه کردن در فقه اهل سنت پرداختند.

ماحصل این نشست صدور یک بیانیه از طرف علمای حاضر در جلسه بود که توسط ماموستا هادی احمدی قرائت شد .

همه فعالان اهل سنت باید در برابر این تلاشها و فتنه انگیزی ها هوشیار باشند.امروز فتنه اصلی بر علیه عقیده و باور مذهبی ما در درون خود ما شکل گرفته است و البته شبکه های ماهواره ای مروج وهابیت و منابع مالی کشورهای عربی هم حامی آنها هستند.

 

b_400_400_16777215_10_images_ttttto11.jpg

b_400_400_16777215_10_images_ttttttoo4.jpg

 مطالب مرتبط:

پیشنهاد حمله نظامی آمریکا به ونزوئلا برای ترساندن

 

جامعه اسلامی ؛ غرور و خود کمتر بینی

چوب مسواک و فواید و آثار مثبت آن

اهمیت مطالعه در اسلام

تجربه ی یک زندگی با گوشی و بدون گوشی

خشم مردم ایالت «ایندیانا» آمریکا علیه حمله به یک ز

کشف دو گور دسته جمعی در عراق

در مبارزه با داعش و پ.ک.ک از ترکیه حمایت می‌کنیم

کشته شدن 96 عضو گروه داعش درننگرهار افغانستان

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات