b_300_300_16777215_10_images_photo_2019-07-11_22-23-43.jpg                  


اساس نیوز : این روزها که جرقه های انتخاباتی در اکثر شهرها به چشم می خورد، و شعارهای زیبا و گوشنواز از کنار گوشه هر شهری به گوش می رسد، کاندیداهای مجلس شورای اسلامی خود را برای رقابت سخت و البته بسیار هزینه بر آماده می کنند.


 اکثر کاندیداها با شعار من چنانم و چنین می کنم پا به عرصه انتخابات می گذارند، و از هر ترفندی برای کسب آراء مردم به نفع خود استفاده می کنند. اما از این کاندیداها باید پرسید؛ وقتی کاندید مجلس نبودید برای مردم چه کردید...!‌؟ کدامیک از مطالبات آنان را فریاد زدید!؟
هر  فردی می تواند بنابر جایگاهی که قبل از کاندیدا شدن دارد، می تواند در آن عرصه به مردم خدمت نماید. اگر مقصود خدمت به مردم باشد، حتما نیازی نیست که شخصی بر کرسی مجلس تکیه بزند. بلکه می تواند در جایگاهی که داراست به مردم خدمت کند.

هزینه های سنگین  تبلیغاتی کاندیداها برای جذب آراء مردم به نفع خود در هر انتخاباتی بر هیچکس پوشیده نیست ..! و اکثر کاندیداتورها از تمکن مالی خوبی برخوردار هستند. متاسفانه برخی کاندیداها هیچ گونه فعالیت سیاسی و اجتماعی  ندارند و صرفأ در زمان انتخابات دیده می شوند، و خودشان را مطالبه گر حق و حقوق مردم می دانند، می دانند که نمی توانند آراء مردم را جذب کنند، چرا هزینه های سنگینی متحمل می شوند.؟

 اگر این هزینه های تبلیغاتی  را در مسائل عمرانی شهر خود هزینه کنند، بهتر از کاندیدا شدن و رای نیاوردن نیست ...!؟

آیا تاکنون دیده اید یک کاندیدای مجلس قبل از اینکه کاندیدا شود، به فکر زهکشی زمین های کشاورزی، لایروبی کانال ها و رودها، مسائل عمرانی و زیر ساختی شهر و روستا،  درآمدهای پایدار، معضل بیکاری جوانان، و دیگر مطالبات شهر و روستاها قدمی بردارد ..!؟

 آیا تاکنون دیده اید برخی از این کاندیداها در برابر مشکلات و کنش های سیاسی و اجتماعی منطقه، واکنش نشان دهند...!!؟  و از هر فرصتی برای بیان مطالبات مردم استفاده نمایند !؟

نمایندگی مجلس صرفأ اشغال کردن صندلی مجلس نیست.. !!! و افراد کار کشته و دلسوزی را می طلبد، همانطور که اخبار مجلس را دنبال می کنید، به خوبی مشاهده می کنید که حتی برخی نمایندگان اسم موزه های معروف و پهباد و ... را هم تاکنون نشنیده اند و نمی دانند.
یا نمایندگانی که تصاویر خواب آنها در مجلس را اکثرا دیده اند. این نوع نمایندگان فقط صندلی مجلس را اشغال کرده و برخی معضل و مشکلات و چالش هایی که امروزه با آنها روبه رو هستیم از بی کفایتی آنان است.

 هرگز فراموش نکنیم که مجلس در راس امور است، و کسانی که کاندیدا می شوند نیز باید در رأس امور باشند، نه اینکه با نزدیک شدن به زمان انتخابات، شعارهای زیبا به مردم بدهند.
📝 وحید دلیجه- همدلان صحرا

مطالب مرتبط:

چین برای افزایش کنترل دینی به کنفوسیوس متوسل شده ا

اولین جایزۀ اسکار به یک «مسلمان» رسید

مولانا عبدالحمید در دیدار دانشجویان اهل‌سنت:سوال ا

مولانا حبیب الرحمان مطهری: حوزه و دانشگاه دو بال ت

هتک حرمت قرآن کریم اینباردرکشورمسلمان مراکش

 

تعداد هتل‌های اقامتی حجاج ایرانی برای حج تمتع 97 م

تصویر نخست‌وزیر نیوزیلند بر بیلبوردهای تبریک ماه ر

انتشار داستان مصور درباره " اصول اسلام " در کانادا

داعش و بحران میانمار

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات