b_300_300_16777215_10_images_b_0_0_0_10_images_IM000asasnews.jpg

اساس نیوز:  شیخ الحدیث مولانا عبدالرحمن چابهاری در همایش «قیام عاشورا» گفت: ارادتمندان حضرت حسین رضی الله عنه باید تشنه عدالت و متنفر از تبعیض و نابرابری باشند.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز، وی در این باره افزود: پیامبر خدا صلی الله علیه و سلم در چندین نبرد با کفار نشان داد که ارزش یک مسلمان در حفاظت از کلمه طیبه و وحدانیت خداوند متعال و ایجاد انگیزه‌ی امربه کارهای نیک و نهی از کارهای بد بستگی دارد.

امام جمعه اهل سنت چابهار ادامه داد: اگر ما در تاریخ اسلام فداکاری صحابه و بزرگان دین را می‌بینیم باید بدانیم آن‌ها این شجاعت و اهداف را از رسول الله صلی الله علیه و سلم آموختند. معلم اول مسلمانان آن حضرت علیه السلام می‌باشد.

مولانا چابهاری جهاد را یکی از ارکان اسلامی دانست و اظهار داشت:  تا زمانی که روحیه جهاد در بین مسلمانان وجود دارد آن‌ها همیشه زنده می‌مانند، البته این حکم ارزشمند اسلام دارای شرایطی است که باید قبل از اجرای آن،  شرایط مهیا شوند. یکی از آن‌ها انتخاب امیر و رهبر برای مسلمانان است تا وی به این جهاد امر و رهبری کند.

مفتی و عالمی که فتوای جهاد می‌دهد بایستی قبل از همه خودش به این میدان حاضر شود، چنان‌که وقتی رسول الله صلی الله علیه و سلم دستور جهاد دادند اولین شخص خودش بود که زره پوش و آماده در میادین جهاد حرکت می‌کرد.

 مولانا چابهاری تعلیم و تدریس علوم دینی را بزرگترین جهاد برای طلاب حوزوی خواند و تاکید کرد: از وسوسه‌ها دوری جویید، شیطان همیشه از میان دو خیر سعی می‌کند همان که کمتر است برای مسلمان القا نماید. من زمانی که در کراچی درس خواندم ندیدم شاگرد دیگری در درس‌ها از آن‌ها سبقت گیرد. قاضی عبدالصمد سربازی رحمه الله که بلوچ و اهل سرباز بلوچستان بود حافظه عجیبی داشت.

این عالم اهل سنت خاطر نشان ساخت: اگر اهل سنت بر یزید لعن نمی‌فرستند بخاطر این است که در مذهب اهل سنت لعنت فرستادن عبادتی نیست، لعنت را بر کافری که تا زنده هست جایز نیست شاید آخر عمرش به اسلام پیوست، و وضعیت یزید در میان اهل سنت مشخص نیست، گروهی بی‌گناهی وی را اثبات می‌کنند و گروهی دیگر به او لعنت می‌فرستند.

پیامبر اسلام صلی الله علیه و سلم فرمایش می کند: کسی که اصحاب من را سب کند بر او لعنت خداوند، فرشتگان و تمام مردم باد. سب که به سخن تند گفته می شود ، با فحش تفاوت دارد. فحش از سب بدتر است.

امام جمعه چابهار همچنین گفت،: در مذهب ما سینه زنی وجود ندارد، اگر عزاداری در دین ما مشروعیت داشت، ما سینه‌های خود را از درد و غم فاجعه کربلا و آن‌چه که بر حضرت حسین رضی الله عنه گذشت با چاقو می‌شکافتیم. ارادتمند حضرت حسین باید همانند ایشان تشنه عدالت و متنفر از تبعیض و نابرابری باشد، این مهم‌ترین فلسفه قیام حضرت حسین رضی الله عنه بود. آن حضرت بر علیه ظلم و ستم قیام کرد. او تشنه عدالت و گسترش انصاف در سرزمین الهی بود.

مطالب مرتبط:

مسلمانان به قربانیان حادثه لاس وگاس خون می‌دهند

استفاده از آیات قرآن در آیین کریسمس مدرسه ای نروژی

مخالفت سفیر عربستان از بروز جنگ جهانی در خلیج فارس

گسترش اعتصابات کارگری در عربستان

پوتین 15 ژنرال بلند پایه را برکنار کرد

امان از مشاوران بد!!!

ا

مسجدی در ویتن آلمان به آتش کشیده شد

الزامات عملی انسجام در جامعه ایرانی/عدالت اجتماعی

جوانان عربستان و آرزوی ازدواج با شتر

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات