b_300_300_16777215_10_images_photo_2020-01-03_14-51-16-388x405.jpg
اساس نیوز : سردار حاج قاسم سلیمانی به همراه ۹ نفر دیگر بامداد جمعه (سیزدهم دی ماه ۹۸) در مسیر فرودگاه بغداد و به دستور ترامپ با پهپادهای وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به شهادت رسید.


حاج آخوند عبدالکریم جاور ، امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس ،  همیشه گفته ایم، ما اساسا” با هرگونه اقدام تروریستی و در هر نقطه از جهان مخالفیم و آن را عملی غیر اخلاقی، انسانی و اسلامی می دانیم و ترور سردار حاج قاسم سلیمانی و جمعی از یاران ایشان را نیز شدیدا” محکوم می کنیم.

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید ترور سردار قاسم سلیمانی توسط آمریکا را محکوم کردند و شهادت ایشان را به مقام معظم رهبری و ملت ایران تسلیت گفتند.

 امام‌جمعه زاهدان افزودند: شاید در دنیا کسی نباشد که با نام سردار قاسم سلیمانی آشنایی نداشته باشد. معدود افرادی در دنیا هستند که تجربه‌ها و مهارت‌های نظامی سردار قاسم سلیمانی را دارا باشند.

مولانا سید عبدالصمد ساداتی ، به شهادت رساندن سردار ، سپهبد قاسم سلیمانی و هیئت همراه ایشان در عراق از سوی آمریکا ضایعه ای بزرگ برای کشور و امنیت منطقه است.
اگر چه ایشان به آرزوی خود که همانا مقام عالی شهادت بود نائل آمد اما تجاوز و جنگ افروزی آمریکا در منطقه و هدف قرار دادن ناجوانمردانه شخصیت ملی و دفاعی کشور جنایت بزرگ و محکوم است.

مولانا محمدحسین گرگیج ، خبر ناگواری که به ما رسید از دست دادن و شهادت سردار سلیمانی توسط جنگنده های امریکایی بود که این مسئله، ضایعه و مصیبت بزرگی برای کشور و ملت ایران می باشد.

عالم برجسته اهل سنت کشور ضمن اظهار همدردی با مسئولین کشوری و بازماندگان افزودند: این مصیبت بزرگ را به مسئولان ارشد نظام، خانواده آن مرحوم، دوستان و یاران ایشان و علی الخصوص به ملت عزیز ایران تسلیت عرض می کنم و از خداوند متعال خواستاریم این ضایعه را بر ما آسان گرداند و به ما نعم البدل عنایت فرماید.

شیخ سید عبدالباعث قتالی ، امام جمعه اهل‌سنت بندرعباس با بیان اینکه این جنایت از سوی ملت شریف ایران بدون پاسخ نخواهد ماند، اظهار داشت: اینجانب به نمایندگی از جامعه اهل سنت هرمزگان، شهادت این فرزند غیور ملت ایران و مرد بزرگ مقاومت را به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی و عموم مردم شریف و شهیدپرور ایران تسلیت و تبریک می‌گویم.

مولانا مطهری مدیریت محترم حوزه علمیه احناف خواف ، شکوه و سربلندی ایران اسلامی، مرهون مجاهدت دلیرمردانی است که در مکتب انسان‌ساز اسلام، درس عشق و ایثار را آموختند و برگ دفتر هستی را با نام و یاد خود، جلوه‌ای دیگر بخشیدند.

 خبر شهادت سردار سپهبُد حاج قاسم سلیمانی، گرچه ضایعه‌ای بزرگ بود، اما مطمئنیم که راه شهدا با اقتدار بیشتر ادامه خواهد یافت و باعث عزت و سربلندی اسلام، و شکست و زبونی دشمنان خواهد شد.

شیخ محمد علی امینی عالم اهل سنت جنوب ، جنایت آمریکایی‌ها بدون پاسخ نمی‌ماند.

امام جمعه سیمین شهر ، آخوند حنفی ، سرلشکر حاج قاسم سلیمانی در حمله بالگردهای تروریست‌های آمریکایی به شهادت رسید ، آمریکاییهای تروریست خطوط قرمز را شکستند و در اقدامی ناجوانمردانه سرباز پر افتخار اسلام را بشهادت رساندند، سردار سرافراز انقلاب پس از مجاهدتهای طولانی و مبارزه علیه باطل و استکبار سرانجام به درجه رفیع شهادت نائل گشت .

بیانیه شورای عالی مدارس علوم دینی اهل سنت و جماعت جنوب ایران در محکومیت ترور سردارقاسم سلیمانی ، آمریکای جنایتکار یک بار دیگر نقاب از چهره کریه و خون آشام خود برداشت و دستهای پلیدش را از خون فرزندان این مرز و بوم رنگین ساخت. شهادت سردار سرلشکر قاسم سلیمانی و همراهان و هم رزمانش، سندی دیگر از قساوت و خشونت بی پرده آمریکا خواهد بود.

مطالب مرتبط:

کشف بشقاب پرنده در قطب جنوب

جریمه زندان به خاطر ندادن قرآن به زندانی در آمریکا

دولت چین و تبلیغات ضد حلال /ادامه ظلم به مسلمانان

خودکشی مرد 44 ساله مکزیکی به خاطر ترامپ

امام جمعه موقت اهل سنت بندرعباس: ترور وآدم کشی در

طولانی ترین سفره افطار در آق قلا

آگوست، ماه قدرشناسی از مسلمانان در کالیفرنیا

پوتین:کلمات اسلام وتروریسم نباید باهمدیگربکاربرده

کابینه عربستان با یک طرح مربوط به پروژه ملی انرژی

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات