b_300_300_16777215_10_images_mahvareehhhh.jpg

اساس نیوز:یادداشت ذیل از طرف ابومحمد  از اهل سنت جنوب کشور برای سایت اساس نیوز ارسال شده است .نویسنده در این مطلب تلاش داشته است مضرات شبکه های ماهواره ای منتسب به اهل سنت را بیان نماید .

اساس نیوز با اندکی ویرایش این متن را تقدیم خوانندگان خود می کند .

در جهان امروزی انواع  شبکه های مجازی مخصوصا شبکه های ماهواره به یکی از اثربخش ترین ابزارها برای جریان سازی فرهنگی واجتماعی مبدل گشته است.

بخاطر همین کشورهای مختلف درتلاشند تا با ایجاد وتقویت وگسترش این نوع شبکه های ماهواره ای برای رسیدن به اهداف خود با ایجاد انواع برنامه های متنوع ازجمله سخنرانی مذهبی وفیلم وگزارشات،جوانان ونوجوانان را به سوی خود جذب کنند.

درسالهای گذشته چندین شبکه ماهواره ای بنام اهل سنت ،و ظاهرا برای اهل سنت شروع به پخش انواع برنامه های دینی ومذهبی کردند.

درسالهای اول تاسیس این شبکه ها با مخاطب وعلاقه مندان زیادی در بین اهل سنت مواجه شدند.اما به مرور زمان وبا روشنگری علما ،اندیشمندان ومتفکران اهل سنت ،زنگ خطر به صدا درآمد وجوانان از اهداف آنها آگاه شدند .

علمای دلسوز اهل سنت با مشاهده این شبکه ها وتحقیق وتحفص در برنامه هایشان به ماجرای پشت پرده آن پی بردند و خواستار دقت خانواده ها در زمینه های انحرافات عقیده ای این شبکه های بظاهر اهل سنت شدند. ولی این روشنگری های علما به مزاج گردانندگان این شبکه ها خوش نیامد وبه همین علت بارها به علمای اهل سنت اهانت وهتک حرمت کردند.

علمای خالص ومخلص اهل سنت بارها در مراسمات وسخنرانی هایشان در زمینه فعالیت های این شبکه های افراطی ومخرب به جوانان ونوجوانان هشدار داده اند.

 تلاش شبکه های ماهواره ای منتسب به اهل سنت برای برافروختن وشعله ور کردن جنگ مذهبی بین فرق اسلامی بود.در این خصوص علمای ربانی ما بارها در سخنرانی هایشان اعلام کردند که ما دایه مهربانتر از مادر نمی خواهیم وخارج نشینان مجهول الحال که از طریق برخی کشورهای غربی حمایت مالی می شوند، نباید در مسایل اهل سنت داخل کشور دخالت کنند.

  از مهم ترین وبارزترین پیامدهای این شبکه های بظاهر اسلامی ،افزایش خشونت در خانواده وجامعه وایجاد اختلاف وتنش می باشد.با مشاهده ساعت های متوالی چنین برنامه هایی گویا  افراد در کلاس درس ترویج تندروی قرار گرفته اند.پخش برنامه هایی که دائما از عقاید باطله خود بحث می کنند می تواند زمینه ساز شکل گیری باورهای تند ،غلط وافراطی وکسب اطلاعات نادرست در زمینه احکام وعقیده مخاطبان شود.

این برنامه ها که هدفی جز قبولاندن عقاید نادرست در زمینه احکام وعقیده خودندارند،باعث شده بسیاری از جوانان ونوجوانان درباره عقاید اصیل خود دچار شک وتردید شوند ودر پی عقاید منحرف شوند.

  تاثیرچنین برنامه هایی بر روی جوانان ونوجوانان بیشتر است به طوری که این گروه زمان بیشتری را صرف تماشای برنامه های ماهواره ای می کنند.

تماشای برنامه های عقیده ای ماهواره ومقایسه منفی خود با عقاید خالص اهل سنت می تواند خوراک لازم برای ایجاد یک درگیری دربین دوستان خواهد شد. القائات شبکه های ماهواره ای به مخاطبان خود تا حدی زیاد است که به هیچ عنوان نمی توان ادعا کرد که بزرگسالان از آسیب آن مصون هستند وتنها باید جوانان ونوجوانان را در این خصوص واکسینه کرد.

خطرات نفوذ شبکه های ماهواره ای مبلغ آئیین مسیحیت را می توان با اندکی برحذر داشتن اخطار به بینندگان توجیه کرد ولی شبکه هایی که با نام اسلام فعالیت می کنند خطرات بیشتری دارند.

این نوع شبکه ها با پخش برنامه های متنوع وجذاب خود سعی در جذب خانواده ها وجوانان را دارند این گونه تبلیغ،خطرناکتر از تبلیغ مستقیم می باشد . چرا که تاثیر آن عمیق وبلند مدت تر است.

 

 

مطالب مرتبط:

نگارش قرآن کریم به خط حافظ عثمان توسط زندانیان غزه

سخنگوی دولت آنکارا: سیاست ترکیه در سوریه از همان ا

ا

پایان مشارکت عملیات هوایی استرالیا علیه داعش در خ

سران اتحادیه اروپا: موضع‌ خود در قبال قدس را تغییر

دستگیری زوج آدم خوار مظنون به ارتکاب ۳۰ فقره قتل د

تخریب 3500 مسجد در چین

از اسلام لیبرال تا اسلام داعشی؛تلاش هایی برای هویت

تهدید نخست وزیر نیوزیلند به دلیل همدردی با مسلمانا

دانش آموزان مسلمان ایرلندی زیر سلطه نژاد پرستی معل

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات