b_300_300_16777215_10_images_OplXK5044926.jpg

اساس نیوز : قبل از پرداختن به دنباله تذکرات دینی ام به اشخاصی که از نوشته جناب سردار آزمون در مورد سگ و نجس ندانستن آن دفاع می کنند، در این قسمت مناسب دانستم که حرف دل خود را به خود جناب سردار آزمون در کلماتی مختصر عرض کرده  و درد دل نمایم.


در ضمن خوانندگان عزیز فکر نکنند که بنده با مشکل حاد ویروس کرونا و احساس مسئولیت در مورد آن و انجام وظیفه دینی ام نسبت به جامعه ناواقف هستم، بلکه در این مورد نیز در حد توان در حال انجام وظیفه هستم و شاید کمتر شخصی از علمای اعلام امت اسلام با دو زبان ترکمنی و فارسی در این مورد به مانند بنده سخنرانی یا مطالب ارائه کرده باشد. ذَٰلِكَ الْفَضْلُ مِنَ اللَّهِ ۚ وَكَفَىٰ بِاللَّهِ عَلِيمًا

اما هر حرف جایی و هر نقطه مکانی دارد.

عزیزانی که در دفاع از جناب سردار آزمون مطالبی را نوشته اند، متاسفانه باعث غلط فکری عزیزان دین دوست ما در سطح جهانی شده  و عملکرد علما را نیز زیر سوال برده اند  و اگر بنده با گرمی تنور  این مباحث، مطالبم را جهت قضاوت صحیح عرض نکنم می ترسم که بعدها پشیمانی در این مورد سودی نخواهد داشت. اما برسیم به حرف دل بنده با جناب سردار آزمون

جناب سردار آزمون، برادر گرامی!

سرادرجان! ایکاش شما بانوشتن دو خط در پیج رسمی خود، نوشته خود را در مورد سگ و... توجیه اسلامی می کردید و قلب جریحه دار قوم ترکمن را تسلی داده،سبب زدودن کدورت ها می گشتید.

گویا شما ترکمن بودن تان /مسلمان بودن تان /سنی بودن تان یادتان رفته و اینکه  شماخواسته یا ناخواسته و چه بخواهید و چه نخواهید نماینده ی ما در عرصه ی ملی و حتی جهانی هستید، گویا شما یادتان رفته، دیگر متعلق به خود نیستید، موفقیت شما موفقیت همه ی ما و شکست شما شکست همه ماست، مصدومیت شما موجب ناراحتی همه ما ، زمین خوردنت زمین خوردن ما و شما فرزند این قوم با عزت هستید، دینت دین همه ماست، همگی نگران سلامتی روحی جسمی اعتقادی شما هستیم، شما سرداری بودید که موفقیت در آزمون هایتان برای همه ی ما مایه ی افتخارست، اما افسوس که با یک جمله نسنجیده و عدم توجیه صحیح آن همه ما را ناامید کردید.  با آنکه صدها پیام در تقاضای توجیه نوشته هایتان از طرف جوانان قوم ترکمن  گسیل داده شده بود. واقعا چرا چنین کردید؟ چرا ؟؟؟

جناب سردار بزرگوار! آیا شما برای دفاع از سگ محبوبتان و دیگر سگ های جهان دیواری کوتاه تر از دیوار دین پیدا نکردید که چنین نوشتید.
 چرا شما آنهایی را که فستیوال سگ خوری برگزار می کنندرا محکوم نمیکنید و نمیگویید من سردارآزمون دین چنین انسانهایی را هرگز قبول ندارم.

چرا شما برای دفاع از حیوان وفاداری به نام سگ برگزارکنندگان دعوای سگ را در ترکمن صحرا یا در همه جهان را محکوم نمیکنید و نمیگویید در دین  وآیین من اینکار گناه بزرگ و در نگاه انسانهای وجدان بیدار  نهایت بی رحمی نسبت به این حیوان وفادار است.

و در عوض دین اسلامی که 1400 سال قبل سگ را فقط در گوشت و آب دهان نجس یا حرام گفته و حرفی از کشتن آن یا اذیت آزارش نداده را هدف قرار می‌دهید؟
به راستی چرا ؟؟؟

 آیا تنها راه حمایت از سگ وفادارتان همین بود که جمله ای را بنویسید که آن را دیگر مسلمانها اهانت به دین اسلام که خود را نیز تابع آن دین می دانید تلقی کنند و با آنکه از شما صدها نفر تقاضا کردند که جمله ای در توجیه حرف خود بنویسید هرگز چنین نکردی
 واقعا چرا ؟؟؟

سردار جان شما در میان قوم ترکمن بزرگ شده ای و قوم ترکمن با تمام کمبودهایی که به علت ضعف علما و اختلاف آنها دامنگیر او شده خود را قومی باغیرت و محافظ ناموس خود می داند، اما آیا آنچه شما در پیج خود از خود به یادگار گذاشته اید چیزی برخلاف این در ۱۸۰ درصد ثابت نمی کند؟؟؟ به راستی چرا چنین می کنید؟؟؟

شما می توانستید مانند دیگر ورزشکاران جهان اسلام در این میدان هم الگوی خوبی برای جوانان ما باشید تا حمیت و غیرت از یاد رفته او باز در وجود آنها بیدار شود. به راستی چرا برخلاف آنچه از امثال شما انسانهای نامدار امید می رود عمل می کنید ؟؟؟ به راستی چرا ؟؟؟

ادامه دارد......

نویسنده :مفتی، حافظ امان الله آخوند یلمه

مطالب مرتبط:

75 تن در درگیری درون گروهی "طالبان" کشته شدند

جزیره‌ای که ورود زنان به آن ممنوع است

شبح تجزیه بر سر لیبی

خداحافظ وهابیت!

ارتش عراق آماده حرکت به سمت مناطق مورد مناقشه با ک

یک شخص محکوم به اعدام در فراه از نزد طالبان مسلح ف

انفجار مرکز جاکارتا را به لرزه انداخت

احتمال تعویق اعلام "توافق قرن" به بعد از انتخابات

 

گزارش تصویری از دور نخست انتخابات ریاست جمهوری فرا

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات