b_300_300_16777215_10_images_teessss.jpg

اساس نیوز :یکی از علایم خوارج در حدیث به این گونه آمده است: « یقتلون اهل الإسلام و یدعون اهل الأوثان »! (ابوداود باب قتل الخوارج)؛ یعنی آنان مومنین را به قتل می‌رسانند و بت‌پرستان را رها می‌سازند!

در تایید این پیشین‌گوئی پیامبر اسلام، بسی واقعات رخ داده است؛ از جمله: خوارج بعد از جدائی از لشكر سیدنا علی مرتضی کرم الله وجهه، اقدام به فتنه‌پردازی و تجاوز در جهان اسلام کردند و به مشرکان هیچ گونه تعرّضی ننمودند!

داستانی از برخورد خوارج با مسلمان را به این گونه نقل کردند: هنگام ظهور خوارج، گروهی از اهل اسلام كه برای حج عازم شهر مكه بودند، با گروهی مسلح از خوارج رو برو شدند؛ اهل اسلام با خود گفتند: اگر ما خود را مسلمان معرفی كنیم، خوارج ما را می‌کشند؛ بنابر این خود را گروهی از اهل كتاب جا بزنیم كه برای تحقیق و جستجو از اسلام بدین دیار سفر نموده‌ایم.

خوارج که خود را عاملان بر قرآن می‌دانستند، با خود گفتند: خداوند در قرآن كریم به ما توصیه كرده است: هرگاه كافری از شما تأمین خواست، به او تأمین دهید تا كلام پرودگار را بشنود « وَإِنْ أَحَدٌ مِنَ الْمُشْرِكِینَ اسْتَجَارَكَ فَأَجِرْهُ حَتَّى یَسْمَعَ كَلَامَ اللَّهِ »؛ لذا از كشتن آنان صرف نظر كرده و آنان را تا مكه مکرمه همراهمی؛ چرا كه پروردگار در ادامه‌ی آیه می‌فرماید: «ُثمَّ أَبْلِغْهُ مَأْمَنَهُ»؛ یعنی: آنان را به جای امنشان برسان.

اما سوال این است: آیا پروردگاری كه اینگونه مراعات كفار را کرده! در مورد مسلمانان هیچ توصیه‌ای ننموده است؟ مگر علاوه از این است که خداوند، تمامی مومنان را برادر همدیگر معرفی می‌کند؟ و نیز علاوه از این است که رسول معظم اسلام صلی الله علیه و سلم می‌فرماید: لزوال الدنیا أهون علی الله من قتل رجل مسلم. (مسلم، تشدید قتل المومن)؛ یعنی: كشته شدن مسلمانی، نزد پروردگار از نابودی تمام دنیا سنگین‌تر است!!!

اگرجایگاه واقعی مسلمانی را می‌دانستیم که خداوند متعال به او چه جایگاهی عطا کرده است، عملکرد خویش را اصلاح می‌نمودیم؛ بجای موضع‌گیر علیه یکدیگر هم‌چون "سدی فولادین و بنیانی مرصوص" برای برادران مسلمان می‌بودیم.

خداوند مسلمانان را به وسیله‌ی ایمان چنان ارزش و الایی عنایت کرده که بیت الحرام آن ارزش و حرمت را ندارد.

لااله إلا الله روح نظام هستی است! اگر نام الله متعال بر زبان حتی فردی جاری نشود، خداوند نظام هستی را نیست کرده روز دادرسی مظلومان (قیامت) را برپا می‌کند.

در آخرت گویندگان این کلمه‌ی مبارک رهسپار بهشت برین می‌شوند؛ چنانکه در حدیث آمده است: «من لقی الله لایشرک به شیئاً دخل الجنة.  (رواه البخاری)؛ هر شخص در حالی با پروردگار دیدار کند که با او چیزی را شریک نگرداند، داخل بهشت خواهد شد.

پیامبر اسلام در حدیث دیگر می‌فرماید: «ما من أحد یشهد أن لا إله إلا الله و أن محمداً رسول الله صدقاً من قلبه إلا حرّمه الله علیه النار. (رواه البخاری)؛ هر شخص از صدق قلبش گواهی به لا اله الا الله و محمد رسول الله بدهد، خداوند جهنم را بر او حرام می‌گرداند. در اخیر از خداوند متعال خواستارم که ارزش ایمان و مومنین را در قلب ما جایگزین كند.

محمد دهواری،منبع سایت :سنت آن لاین

 

مطالب مرتبط:

مولانا ساداتی در خطبه های نماز جمعه سراوان: زندگی

واکنش‌ اتحادیه جهانی علمای مسلمان به قرار گرفتن در

۱۰ سال حبس برای یک مسئول سابق کویت به جرم پیوستن ب

مولوی عبدالصمد کریم زایی: حج یکی از ارکان مهم اسلا

داعش 2امام جماعت اهل سنت را اعدام کرد

تشکیل بسیج مردمی برای مبارزه با گروه داعش در شمال

ا

درگیری چین و هند برای تسلط بر هیمالیا

اخبار تأییدنشده از ترور «حکمتیار» رهبر حزب اسلامی

یک مسئول حزبی ترکیه : داعش جانوری خطرناک است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

آیا با راه اندازی شبکه ماهواره ای اهل سنت ایران در داخل کشور موافق هستید؟
  • رای: 0%
  • رای: 0%
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای:

آخرین تحلیل ها

کانال تلگرام اساس نیوز