b_300_300_16777215_10_images_6565665477.jpg

اساس نیوز : بااتمام موسم حج تمتع سال جاری و مشاهده برخی از مشکلات در جریان برگزاری مراسم امسال برخی از حجاج و علمای حاضر در این مراسم با انتقاد از بی برنامگی های صورت گرفته از طرف دولت  میزبان، خواستار دقت و تلاش بیشتر دولت عربستان برای خدمت رسانی بهینه به حجاج بیت الله الحرام شدند.

شاخص ترین انتقاد صورت گرفته در زمینه مدیریت حج سال جاری، از طرف مولانا محمد حسین گرگیج امام جمعه شاخص اهل سنت آزادشهر مطرح شد.این عالم شاخص اهل سنت پس از بازگشت از سفر زیارتی امسال در نخستین سخنرانی شان در نماز جمعه اهل سنت آزادشهر(8 شهریور ماه 98 ) ضمن انتقاد از برخی از مشکلات ایجاد شده در خصوص خدمت رسانی بهینه به حجاج بیت الله الحرام، در موسم تمتع سال جاری، خواستار توسعه فضای اطراف مسجد الحرام شدند.ایشان خدمات عربستان را ضعیف قلمداد کرده و خواستار توجه جدی دولت سعودی در زمینه ارتقاء سطح خدمات شدند.

بدنبال انتشار این سخنان در فضای مجازی فضاسازی نامناسبی علیه این عالم وارسته اهل سنت انجام گرفت و گروه ها و محافلی که تا دیروز مولانا گرگیج را عالم آزاده و شجاع اهل سنت معرفی می کردند، با چرخشی 180 درجه ای وی را با عناوینی زشت که لایق خودشان است مورد خطاب قرار دادند.

یکی از شاخص ترین موضع گیری ها در این زمینه از طرف عبدالفتاح خدمتی مجری و کارشناس شبکه کلمه صورت گرفت .وی در یکی از برنامه های خود در پاسخ به سوال یکی از بینندگان شبکه در زمینه انتقاد برخی از حجاج از خدمت رسانی عربستان در موسم حج خاطرنشان کرد : کسی که از عربستان انتقاد می کند یا شیعه رافضی تکفیری است یا جیره خوار شیعیان رافضی است! وی هر گونه بدگویی از عربستان را مصداق آب ریختن بر آسیب دشمنان اسلام قلمداد کرد.

این کارشناس کلمه چند هفته قبل نیز در عباراتی توهین آمیز به جماعت دعوت و اصلاح،از گروه های فعال اهل سنت توهین کرده و مردم را از حضور در نشست های آنها بر حذر داشته بود.علت این حمله نیز تضاد این گروه با سیاست های عربستان در جهان اسلام است.

بنظر می رسد خط قرمز مجریان و کارشناسان شبکه کلمه عربستان است.علت این حساسیت در مورد عربستان نیز مشخص است و نیازی به توضیح نیست.بالاخره شبکه هم هزینه دارد و باید این هزینه ها از جایی تامین گردد!

نکته مهم در زمینه این قبیل رویه ها برای علما و فعالان اهل سنت این است که شبکه هایی مثل کلمه تا زمانی که علمای ما از عملکرد و سیاست های جمهوری اسلامی در زمینه های مختلف انتقاد می کنند،به عنوان عالم آزاده و شجاع معرفی شده مطالب آنها بصورت پررنگ در این شبکه ها منتشر می شود.اما زمانی که فعالان ما از حامیان مالی کلمه و امثال آنها انتقاد می کنند به خائن ،خود فروش و ترسو تبدیل می گردند.

برای دیدن فیلم صحبت های مولانا گرگیج و موضع گیری کارشناس شبکه کلمه بر روی عبارت فیلم زیر کلیک کنید:

فیلم

مطالب مرتبط:

افزایش اسلام هراسی در ایتالیا

رویترز:توافق پوتین و ترامپ برای خروج ایران از سوری

عذرخواهی سخنگوی کاخ سفید برای انکار هولوکاست

اعلام حمایت بنیامین نتانیاهو از تاسیس یک دولت مستق

مقامات آرژانتینی ماجرای کشف ۴٠٠ کیلو کوکائین در سف

تاجر راست‌گو و امانت‌دار مقامش در روز قیامت همراه

گروه جدیدی از ارتش ترکیه به قطر انتقال یافت

شیخ محمد ایمان زاده مدرس مدرسه دینی اهل سنت جنوب

عالم اهل سنت افغان: داعش با حمایت آمریکا و ناتو قد

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات