b_300_300_16777215_10_images_rtgghrthrt.jpg

اساس نیوز : جمعی از دانش‌آموختگان شهرستان‌های صالح‌آباد و سرخس و فارغ‌التحصیلان سال گذشته دارالعلوم با حضور در مرکز بزرگ علمی اهل‌سنت کشور، با اساتید خود دیدار کردند.

در اولین نشست این دیدار، دانش‌آموختگان بعد از نماز عصر در دفتر شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید حضور یافتند و از ارشادات ایشان بهره‌ بردند.

مولانا عبدالحمید در این دیدار به مهم‌ترین فلسفۀ وجودی علما اشاره کردند و گفتند: وظیفه و رسالت علما بسیار سنگین است. مهم‌ترین فلسفۀ وجودی علما «اصلاح جامعه» است.
ایشان ادامه دادند: متأسفانه امروزه علما و عموم مردم، فلسفۀ وجودی خود را فراموش کرده‌اند، به همین خاطر پریشان و سردرگم هستند. هر ملتی که هدف زندگی خود را از یاد ببرد آرامش و راحت از او گرفته می‌شود و همواره سرگردان و حیران می‌شود.
مدیر دارالعلوم زاهدان بر لزوم عمل به شریعت و سنت‌های پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم تأکید کردند و گفتند: علما باید تمام فعالیت‌های دینی خود را با انگیزۀ «رضایت پروردگار»، «نشر دین» و «خدمت به مردم» انجام دهند و همواره تلاش کنند که به شریعت اسلام و سنت‌های رسول اکرم صلی‌‌الله‌علیه‌وسلم عمل کنند تا به عزت در دنیا و آخرت نایل شوند.
مولانا عبدالحمید در پایان سخنان‌شان علمای حاضر در این نشست را بر لزوم توجه به اصلاح و تزکیه درون تأکید کردند و گفتند: علما برای اصلاح و تزکیه خود فکر جدی بردارند، به همۀ فرایض، واجبات، سنت‌ها و مستحبات عمل کنند و از تمام محرمات، مکروهات، لغویات و کارهای لایعنی بپرهیزند. علما باید همواره ذاکر، عابد، پرهیزگار و متقی باشند و به تلاوت قرآن اهمیت بدهند و مردم را نیز بر انجام کارهای نیک تشویق کنند.

مطالب مرتبط:

مولانا توکلی :نباید در برابر تحصیل دختران در مدارس

کشف اسناد قوانین داعش درباره زنان

سازمان ملل کشورهای عربی را به حفظ وحدت فراخواند

دیدار رئیس سازمان امور دینی ترکیه با مفتی اعظم عرب

تصویب قانون حجاب در دادگاه قانون اساسی آلمان

نتانیاهو: اروپایی ها باید شرم کنند!

شهردار مشترک سرت توسط پلیس ترکیه دستگیر شد

سلسله عملیات تروریستی در عراق 29 کشته بر جای گذاشت

 

برگزاری جشن فارغ التحصیلی برای کودکان یتیم سوری در

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات