b_300_300_16777215_10_images_ghfdhd.jpg

اساس نیوز : شیخ عبدالواحد خواجوی امام جمعه اهل سنت شیراز به تفسیر آیه ۳ سوره نور پرداخت و گفت: تهمت زدن به نوامیس دیگران اجر و پاداش کارهای خیر را از بین می برد. مرد زناکار قبل از دست کشیدن از کار زنا و توبه از آلودگی حق ندارد جز با زن زناکاری که از عمل زشت فاحشه گری دست نکشیده و توبه نکرده باشد، و یا با زن مشرک و کافری که هنوز بر کفر خود ماندگار باشد ازدواج کند.

همانگونه که زن زناکار هم قبل از دست کشیدن از کار زشت زنا حق ندارد جز با مرد زناپیشه و یا مرد مشرک که هنوز کفر و شرک را رها نکرده باشد ازداوج کند چرا که چنین ازدواجی بر مومنان حرام شده است.مرد درستکار و پاکدامن دنبال زن درستکار و عفیف می گردد.

از انس ابن مالک روایت است که شنیدم که رسول الله فرمودند: مراد از زانی و زانیه کسانی هستند که از زنا توبه نکرده باشند و بر آن عمل اصرار ورزند؛ بعضی ها فرموده اند اگر فهمیدی فلان زن زنا کرده است و یا اینکه بر او حد زنا اجرا شده است و باز توبه نکرده باشد جایز نیست که مرد مومن با ازدواج کند. حتی بعضی دیگر فرموده اند از نظر حکم شرع این چنین عقدی منعقد نمی گردد و باطل است.

سه کیفر برای مرد و زن زناکار درنظر گرفته شده است: اول تازیانه، دوم نپذیرفتن گواهی از آنها، سوم فاسق بشمار آوردن آنها

خداوند متعال در آیه ۵ سوره نور نسبت به آنها می فرماید: اگر توبه کردند حقوق مدنی آنها، به آنها بر می گردد و می توانند به عنوان شاهد عادل شهادت دهند.

مطلب این آیه این است که زنا نوعی سم اخلاقی است که در اثر آن مزاج اخلاقی انسان فاسد می گردد و خوب و بد را از هم تشخیص نمیدهد و به بدی و خباثت علاقمند و حلال و حرام برای او یکی می شود.

مطالب مرتبط:

زنان عربستان به زودی راننده می شوند

تصاویر قبرستان اعضای داعش در فلوجه

اسرائیل ورود لاستیک به غزه را ممنوع اعلام کرد

رئیس جمهورایران : ایران قصد حمله به نیروهای مسلح آ

واجب بودن صله رحم و حرام بودن قطع آن

عمان کشوری با هویت مستقل و بی طرف

تا آزادی همه زنان کرد ایزدی با داعش مبارزه می کنیم

هشتم مارس صدور حکم جنبش ششم آوریل مصر

اعلام بازنشستگی شاهزاده فیلیپ، همسر ملکه انگلیس/

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات