b_300_300_16777215_10_images_photo_2019-06-06_15-24-00.jpg


ااساس نیوز : امام جمعه اهل سنت خواف از همراهی علما و شخصیت های شیعه در محکومیت هتک حرمت یک مداح تشکر کرد.


 به گزارش خبرنگار اساس نیوز مولانا مطهری مدیر حوزه علمیه احناف خواف و امام جمعه این شهر در سخنان خود در نماز عید فطر این شهر در بیاناتی مهم تاکید کردند: در زمینه «استهلال ماه» فرمودند: با توجه به اینکه بارها تذکر داده شده است که به صورت مکرّر، ماه رصد می‌شود و اگر ماه وجود داشته باشد و رؤیت شود روزه می‌گیریم و یا عيد می‌کنیم. در روز سه شنبه ۱۴ خرداد ۹۸، به اتفاق منجمان، امکان رؤیت ماه وجود نداشته است، اما بعضی از کشورها، بسته‌شدن نطفه ماه را ملاک قرار می‌دهند.


ایشان افزودند: باید در دو مورد که اجر و ثواب آن زیاد است و شیطان هم وسوسه می‌کند بیشتر مراقب باشیم؛ اول مسئله حج است که  که الله تعالی می‌فرمایند: «ولا رفث و لا فسوق و لا جدال في الحج» در حج دعوا و مشاجره نکنید. اما متاسفانه حجاج گاهاً در مورد یک مسئله کوچک با همدیگر مشاجره می‌کنند. دوم: ماه مبارک رمضان است که شخص بیست و نه روز را روزه گرفته است و سختی‌های آن را تحمل کرده و برای یک روز، شیطان او را وسوسه می‌کند و باعث بروز همچنین مشکلاتی می‌شود. به عقیده من، کسانی که روز سه‌شنبه روزه نگرفته‌اند باید یک روز قضایی به جا آورند و چون عمدی نبوده است بنابراین کفاره ندارد.

مولانا مطهری با تأکید بر«اهمیت وحدت و همدلی» تصریح کردند: ما مسلمانان باید نسبت به یکدیگر اخوت و برادری داشته باشیم و ضرورت زمان نیز، وحدت و احترام به مقدسات را اقتضا می‌کند. اما متاسفانه شاهد هتّاکی مداحی در شبکه پنج صدا و سیما بودیم که مورد محکومیت علمای شیعه و سنی واقع شد. چنانچه امام جمعه اردبیل گفته بودند که تعامل ما با اهل سنت بر مبنای سیرت رسول الله(ص) و ائمه اطهار است، نه بر مبنای شواذ شیعه. ما بر مبنای سیرت رسول الله(ص) و سیره ائمه اطهار باید این احترام را داشته باشیم. ایشان گفتند: حضرت علی(رض) بعد از جنگ جمل، حضرت عایشه(رض) را با نهایت احترام به مدینه برگرداندند و فرمودند: همان احترام قبلی که حضرت عایشه در نزد من داشت همچنان باقی است. همچنین اخیراً آیت‌الله علم‌الهدی این مسئله را محکوم کردند که هم از ایشان و همچنین مسئولین و همه کسانی‌که نسبت به این مسئله واکنش نشان دادند جای تقدیر و تشکر دارد. در هر حال، احترام به مقدسات لازم و ضروری است که مقام معظم رهبری نیز توهین به مقدسات اهل سنت را حرام اعلام کردند و آن را خلاف وحدت اسلامی برشمردند.


مولانا مطهری در زمینه «نعمت امنیت» یادآور شدند: قدر امنیت خود را بدانید؛ امنیتی که خدای متعال به ما عنایت کرده است مرهون زحمات نیروهای انتظامی و امنیتی است و برایشان دعا کنیم.

ایشان همچنین، خواستار بکارگیری جوانان اهل سنت در مشاغل مختلف و ادارات به‌ویژه در معدن سنگ‌آهن سنگان و شرکت‌های خصوصی شدند که سرمایه این سرزمین است. درست نیست سرمایه یک سرزمین را دیگران استفاده کنند، اما آفات آن برای آن مردم باشد.
ایشان در پایان سخنان خویش، یاد و خاطره حضرت امام خمینی(رحمه الله) و شهدای قیام پانزدهم خرداد سال ۱۳۴۲ را گرامی داشتند و برای ایشان علو درجات را خواستار شدند.

مطالب مرتبط:

گلدی آخوند کمالی: پیش از هر سخنی، ابتدا باید خود ر

داعش گوش ۳۳ نفر از افرادش را به خاطر فرار از جنگ

زندگینامه ماموستا ملا قادر قادری

یک فعال جماعت تبلیغ:دنیای اسلام از مسیر و اهداف اص

 

درخواست شیخ محمد بن زايد آل نهيان ولی عهد أبوظبی ب

تاجیکستان و گشت حجاب

حال و هوای مرز کره شمالی و جنوبی پس از دیدار "این"

"پاول والریویچ دوروف" برای رفع فیلتر تلگرام دست به

بیمه ماهیگیران ژاپنی برای حملات موشکی کره شمالی

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات