b_300_300_16777215_10_images_daesh.jpg

اساس :بر اساس خبری که در برخی از گروه های متعلق به اهل سنت ایران منتشر شده است گویا گروه ورشکسته داعش در روزهای اخیر با انتشار اطلاعیه ای شرکت اهل سنت در انتخابات آینده کشور را کفر دانسته است !!!

ما هنوز از صحت و سقم خبرهای منتشر شده در گروه های مجازی مطلع نیستیم .در ماه های گذشته نیز شایعات بی پایه ای در زمینه عملیات داعش در ایران منتشر شده بود که در روزهای بعد کذب بودن آن بر همه ثابت شد .
در خبر جدید منتشر شده در فضاهای مجازی اهل سنت اعلام شده است که شرکت در انتخابات کفر است و اهل سنت ایران با شرکت در انتخابات به سوی آتش جهنم دعوت می شوند .اعتقاد ما بر این است که در وهله اول با توجه به نگاه بسیار منفی که نسبت به گروه داعش و کارهای غیر انسانی آن در سالهای اخیر در بین اهل سنت ایجاد شده است، اقدامات این چنینی تاثیری بر رفتار سیاسی اهل سنت ایران نخواهد داشت .
علاوه بر این در هفته های گذشته گروه داعش در سوریه و عراق تا حدی درگیر و تضعیف شده است که مجالی برای پیچیدن نسخه برای اهل سنت ایران ندارد .بر اساس این شرایط به احتمال زیاد این اقدام از طرف برخی از افراد مغرض خارج نشین هدایت شده است .
همگی می دانیم که برخی از فعالان خارج نشین اهل سنت که از جهت مالی تحت حمایت برخی از دولتهای منطقه ای وفرامنطقه ای قرار دارند، همواره تلاش داشته اند که اهل سنت را از مسیر تلاش گری سیاسی برای پیگیری مطالبات خود بر حذر داشته به سمت حماقت های نظامی سوق دهند .متاسفانه برخی از جوانان ما هم فریب این خدعه ها را خورده و خود را آواره کوه و بیابان کرده اند .
اعتقاد عاقلان اهل سنت ایران این است که اهل سنت باید مطالبه گری خود در بخشهای مختلف را از طرق مکانیسم های قانونی و راهکارهای تعریف شده در قوانین جاری کشور انجام دهند .دنیای امروز دوره جنگ های چریکی و پارتیزانی نیست .اگر با چشم باز به رویه حاکم در دنیا نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد که غالب گروه هایی که در دهه های گذشته رویه خود را بر جنگ های مسلحانه گذاشته بودند، امروز با درک تغییرات ایجاد شده در محیط پیرامون به سوی مسیرهای سیاسی و مسالمت جویانه حرکت کرده اند .
علی رغم این شرایط برخی از فعالان اهل سنت که در کشورهای اروپایی و عربی در فضایی دور از بحرانها و آوارگی های مسلمانان منطقه اوقات خوشی را سپری می کنند، مداوما برای ما نسخه توسل به راهکارهای خشونت آمیز می پیچند و توصیه می کنند که کشور را مانند عراق و سوریه به صحنه جنگ و نزاع مذهبی تبدیل نماییم .
هدف عمده این افراد و گروه های حامی آنها نیز سعادت و توفیق اهل سنت ایران نیست .هدف اساسی دولتها و گروه های حامی این گونه تفکرات، تضعیف ایران و جایگاه ایران در سطح منطقه است .حتی اگر این تضعیف به بهای آوارگی ما و زنان و بچه های ما در کوه و بیابان تمام شود .در این شرایط همه باید هوشیار باشیم .
بستر انتخابات هم مانند همه اتباع و شهروندان ایرانی برای اهل سنت ساکن کشور یک فرصت طلایی برای مشارکت در تعیین سرنوشت سیاسی کشور است .ما باید قدردان فضایی باشیم که در سایه آن ، هم می توانیم انتخاب کنیم هم می توانیم انتخاب شویم .بر اساس این واقعیت فضا سازیهای بچه گانه ای مثل مورد اخیر نباید کمترین خدشه ای در اراده ما برای حضوری پررنگ تر در معادلات قدرت داخلی ایجاد نماید .

مطالب مرتبط:

راز پرز در مورد ایران فاش شد

بزرگترین قرآن گیاهی؛ در انتظار ثبت در گینس

فلسطینیان نمازجمعه را در خیابان‌های قدس ادا کردند

تاسیس احزاب مذهبی در تاجیکستان ممنوع شد

پرویز مشرف: تقاضای مردم حل مشکلات و پیشرفت کشور اس

پاکستان مشارکت در جنگ یمن را تکذیب کرد

ماموستا عزیز بابائی : امانت داری از اصول مورد تاکی

قسم از لحاظ احکام

تردد سرکرده داعش در مناطق مرزی عراق و سوریه

ا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

آیا با راه اندازی شبکه ماهواره ای اهل سنت ایران در داخل کشور موافق هستید؟
  • رای: 0%
  • رای: 0%
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای:

آخرین تحلیل ها

کانال تلگرام اساس نیوز