b_300_300_16777215_10_images_232355.jpgاساس :در روزهای اخیر دو رویداد تلخ در دو منطقه اهل سنت نشین ،قلب خیلی از افراد را به درد آورد .

رویداد اول کشته شدن دختری جوان به علت پرت شدن از بالکن هتل تارای مهاباد و متعاقب آن اعتراضات و ناآرامی های صورت گرفته در این زمینه بود که باحاشیه سازیهای فراوان رسانه ای همراه شد .
رویداد دوم در نقطه ای دورتر از مهاباد و در جنوب شرق کشور در شهر ایرانشهر اتفاق افتاد .در رویداد دوم یک راننده وسیله نقلیه حامل مواد سوختی بر اثر سانحه رانندگی دچار حادثه شد و متاسفانه راننده این وسیله در میان شعله های آتش جان سپرد .بعد از این رویداد نیز به علت فضای غبارآلودی که با شیطنت های رسانه ای ایجاد شد اعتراضاتی نسبت به عملکرد نیروی انتظامی در این جریان صورت گرفت .
در تحلیل عمومی هر دو رویداد در وهله اول باید گفت که بدیهی است که افکار عمومی مردم در شهرهای مهاباد و ایرانشهر به حق خواستار مجازات عاملان احتمالی حوادث این دو شهر هستند .این یک مطالبه حداقلی است و دستگاه انتظامی وقضایی باید با شفافیت وسرعت عمل در این زمینه فرصت را فرصت طلبان بگیرند .اما در پس زمینه این دو رویداد یک راهبرد جدیدطراحی شده برای اهل سنت  به وضوح دیده می شود .

راهبرد جدید اتخاذ شده در قبال اهل سنت ایران که با عاملیت رسانه ها و شبکه های ماهواره ای دنبال می شود کشته سازی از اهل سنت و استفاده ازاین کشته سازی برای ایجاد آشوبهای منطقه ای است .
درچارچوب این رویداد تلاش می گردد حتی درمواردی که فرد یا افرادی در یک حادثه معمولی از دنیا می روند با انتساب این حادثه به دولت و دستگاههای دولتی اهل سنت را تحریک نمایند .در همین بستر هم شایعه پردازی و بازی با احساسات قومی و مذهبی جوانان به تاکتیک اصلی عوامل این راهبرد تبدیل شده است .
نکته جالب در رابطه با پیاده نظام های اجرایی این راهبرد این است که بدنه مجری این راهبرد افرادی هستند که در کشورهای غربی با استفاده از منابع مالی و فرصتهای رسانه ای ایجاد شده برای آنها ،در حالی که یک دست جام باده دارند و یک دست زلف یار، جوانان پاک ما در کردستان و بلوچستان را به شورش و قربانی شدن در مسیر اهداف شوم شان تشویق می کنند.
گویا این افراد و گروهها فراموش کرده اند که در سه دهه اخیر چه هزینه سنگینی بر جوانان اهل سنت ما تحمیل کرده اند و هنوز هم جوانان ما تاوان اشتباهات و حماقت های آنها را پرداخت می کنند.
ما بارها در سایت اساس گفتیم که جامعه اهل سنت ساکن کشور نباید اجازه دهند که افراد و گروههای خارج نشین جوانان ما را بازیچه خیمه شب بازیهای سیاسی خود نمایند .این افراد و گروهها اگر واقعا صداقت داشتند با قبول همه شرایط موجود در داخل می ماندند و از طریق مجاری مختلف مطالبات ما را بیان می کردند .همان کاری که برخی از فعالان داخل نشین ما با از خودگذشتگی انجام می دهند.
فرار این افراد از کشور و استفاده آنها از بهترین امکانات زندگی در کشورهای اروپایی و برخی از کشورهای عربی منطقه وارائه نسخه های درمانی به ظاهر شفابخش بوسیله آنها برای جامعه اهل سنت ما نتیجه ای جز تشدید حساسیتهای پیرامونی برای ما در بر نداشته است .
در شرایط کنونی نیز این افراد و گروهها در چارچوب طراحی هایی که برای آنها بوسیله دولتهای بیگاانه انجام شده است، سعی در ایجاد آشوبها و بحرانهای داخلی در کشور دارند .در این جهت هم اهل سنت و جوانان پاک ما بهترین گزینه های مد نظر این حضرات هستند.


مطالب مرتبط:

یک مقام اماراتی:باید به قطرحمله کرد

داعش در مسیر سقوط

کندی روند صلح در فیلیپین موقعیت داعش در این کشور ر

ا

کارگاه آموزشی با هدف مقابله با اسلام هراسی در رسان

13 خواسته عجیب کشورهای عربی از قطر برای ازسرگیری ر

معاون رياست حج اوقاف غور به گروه طالبان پیوست

اعتراض بوسنی به حکم دادگاه سازمان ملل در مورد نسل

150 یورو جریمه استفاده از روبنده در اتریش

 

کمیته آزادی مذاهب آمریکا: برای عربستان استثنا قائل

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات