b_300_300_16777215_10_images_photo_2020-01-03_14-51-16-388x405.jpg
اساس نیوز : سردار حاج قاسم سلیمانی به همراه ۹ نفر دیگر بامداد جمعه (سیزدهم دی ماه ۹۸) در مسیر فرودگاه بغداد و به دستور ترامپ با پهپادهای وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به شهادت رسید.


حاج آخوند عبدالکریم جاور ، امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس ،  همیشه گفته ایم، ما اساسا” با هرگونه اقدام تروریستی و در هر نقطه از جهان مخالفیم و آن را عملی غیر اخلاقی، انسانی و اسلامی می دانیم و ترور سردار حاج قاسم سلیمانی و جمعی از یاران ایشان را نیز شدیدا” محکوم می کنیم.

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید ترور سردار قاسم سلیمانی توسط آمریکا را محکوم کردند و شهادت ایشان را به مقام معظم رهبری و ملت ایران تسلیت گفتند.

 امام‌جمعه زاهدان افزودند: شاید در دنیا کسی نباشد که با نام سردار قاسم سلیمانی آشنایی نداشته باشد. معدود افرادی در دنیا هستند که تجربه‌ها و مهارت‌های نظامی سردار قاسم سلیمانی را دارا باشند.

مولانا سید عبدالصمد ساداتی ، به شهادت رساندن سردار ، سپهبد قاسم سلیمانی و هیئت همراه ایشان در عراق از سوی آمریکا ضایعه ای بزرگ برای کشور و امنیت منطقه است.
اگر چه ایشان به آرزوی خود که همانا مقام عالی شهادت بود نائل آمد اما تجاوز و جنگ افروزی آمریکا در منطقه و هدف قرار دادن ناجوانمردانه شخصیت ملی و دفاعی کشور جنایت بزرگ و محکوم است.

مولانا محمدحسین گرگیج ، خبر ناگواری که به ما رسید از دست دادن و شهادت سردار سلیمانی توسط جنگنده های امریکایی بود که این مسئله، ضایعه و مصیبت بزرگی برای کشور و ملت ایران می باشد.

عالم برجسته اهل سنت کشور ضمن اظهار همدردی با مسئولین کشوری و بازماندگان افزودند: این مصیبت بزرگ را به مسئولان ارشد نظام، خانواده آن مرحوم، دوستان و یاران ایشان و علی الخصوص به ملت عزیز ایران تسلیت عرض می کنم و از خداوند متعال خواستاریم این ضایعه را بر ما آسان گرداند و به ما نعم البدل عنایت فرماید.

شیخ سید عبدالباعث قتالی ، امام جمعه اهل‌سنت بندرعباس با بیان اینکه این جنایت از سوی ملت شریف ایران بدون پاسخ نخواهد ماند، اظهار داشت: اینجانب به نمایندگی از جامعه اهل سنت هرمزگان، شهادت این فرزند غیور ملت ایران و مرد بزرگ مقاومت را به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی و عموم مردم شریف و شهیدپرور ایران تسلیت و تبریک می‌گویم.

مولانا مطهری مدیریت محترم حوزه علمیه احناف خواف ، شکوه و سربلندی ایران اسلامی، مرهون مجاهدت دلیرمردانی است که در مکتب انسان‌ساز اسلام، درس عشق و ایثار را آموختند و برگ دفتر هستی را با نام و یاد خود، جلوه‌ای دیگر بخشیدند.

 خبر شهادت سردار سپهبُد حاج قاسم سلیمانی، گرچه ضایعه‌ای بزرگ بود، اما مطمئنیم که راه شهدا با اقتدار بیشتر ادامه خواهد یافت و باعث عزت و سربلندی اسلام، و شکست و زبونی دشمنان خواهد شد.

شیخ محمد علی امینی عالم اهل سنت جنوب ، جنایت آمریکایی‌ها بدون پاسخ نمی‌ماند.

امام جمعه سیمین شهر ، آخوند حنفی ، سرلشکر حاج قاسم سلیمانی در حمله بالگردهای تروریست‌های آمریکایی به شهادت رسید ، آمریکاییهای تروریست خطوط قرمز را شکستند و در اقدامی ناجوانمردانه سرباز پر افتخار اسلام را بشهادت رساندند، سردار سرافراز انقلاب پس از مجاهدتهای طولانی و مبارزه علیه باطل و استکبار سرانجام به درجه رفیع شهادت نائل گشت .

بیانیه شورای عالی مدارس علوم دینی اهل سنت و جماعت جنوب ایران در محکومیت ترور سردارقاسم سلیمانی ، آمریکای جنایتکار یک بار دیگر نقاب از چهره کریه و خون آشام خود برداشت و دستهای پلیدش را از خون فرزندان این مرز و بوم رنگین ساخت. شهادت سردار سرلشکر قاسم سلیمانی و همراهان و هم رزمانش، سندی دیگر از قساوت و خشونت بی پرده آمریکا خواهد بود.

مطالب مرتبط:

گردن زدن یک جوان سوری در میان خوشحالی داعشی‌ها

عیادت امیر قطر از پدرش در بیمارستان

نامه سرگشاده جوان اهل سنت لارستانی به رئیس قوه قضا

دمشق: اقدام کرد ها در اعلام نظام فدرال بی‌ارزش است

داعش ۲۰۰ کودک را قتل عام کرد

رسانه‌های غربی به دنبال برجسته سازی مسائل منفی جها

گفتگو با سید عبدالباعث قتالی امام جمعه اهل سنت بند

وزیر دفاع آمریکا: عجله‌ای برای جنگ با کره شمالی ند

وزیر بهداشت تونس در یک مسابقه دو درگذشت

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات